Skocz do zawartości
uniqued

Ocena zestawu Ryzen 5 + (W10 - pytanie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bylbym wdzieczny za opinie czy zestaw ktory chce kupic sie nada.. czekam tylko jak sie unormują ceny Rx580.. Posiadam SSD -samsung 850evo.

Dodatkowo chciałem spytać czy potrzebuje dodatkowo karte sieciową w celu korzystania z WiFi (nie mam pojecia czy to mobo ma to w sobie). 
Przedostatnie pytanie: Czy potrzebuje jeszcze jakies chlodzenie do tego zestawu i czy zasilacz jest wystarczający? Poki co nie zamierzam podkrecac ale nie wykluczam takiej opcji w przyszlości.

 

http://www.morele.net/inventory/info/PtLEz5/

 

Ostatecznie: Mam Windowsa 10 zainstalowanego na innym dysku (z laptopa) zrobilem to gdy byla mozliwosc darmowego upgradu. Zastanawiam sie czy jak go włoze do ww komputera i przeinstaluje to czy mi normlanie wszystkie podzespoly złapie i bedzie działał ok. :)

 

Dzieki z gory za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz do czego będziesz używał komputera i jaki masz budżet? Podaj też model monitor jaki masz zamiar używać z tym komputerem (chodzi o rozdzielczość i odświeżanie).

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko mi określic budżet tak naprawde, chcę złożyć komputer na Ryzenie i Rx580 bo wydaje mi się ze to najlepsza opcja dla mnie (granie, multitasking, może stream, okazjonalne łączenie skanów (geodezja), unreal engine 4 itp. itd.) Jesli chodzi o budżet to chce wydać jak najmniej ale nie schodzic z jakości dlatego pytam o dodatkowe chłodzenie, karte rozszerzen na wifi i dlatego obudowa jest jedną z tanszych.

 

Monitor do tego chciałem kupic Aoc 24' 144hz lub Acer XF240HBMJDPR tez 144hz 24'
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz pomyśl o EVGA SuperNOVA G2 550, czasem też pojawia się za 327 zł na allegro (sklep KAREN to tak naprawdę również Komputronik). O płycie głównej musisz poszukać w jakimś temacie na ten temat, bo sytuacja się gwałtownie zmienia wraz z kolejnymi updatami BIOSu i np. ja ledwo mam czas, żeby śledzić tematy o mojej MOBO. Jak nie znajdziesz wystarczających informacji na PurePC to spróbuj Overcloak.net Pamięci RAM weź jakieś 3000 MHz CL 15, będą lepsze a są tańsze niż te co masz w koszyku. W wątku o płycie głównej albo na stronie producenta poszukaj jakie dokładnie pamięci są zgodne z płytą którą planujesz kupić. Większość MOBO nie ma wbudowanego WIFI, więc będziesz musiał dokupić osobną kartę ale osobiście polecam kabel. Co do Windowsa 10 zainstalowanego na laptopie to nikt Ci nie da gwarancji, że będzie dobrze działał. Z mojego doświadczenia (ale nie z Win 10) to raczej powinien ruszyć ale mogą się zdarzać bluescreeny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...