Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

parę dni temu przeczyściłem laptopa i wymieniałem wiatraczek na nowy bo stary zepsułem :P

kupiłem jakiś najtańszy z allegro jak przyjechał to okazało się że wygląda trochę inaczej ( jest innej firmy ) ale co mogło być nie tak ? wentylator buczy(zzzz) i co chwile się wyłącza i włącza  a w cs go w ogóle  nie pracuje :/.W biosie mogę zmienić tylko godzinę - nie wiem czy aktualizacja by coś nie dała ale to ryzykowane . Speed fan też nie działa . ktoś zna jakiś sposób ?

Edytowane przez krystian731

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej , kup dedykowany model a nie baw się w sprzęt uniwersalny .

 

Lapek to nie stacjonarka że można wsadzić dowolny wentylator , często dany model ma dedykowane układy chłodzenia z unikalnym wentylatorem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było napisane ze pasuje do laptopa :/ najgorsze że ja nigdzie nie widzę tak samo wyglądającego wiatraczka ;_;. poszukam póżniej a teraz pobawię  się z podkładką chłodzącą :D

Edytowane przez krystian731

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj po modelu laptopa albo po modelu wentylatora , może ten zamiennik fizycznie pasuje ale ma inne parametry jak np. zasilanie i prędkość obrotowa etc. i stąd problemy .

 

Skrajny przypadek - oryginalny wentylator posiada jakiś dodatkowy układ sterujący lub identyfikujący jak np. chipy we wkładach do drukarek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj po modelu laptopa albo po modelu wentylatora , może ten zamiennik fizycznie pasuje ale ma inne parametry jak np. zasilanie i prędkość obrotowa etc. i stąd problemy .

 

Skrajny przypadek - oryginalny wentylator posiada jakiś dodatkowy układ sterujący lub identyfikujący jak np. chipy we wkładach do drukarek .

wyrzuciłem stary wentylator i teraz nie wiem jaka to była seria :/

ale chyba jak kupie takiego samego  sunona ( czyli fabrycznego ) wyjętego z tego samego  modelu acera to chyba zadziała co ? http://allegro.pl/chodzenie-acer-e1-571-wentylator-radiator-i5249663615.html#thumb/2

 

Edit: tak teraz sobie myślę że ten wentylator co kupiłem (xwind) to może  jakaś felerna sztuka :/

PS.jeszcze znalazłem drugi taki sam tylko że nowy zdj poniżej  http://allegro.pl/wentylator-acer-aspire-e1-571-e1-571g-5350-5750g-i6797656840.html 

Edytowane przez krystian731

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...