Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety....

Ustawilem jak zalecales.

Odpalilem jeden filmik AVI, film DVD, Colina 3, i NFS4 HP2. I skakalem sobie miedzy aplikacjami (ALT+Tab), no i niestety boot...

Juz nie wiem, co robic.

Wymieniac na nowy egzemplarz czy zmienic na plyte innej marki?

Juz mi rece opadaja...

A myslalem, ze ABITy to plyty bezproblemowe (przynajmniej tak bylo...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wroc do orginalnego BIOSu (PAT) nie dziala dobrze jak narazie

2. Zmniejsz votage dla pamieci do 2.5v Ja mialem orginalnie na 2.6v i zmniejszylem do 2.5v

3. Sprobuj inne slots

 

Jesli to nie zadziala to zmien mobo na inna. ASUSa najlepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha! Wiecie co... To nie jest sprzet! Plyta jest ok! Dzis wymienilismy ja na chwile na jakas MSI (865 PE) i co? TO SAMO! Komputer sie bootowal.

Pobawilismy sie w ustawieniach Windowsach (by po bledzie sie nie resetowal tylko pokazywal Blue Screen) i oto co wyskoczylo!

Wyskakuje blue screen: BAD_POOL_CALLER

(bla, bla, bla skontaktuj sie z sprzedawca bla bla)

 

Czy wiecie co to moze byc? O czym swiadczy ten blad?

Czy mam zassac jakas latke? Jak to "zniwelowac"?

System to WinXP Pro + SP1

Serdecznie pozdrawiam

Uff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha! Wiecie co... To nie jest sprzet! Plyta jest ok! Dzis wymienilismy ja na chwile na jakas MSI (865 PE) i co? TO SAMO! Komputer sie bootowal. 

Pobawilismy sie w ustawieniach Windowsach (by po bledzie sie nie resetowal tylko pokazywal Blue Screen) i oto co wyskoczylo!

Wyskakuje blue screen: BAD_POOL_CALLER 

(bla, bla, bla skontaktuj sie z sprzedawca bla bla)

 

Czy wiecie co to moze byc? O czym swiadczy ten blad?

Czy mam zassac jakas latke? Jak to "zniwelowac"?

System to WinXP Pro + SP1

Serdecznie pozdrawiam

Uff...

Jesli masz blue screen to oznacza ze masz konflikt sprzetowy lub tak juz namieszales ze windows wysiadlo. Na twoim miejscu bym z formatowal dysk i zainstalowal system przy default settings w BIOSie i wtedy zaczal czy nadal masz ten sam problem. Jesli tak to ktorys z komponentow w twoim systemie jest prawodopodonie uszkodzony. Takze jak masz szanse to przetesuj inna pamiec przed zrobieniem tego wszystkiego. Moze ta co masz nie lubi ABITa lub jest walnieta.

 

mnie tak swoja droga to sie takze od czasu do czasu system restartuje. Nigdy nie mialem takiego problemu z NForce 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj cos nie czytasz moich postow dokladnie ;P

Wczesniej napisalem, ze kazdy z komponentow byl sprawdzany: byl nowy proc, inny ram, inna grafika, a na koncu plyta glowna MSI i co? WINDOWS tez sie tam sypal! To w tym wypadku blad tkwi raczej w sofcie. Gdzies znalazlem, ze przyczyna tego moze byc Service Pack 1

Pozdrawiam

 

PS. Widocznie systemy lubia sie od czasu do czasu restartowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szlyszales cos o takim bledzie BAD_POOL_CALLER?

Bo chcialbym jakos to zreperowac!

a moze Tobie tez sie resetuje z tego powodu?

Masz wylaczona opcje by w przypadku zamiast restartu systemu, wyskakiwal bluscreen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze znalazlem problem z niestabilnoscia w moim systemie.

Jest to kombinacja pamieci, FSB i zintegrowanego dzwieku.

ABIT IS7 nie dziala dobrze z OCZ pamiecia przy 200Mhz. Nawet przy standartowym ustawieniu. Z testow jakie przeprowadzilem doszlem do wniosku ze system najlepiej dziala jesli pamiec pracuje przy czestotliwosic 166Mhz (DDR333). Dla mnie najlepszym ustawieniem w tym przypadku jest 250Mhz FSB i ratio 3/2 poniewaz procesor wtedy jest podniesiony z 2.4 do 3.0Ghz a pamiec dokladnie pracuje przy 166Mhz czestotliwosci z napieciem 2.5V. Problem jest w tym ze zintegrowany dzwiek ma problemy pracowac przy tak wysokim FSB. W momencie jak Windows sie zaladuje to zintegrowany dzwiek znika z systemu tak jak by nigdy go tam nie bylo. Przy innych ustawieniach zintegrowany dzwiek pracuje dobrze ale za to pamiec ma problemy z poprawna praca szczegolnie jesli zmniejsze FSB do 230-240Mhz i zmienie ratio na 5/4. Takze majac to wszystko na uwadze "wypozyczylem sobie" Sound Blaster Audigy 2 i zaczalem testowac system przy wylaczonym zintegorwanym dzwieku. Musze powiedziec ze system jest bardzo stabilny bez zintegrowanego dzwieku. Nie dosc ze teraz moge grac w Battlefield 1942 godzinami bez bycia wyzucanym do Windows co 20 minut to takze Prime 95 nie pokazuje bledow 2 minuty po starcie testu. Jak do tej pory system mi sie jeszcze nie zrestartowal sam z sibie.

 

Co do REALTEK zintegrowanego dzwiku to jest on naprawde do niczego. Pomiedzy SB a REALTEK jest kolosalna roznica. Nie tylko w jakosci dzwieku ale takze w uzyciu procesora w aplikacjach i grach. Jestem teraz w stanie grac w BF1942 z AA wlaczonym bez utraty klatek w grze. Bylo to nie mozliwe z REALTEK. Takze jesli chodzi o surround sound to REALTEK jest takze do bani. Zauwazylem to odrazu po przezuceniu sie z SOUND STORM NF2. SS i SB Audigy 2 sa jesli chodzi o jakosc dzwieku podobne i nie slysze duzej pomiedzy nimi roznicy. SB jest oczywiscie nadal lepszy poniewaz potrzbuje jedynie 0.5% mocy proceora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To ciekawe. Ja wlasnie 2 dni temu sprzedalem swojego SBL!ve za namowa serwisanta, ktory testowal moj komputer. Mowil, ze po co mam SB skoro jest Realtek, ktory jest tak samo dobry, a nawet lepszy.

To moze jednak znowu kupie SB?

Musze sprawdzic to co mowisz (odnosnie FSB i pamieci)

Choc nie wiem czy w moim przypadku tez tak moze byc.

Przeciez ja nic nie mam kreconego!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się nowy biosik, jeszcze niezuploadowany na ftp ale info na stronie o zmianach już jest.

http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/engl...p?pTITLE=IS7-E&

 

is7g15.exe Bios Issue Date: 2003/07/14

BIOS ID:15

Fixed the problem that no effect during POST if change "Delay IDE Initial" in BIOS setup.

Revised the wording of IEEE1394 controller in PCI device listing.

Fixed the problem that DOS4GW.EXE causes system hang-up in DOS environment.

Added function that automatically detects CPU operation speed after discharging CMOS data.

Added SATA RAID 1 function for Intel ICH5R south bridge.

BIOS Compile date: 7/14/2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci szczerze ze nie wiem. Na wielu stronach bardzo dobrze pisza o ABITcie (wyniki 80-100%) i o ASUSie. Na Anandtech.com ABIT dostal #1 miejsce i zloty medal przed ASUS ktory uplasowal sie na 2 miejscu.

 

Co przemawia za ASUSem to jest zintegrowany dzwiek AC'97 2.3 SoundMAX Codecs ktory jest lepszy od Realtek. Druga rzecz ktora przemawia za ASUSem to jest to ze ASUS nie jest tak wybredny jak ABIT jesli chodzi o pamiec i ogolnie ASUS stwarza mniej problemow niz ABIT w tym momencie.

 

Chce dodac ze choc ASUSa zintegorwany dzwiek jest lepszy od REALTEK to nadal mu daleko do SB AUDIGY 1/2.

 

Co przemawia za ABITem jest cena i wyposarzenie. Podstawowa wersja ASUSa nie ma firewire i SATA RAID i jest drozsza od ABITa. Wersja DELUXE ma firewire i SATA RAID ale roznica cenowa pomiedzy wersja DELUXE a ABITem jestna na tyle duza ze jestes w stanie kupic sobie ABITa i SB AUDIGY za cene ASUSa. Takze ABIT z PAT jest szybszy od ASUSa. Jestem takze przekonany ze ABIT wyjdzie z nowymi BIOSami ktore naprawia problemy jakie sa w tym momencie z ta plyta.

 

Obie plyty sie swietnie kreca takze tutaj nie ma zwyciezcy.

 

Myslalem nad wymiana na ASUSa swojego ABITa ale stwierdzilem ze ABIT ma wiecej plusow niz ASUS.

 

wobor nalezy do Ciebie.

 

:D

 

daj znac co wybrales i dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To ciekawe. Ja wlasnie 2 dni temu sprzedalem swojego SBL!ve za namowa serwisanta, ktory testowal moj komputer. Mowil, ze po co mam SB skoro jest Realtek, ktory jest tak samo dobry, a nawet lepszy.

To moze jednak znowu kupie SB?

Musze sprawdzic to co mowisz (odnosnie FSB i pamieci)

Choc nie wiem czy w moim przypadku tez tak moze byc.

Przeciez ja nic nie mam kreconego!

Pozdro

Mysle ze SB LIVE jest lepszy od zintegrowanego dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej mnie przekonuje abit bo juz takowa mam i jestem zadowolony no i ta cena zawsze 100 pln w kiejdzie a co do pamieci cosik sie znajdzie w kacu jakis wybor juz jest ...........oczywiscie mam na mysli te najtansze pod dual :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: wlasnie zassalem najnowszego biosa do IS7, oznaczony numerem 15. zrodlo: ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/is7/. za 1-2 h zabieram sie za testy...

 

co do zintegrowanego dzwieku IS7, wydaje mi sie on ubogi, na dodatek konfliktowy (z wyzej przeczytanych postow). zastanawiam sie nad inwestycja w Hercules Fortissimo III. czy warto? poczytam o tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Juz wiem, ze zrobilem blad sprzedajac Live'a. Lada chwila kupie nowego. Bo niestety Realtek to lipa :) Jesli ktos potrzebuje karty do zastosowan biurowych to Realtek mu wystarczy, ale jesli cos wiecej to lepiej SB lub cos innego.

 

Yogurcik! Kupuj ABIT-a, mimo wszystko to naprawde dobra plyta!

Stestowal ktos juz BIOS 15? Czy cos daje? :) Moze komp pod XP jest stabilniejszy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos mnie oswieci - warto zmieniac to co mam w podpisie na abita is7/albatrona jakiegos tam pro z 865pe z pIV 1.8ghz ????

moze glupie pytanie ale zawsze bylem za amd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Panowie - mam problem. podejzewam nowego biosa (15). wlaczam rano komputer, laduja sie wszystkie napedy i... nie zaczyna sie ladowac windows. no to ja szybki restart i znowu to samo. jeszcze raz restart i czekam, po uplywie 30-60 sek. (nie mierzylem czasu) zaczal ladowac sie windows. po zaladowaniu sie win'y polecenie -> uruchom ponownie i dalej to samo: zaladowanie napedow, 30-60 sek. czekania no i w koncu rozpoczyna sie ladowanie windows'a. czy moge obwiniac za to nowego biosa?? jak zachowuje sie komputer u Was, po zaladowaniu nowego biosa?? wspomne jeszcze, ze wczoraj komputer hulal bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bbc20000

gdy ustawiasz dzielnik tak jak piszesz to pamięci przy FSB250MHz pracują z częstotliwoscią 200MHz(400ddr) tak jest na Asusie a to te same dzielniki u mne przy FSB 266 pamieci idą na 412 MHz DDR a mam OCZ 3000 i nie mam żadnych problemów ze sprzętem jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przemawia za ABITem jest cena i wyposarzenie. Podstawowa wersja ASUSa nie ma firewire i SATA RAID i jest drozsza od ABITa. Wersja DELUXE ma firewire i SATA RAID ale roznica cenowa pomiedzy wersja DELUXE a ABITem jestna na tyle duza ze jestes w stanie kupic sobie ABITa i SB AUDIGY za cene ASUSa. Takze ABIT z PAT jest szybszy od ASUSa. Jestem takze przekonany ze ABIT wyjdzie z nowymi BIOSami ktore naprawia problemy jakie sa w tym momencie z ta plyta.

 

Jak to nie ma??!!!! Ja mam raid na sata. A ten najbiedniejszy asus jest droższy tylko od abita is7-E. A że PAT jest szybzy albo wolniejszy-śmiać się, abit ustawia po prostu inne timingi, PAT można uzyskać tylko jednym sposobem i na każdej płycie działa on tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

un_ix: I co z kompem? Juz dziala? Czy to byla wina nowego BIOS-u?

 

Oj AK47: Wyczuwam agresywny ton Twojej wypowiedzi!

Obie plyty sa super i koniec! :) Nie bedziemy dyskutowac o wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy ;) (lub na odwrot) bo to do niczego nie prowadzi...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

un_ix: I co z kompem? Juz dziala? Czy to byla wina nowego BIOS-u?

:arrow: wczoraj wieczorem wszysztko powrocilo do normy. nie wiem co moglo byc przyczyna tego 'przestoju' w biosie. jako, ze dzien wczesniej zaladowalem nowego biosa (15), to wlasnie jego obwinialem za ta 'awarie'. widoczne wplynelo na to cos innego... tylko co? wazne, ze wszystko juz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor: Chcialem podziekowac Ci za pomoc w ustawieniu Game Acceleratora. Dzieki temu komp chodzi mi stabilniej. A moze wiesz co to jest za blad w Windzie BAD_POOL_CALLER? To chyba jakis blad w sofcie (chyba nakladajace sie sterowniki) Slyszales cos o tym?

 

Ja wlasnie chyba mam juz karte sieciowa 3COMa bo ostatnio kiedy ja usunalem z Windy, za chwile wykryla mi sie wlasnie karta 3COMa...

 

Jaki byl adres grupy dyskusyjnej ABITa bo jestem na wakacjach i korzystam nie ze swojego kompa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako że to ma być o IS7 , pozwolę sobie na małą zmianę tematu. Nie chodzi o bios tylko o przyczynę MAŁEJ usterki na którą moja płyta przeleżała się w serwisie dwa tygodnie i jej nie uleczono- a mianowicie, co jakiś czas bios przy starcie nie wykrywał klawy , no i zero F1 i DEL. I kiedys przez przypadek ( bo podejżewałem zimnego luta w okolicach pamiątek) znalazłem winowajcę, zdradliwego sk*** - ZWORKA W ROGU PŁYTY , obok pami/ątek > ps2 pwr1< była rozgięta w środku i tak sie telepała że czsami nie zwierała żadnego pina i spiker świergolił. Szkoda że spece z VERACOMP nie znaja jeszcze tego modelu płyty, bo napisałem czego nie ma i jak to sygnalizuje, tyle , może ktoś trafi na takie kuriozum, narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...