Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskakuje blue screen: BAD_POOL_CALLER 

(bla, bla, bla skontaktuj sie z sprzedawca bla bla)

 

Czy wiecie co to moze byc? O czym swiadczy ten blad?

Czy mam zassac jakas latke? Jak to "zniwelowac"?

System to WinXP Pro + SP1

Serdecznie pozdrawiam

Uff...

Byc moze ktos rozwiazał tą zagadke, jezeli tak to przepraszam :/

 

BAD_POOL_CALLER -> Problem z kartą ATI Graphis

zalecane rozwiazanie to aktualizacja sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna prośba to posiadaczy płyty IS7-E, najlepiej tych, ktorzy wgrali nowy BIOS

chodzi o napiecie 3.3 ... mi pokazuje max 3.20 a spada do 3.04 !

Wczesniej sie wahało od 3.30 do 3.15 ... teraz zazwyczaj jest 3.15 i idzie w gore i dol .... czy to nowy BIOS ??, czy moze zasilacz (300W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte ABITA IC7. podczas rozmowy za pomoca programu Team Speak 2 występują duże zakłócenia kiedy mówie tzn. słychać mnie niewyraźnie i z szumami :( Rozmawiam przez mikrofon zintegrowany ze słuchawkami, oraz korzystam z karty muzycznej z płyty.

Co zrobić :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.. czy RADEON 9100 pasuje do tej plyty?

 

"As the most of i875P boards (excluding MSI 875P Neo), Abit IC7-G has the AGP Pro slot without latch. Only 1.5V (or 0.8V) AGP 4x/8x video cards

are allowed into the AGP slot."

 

pewnie chodzi o to ze jakies stare graficzne karty nie pasuja..ale chce sie upewnic.. bo nigdzie w specyfikacji radka nie pisze na jakim napieciu ta karta chodzi :/

 

thx :)

 

a i czym poza ethernetem rozni sie IC7 od ic7-G? :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jest tam jeden IDE kabel zaokraglony... a ze ja uzywam 2 dyskow i dwoch CDROMow to potrzebuje chyba 2?

czy w tej sytuacji mam przesrane? :> bo o 90st. przekrecone sa IDE porty.. i czy to oznacza ze zwyklego kabla nie da sie podlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9100 bedzie ci chodzi ci normalne tesamy tez polaczysz, ict-g ma do tego 4xsata (ic7 tylko 2) i nie wiem jak z radiem na ic7

-----------------------

 

ja mam problem z lanem, chodzi o to ze niwazne jaki tryb wybiore zawsze nia switcu nie swici sie lampka odpowiedzialna za ful-duplex.

to tez przeklada sie na osiagi predkosci, bo na polduplexie 100mbit mam 7MB/s a na pelnym tylko 5-6MB/s. wyglada na to ze stery cos zle dzialaja, bo przy starcie kompa przed winda lampka jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy abita serii is7, a w szczegolnosci do is7-e. Ile kondenstaorow macie wzdluz gniazda procesora: 6 czy 4? W moim przypadku sa tylko 4 kondziory na is7-e v1.0 z blue orbem na northbridge. Prawdopodobnie z tego powodu sa duze fluktuacje napiecia rdzenia, co utrudnia overclocking,wartosci napiec.  Czy u was tez wystepuja takie duze wahania napiecia?

O w jeża! Faktycznie mam tylko 4 (i dwa puste miejsca):

 

Dołączona grafika

A napięcie - przy default skacze 1.472 - 1.504 (idle) i 1.456 - 1.488 (stress) :?

 

 

Otoz rozwyl mi sie strasznie ten oryginalny badziewny wentylator na NB rev 1.0 i zastanawiam sie znowu nad jego zmiana, bo mnie zameczy. Co byscie polecali ? Czy sam radiatory wystarczy a jak tak to jaki najlepiej?

Sam radiator grzeje się bardzo mocno (parzy). Ja dla bezpieczeństwa na ZM32J założyłem jeszcze "ukochany" firmowy wiatrak. Trzyma się sam, beż żadnego mocowania (kocham prowizorkę) :D Przy FanEQ 60% nie słychać go (grafika zagłusza) a temperaturki są eleganckie.

 

Dołączona grafika

Przeczytalem na razie ogolnikowo te dwadziescia pare stron, widzialem, ze Raptor zrezygnowal chyba z radiatorow na Mofsetach, ale moze gdzies indziej by sie przydalo cos nieco zchlodzic?

Przezorny na zimne dmucha, np. na southbridge. No może nie koniecznie dmucha, ale jeśli masz jakąś niepotrzebną aluminiową łyżkę, to możesz przetopić na radiator :wink:

 

Ja mam IS7-E rev 1.2 i mam wszystki 6 kondziory, plytka swietna do OC, Celek 2.0 chodzi bez problemu na 3.2 na 1.5v, przy 1.6 nawet chodzi na 3.5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna prośba to posiadaczy płyty IS7-E, najlepiej tych, ktorzy wgrali nowy BIOS

chodzi o napiecie 3.3 ... mi pokazuje max 3.20 a spada do 3.04 !

Wczesniej sie wahało od 3.30 do 3.15 ... teraz zazwyczaj jest 3.15 i idzie w gore i dol .... czy to nowy BIOS ??, czy moze zasilacz (300W)

Z kiedy masz ten bios? ja jakis wgralem 27/04/2004 i biega oki, 3.3 trzyma dobrze 3.31 zasilka modecoma 350W GTF, jak jest jakis nowszy bios to zapodaj linka i sprawdze go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze mam taki problem mam plyte is7e, zakupiłem pamiątki corsair 333mhz niestety plyta ustawia mi je na 133 za chiny nie chce ustawic na 166 na pocvzątku myslalem ze to blad odczytu ale aida i sandra także podają ze pamieci ida na 133 zmienalem juz wszystko psb od 400 do 800 i nic ustawki defaultowe także, na ekranie wyswietla sie napis "timings for 333mhz memory" (czy cos w tym stylu) ale pamiątki nadal 133mhz :( pamięci sa na bank 333mhz taki odczyt daje aida i sandra są ok najwieksze ustwki jakie mam to host/dram 120/150 :( nie wiem juz co jest grane proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyganos king wszystko w porządku - przy procku pracującym na 400MHz pamieci mogą pracować tylko w trybie 3:4, przy 533 -> 4:5 i 1:1, 800 -> 1:1 i 5:4 - taka jest konstrukcja chipsetu 865/875.

 

Czemu CPU-Z podaje rev plyty 1.0 jak na plycie jest naklejka 1.2 ?

a skąd CPU-Z ma widzieć jaki jest rev płyty jeżeli wszystkie jej odmiany pracują na tym samym biosie :? - jedyna szansa rozpoznania nowszego rev płyty jest po innym biosie - ale akurat różne rev abitów mają ten sam bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

host:dram to właśnie dzielnik pamięci - czyli z jaką częstotliwością działa ona w stosunku do FSB - 1:1 czylii synchronicznie - częstotliwość FSB i pamięci są takie same. Wszystkie inne sa trybami asynchronicznymi - 5:4, 3:2, 3:4. W twoim przypadku pamięć pracuje w trybie 3:4 czyli z częstotliwością 1.33 (4:3) xFSB - przy procku na FSB400 (100MHz) daje to 133MHz na pamięci. Gdybyś miał procka na FSB800 (200MHz) pamięci w trybie 1:1 miałby taktowanie 200MHz (DDR400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam jak zwykle szybkie pytanko. Plyta ic7-g, bios v.25 i pamieci hynixa 2x512. Nie dziala mi zaden dosowy program do testowania pamieci (memtest rebootuje kompa niezaleznie od timingow i fsb, podobnie goldmemory... same zera ;(). Macie podobne shizy? Testuje tylko windowsowym, bo tylko to dziala :cry:.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jade na 215MHz (1:1), 2,5;3;3;8 i niby jest stabilnie (prime bleed, memtest for w$ kilka petli). Mowisz, ze jak zmienie na 3;4;4;8 to bede mial stabilnie i beda dzialaly te programy, czy tylko bede mial stabilnie ;)? (sprawdze dopiero jak wroce z pracy do domu :L). Dodam, ze na biosie oryginalnym (datowany chyba na cos kolo lutego, dokladnie nie pamietam) memtest odpalal sie co ok drugi raz, a teraz qpa :(. Czy to mozliwe, ze chipset jest "za nowy" i te programy (uzywam niby najnowszych) ich nie sa w stanie obsluzyc?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do programów nie wiem - wiem że moje przy innych timingach nie chciały chodzić >220MHz a tak robią 266

 

możliwe że namieszałeś z ustawieniami kontrolera SATA intela - dosowe programiki tego nie lubią i sie wysypują - pisałem o tym juz nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, no ja tez staje na ok 220Mhz ( 3,3,3,8 ), przestawie timingi jak mowisz i zobacze czy uda mi sie przeskoczyc ta bariere... (narazie nie poszaleje na boxie, bo temp sa zaskakujaco wysokie - max 67st <a w pokoju sauna, ponad 30st>). Co do ustawien mobo, to wszystko czego nie uzywam wylaczylem w biosie, a ze dyskow sata nie posiadam, wiec... :)

P.S. N/B Strap CPU as lepiej ustawic na fsb800 czy CPU?

 

Dzieki, pobawie sie jeszcze w nocy, moze cos wyczaruje...

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kiedy masz ten bios? ja jakis wgralem 27/04/2004 i biega oki, 3.3 trzyma dobrze 3.31 zasilka modecoma 350W GTF, jak jest jakis nowszy bios to zapodaj linka i sprawdze go :)

Chodzi o BIOS 2.0 ale niedawno go dopiero wgrałem. Napiecia już w normie, zresztą zmieniłem dzis zasilacz na 350W

 

---

Mam takie pytanko do panów specjalistów

Mam jak już wcześniej pisałem IS7-E

Proc 2.2 Cel

pamiec 2x 256 DDR 333 (Nanya)

 

Podkrecłem proc do 2508 (114x22); temp. proc po 15 min 100% obciążenie była 50-51 stopni, bez obciazenia 40-42 stopnie

 

Postanowiłem iść dalej i ustawiłem 118x22, komp sie odpalił, jednak kolejna proba 119 zakonczyła sie konieczością restartu BIOSu.

Co można zrobic ?? Zwiekszysc napiecie ... hmm o ile zeby nic nie spalić (wartość napiecia jest ustawiona domyślnie, program pokazuje od 1,48 -1,50).

 

Dodam tylko, że temp, gdy proc jest na 2.2 były srednio o 1-2 stopnie niższe, wiec nie sądze, ze proc sie przegrał...przy probie ustawienia go na 2.6... może pamiec nie nadaża ...

 

Ktos cos wie o tych kościach (Nanya M2U25664DS88B3G-6K); dwie identyczne,tryb dual chanel jest włączony)

 

Jeszcze jedno ... jak ustawić PAT w tej chwili wszystkie opcje mam na auto.

 

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor, miales oczywiscie racje :D (w koncu uwierzylem w moc hynixow...). Na 3,4,4,8 spokojnie podjechalem fsb na 240 (3,36GHz - nominalne napiecia...), wyniki w aidzie ok 6600:2150, PAT wlaczony, memtest (wersja 1.2 a nie 3.0 smiga az milo). Wiecej bedzie jak skoluje WuCe ;), ale i tak humor mi sie poprawil... :twisted:.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do panów specjalistów

Mam jak już wcześniej pisałem IS7-E

Proc 2.2 Cel

pamiec 2x 256 DDR 333 (Nanya)

 

Podkrecłem proc do 2508 (114x22); temp. proc po 15 min 100% obciążenie była 50-51 stopni, bez obciazenia 40-42 stopnie

 

Postanowiłem iść dalej i ustawiłem 118x22, komp sie odpalił, jednak kolejna proba 119 zakonczyła sie konieczością restartu BIOSu.  

Co można zrobic ?? Zwiekszysc napiecie ... hmm o ile zeby nic nie spalić (wartość napiecia jest ustawiona domyślnie, program pokazuje od 1,48 -1,50).

 

Dodam tylko, że temp, gdy proc jest na 2.2 były srednio o 1-2 stopnie niższe, wiec nie sądze, ze proc sie przegrał...przy probie ustawienia go na 2.6... może pamiec nie nadaża ...

 

Ktos cos wie o tych kościach (Nanya M2U25664DS88B3G-6K); dwie identyczne,tryb dual chanel jest włączony)

 

Jeszcze jedno ... jak ustawić PAT w tej chwili wszystkie opcje mam na auto.  

 

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi !!

proc na dualu zazwyczaj gorzej się kręci szczególnie na słabych pamięciach ja miałem celka 2,4@3.2 ale w singlu bez zmiany napięć spróbuj podnieśc napięcie ale nie przekraczaj 1.8v bo to już górna granica na boxowym coolerze. Co do pat-a sprawdz w aidzie albo w sandrze czy jest włączony a opcje to masz do GAT poczytaj ten wątek było na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis slaby ten twoj celek, ja mialem ostatnio 2.0 Northwooda to biegal pez zajakniecia na 3.2 ale wydajnosc i tak gorsza od prescota 2.4 :(

proc na dualu zazwyczaj gorzej się kręci szczególnie na słabych pamięciach ja miałem celka 2,4@3.2 ale w singlu bez zmiany napięć spróbuj podnieśc napięcie ale nie przekraczaj 1.8v bo to już górna granica na boxowym coolerze. Co do pat-a sprawdz w aidzie albo w sandrze czy jest włączony a opcje to masz do GAT poczytaj ten wątek było na ten temat

Dzięki za odpowiedzi, w tej chwili ustawiłem 115x22 =2,53Ghz, gdy dałem na 118 komp sie uruchomił ale windows wyskoczył z błędem stop :(

 

Kiepska sprawa, moze wyzej juz sie nie da :/ Temp. wzrostła o 1-2 stopnie wiec nie sądze by proc sie przegrał przy zmiania FSB o np. 5

 

Napiecia mam wg. programu everst 1,48 - 1,50 i 3,28 - 3,30; czyli chyba prawidłowe.

PCI i AGP mam ustawione na fixed (ze wzgledu na dysk SATA)

 

Mam przeczucie, ze proc poszedł by spokonie na wyzszym FSB, tylko ta pamiec, mam ją jeszcze z starego kompa... coż narazie brak funduszy na nową :(

 

Coż narazie pozostane, przy 2,53 no chyba, ze ktos wymysli jakis magiczny sposob ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...