Skocz do zawartości
Gość silents

Tani zestaw Ryzen - proc+mobo+ram

Rekomendowane odpowiedzi

Gość silents

siema. chce sobie odświeżyć troche sprzet. 

co mam:

hdd, ssd, hd6700series (nie pamietam dokładnego modelu :P)

potrzebuje:

ram, mobo, proc

Mam na oku ryzen 3 2200G (w przyszłosci może wrzuce coś lepszego). Proszę doradzie mi co do płyty i ramów. Czy MSI B350 PC MATE to dobry wybór czy znajde coś lepszego do 300pln? Jakie ramy do tego dobrać bo kompletnie nie mam pojecia, myśle tak 2x4gb.

Czy jest sens zainstalowania w dzisiejszych czasach karty dzwiękowej?? mam asusa xonara dgx. warto to montować?

Co do płyty to zależy mi na zwykłym PCI, i żeby była czarna...:p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego używasz kompa ?

Jak gry to lepiej dołożyć do I3 8100 + płyta na Z370 , procek wydajnościowo sporo lepszy , albo poczekać aż pojawią się płyty na H310 / B360 .

W innych zastosowaniach też w sumie lepszy - oba mają 4 rdzenie i 4 wątki , Intel ma tradycyjnie wydajniejszy 1 wątek .

Co do karty dzwiękowej - Xonar powinien być lepszy niż ta integra Realteca z płyty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ryzen to nie jest aż taki zły pomysł. Może i CPU nieco słabsze, ale za to GPU mocniejsze o wiele od integry intelowej i  nawet od HD67xx. Jest jeszcze możliwość OC. Także przy ograniczonym budżecie ma to sens jak najbardziej. A ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na modernizację?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość silents

Pany dzięki za odpowiedź.

Gry u mnie to naprawde rzadkość, niestety wyrosłem już z tego. Czasami odpale sobie jakieś starsze tytuły. Głównie używam do pracy, internet, multimedia (dobrze żeby filmy w wysokiej rozdz. śmigały bez zająknięcia), trochę photoshopa, i troche vegasa.

Nie chce w to ładować niewiadomo ile hajsu. Można powiedzieć, że kupiłem już tego ryzena (250pln) tylko musze dogadac szczegóły, także opcja z intelem odpada. Interesuje mnie jaką płytę pod to dobrać? Wstępnie wybrałem tego MSI ale może jest coś lepszego. Dobrze żeby była jakaś tam opcja oc. Jak pisałem płyta gdzieś do 300pln. Dodam że używki również akceptuje.

Co do ramu to nie mam kompletnie pojęcia. Ile trzeba przeznaczyć? 300pln da rade?

Aha i mam już też zasilacz, Supremo m2 gold 550w.

Jeszcze taki szczegół bo, planuje to powiesić na ścianie, więc design ma znaczenie, celuje w czarna kolorystyke.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość silents

panowie czy ta płyta MSI B350 PC MATE bedzie kompatybilna z tym procem? bo coś czytałem że trzeba jakiś bios aktualizowac?

czy moze szukać innej płyty? tylko jakiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba pewnie. Jak zamawiasz to jako zestaw w jednym sklepie, to Ci powinni zaktualizować (ja tak miałem jak cpu+mb+ram zamawiałem - za darmo to zrobili). A jak nie sklep to będziesz musiał sobie sam poradzić. Gdzieś coś czytałem, że u AMD można zamówić boot kit, czy jakoś tam - wysyłają procka dzięki któremu możesz kompa odpalić i BIOS zaktualizować.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość silents

panowie czy ta płyta MSI B350 PC MATE bedzie kompatybilna z tym procem? bo coś czytałem że trzeba jakiś bios aktualizowac?

czy moze szukać innej płyty? tylko jakiej?

kiedy mają wyjść płyty z tymi nowymi chipsetami? warto czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google zbanowali że nie możesz sprawdzić , choćby na stronie MSI dot. tej konkretnej płyty .

Co do biosu i aktualizacji - jak płyta pojawia się wcześniej niż dany procek ( nie mówię to o pojawieniu się płyt i kilka dni później procków do nich ) to z reguły aktualizacja biosu jest wymagana do jego obsługi , szczególnie jak CPU ma dużo zmian i pojawia się sporo później .

Aktualizację biosu można zlecić w sklepie, z reguły kosztuje to 20-30 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: MSI B350 wymaga aktualizacji:
* prawie najnowszy BIOS = sprzęt w ogóle się nie podnosi, na płycie zapalona dioda CPU,

* najnowszy BIOS = wszystko działa normalnie.

 

- - -

 

Ale który model G.Skill, tak dokładnie? :) Są lepsze 3200C16 (GVK) -> 16-16-16-36, są gorsze 3200C16 (GVKB) -> 16-18-18-38 (tak, jedna literka w oznaczeniu modułów ma duże znaczenie).

Te pierwsze śmigają u mnie na 3333 przy 1.35V. Od kilku godzin mam 2400g i wstępnie:

 

7262951100_1519995164.jpg

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość silents

dzięki. były to w takim razie te gorsze gvkb, ale już sie sprzedały...

co do płyty też się o tym dowiedziałem i zrobili mi update w sklepie.

Mam juz wszystko, prócz tych pamięci. To chyba najdroższy element. Tak patrzę i niżej jak 400pln ciężko cokolwiek znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...