Skocz do zawartości
BrandoPG

Procesor + ram + grafa

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, obecnie mam taki zestaw:

Pamięć GoodRam DDR3 4 GB 1333MHZ GR1333D364L9/8G

2 GB nie wiem jakiego ramu

Płyta główna Asus P8H61-M LE R3.0

Prpcesor G620

 GTX 750

I generalnie starcza mi bo nie jestem graczem. Chociaż gta 5 i wiedźmina odpaliłem. Chciałbym niedużym kosztem zrobić upgrade. 

Chcę kupić i5 3470 mam w okolicy za 180 zł, 8gb goodramu i takich samych parametrach (tylko 2 sloty na płycie) a za jakiś czas GTX1060 lub coś w tej cenie. Będzie to grać ze sobą czy coś innego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać bez problemu. Tylko na wszelki wypadek sprawdź czy masz odpowiednią wersję BIOSu przed zmianą CPU. Pomyśl też o SSD. Jeżeli gry nie są priorytetem, a budżet ograniczony, to zamiast 1060 weź np. 1050Ti i SSD.

A jeszcze w sumie mógłbyś napisać jaki tam zasilacz siedzi. Raz na kilka lat też warto pomyśleć o wymianie. ;)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam jakiś w okolicach 350W. Będę go wymieniał razem z kartą. Na razie z 1-3 miesiące jeszcze pojadę na mojej 750 a potem zmiana grafy :) o ssd też myślę. Jest sens zakładać go i klonować (nie wiem dokładnie co się robi) stary dysk na niego czy konieczny jest format i nowa instalacja na SSD żeby to dobrze działo? Jeśli nowy system to raczej zostaje mój windows który mam od zdaje się 2012 roku bez reinstalki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą promocję z X-kom to można sobie wsadzić w 4 litery , lepiej kupić osobno kartę i dobry SSD a nie kartę + badziewie na kościach 2D TLC , w dodatku od Kingstona - dla mnie po akcjach z SSD opartymi o kontrolery SF i asynchornicznymi pamięciami tą firmę omijam szerokim łukiem .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko najpierw trzeba znaleźć jelenia na ten SSD - co z tego że nowy i był za free , jak to padaka - wspomniane wcześniej pamięci 2D TLC , mała wytrzymałość i kiepskie transfery , w dodatku nie wiadomo czy ten dysk ma pamięć cache - nigdzie o tym nic nie pisze .

Ja bym go nie brał nawet za darmo .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...