Skocz do zawartości
Firedash

FreeSync czy V-sync

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję kupić coś pokroju gtx 1070Ti/1080 albo RTX 2070, tyle że mam monitor 75Hz z obsługą FreeSync. Dość dużo czytałem na temat tego całego rwania obrazu, ale nadal nie wiem co będzie lepszym wyborem. Koniecznie chcę coś z segmentu wyższego niż oferuje gtx 1060 albo rx 580, a tutaj wybór AMD jest kompletnie nieopłacalny, bo dostaję niższą wydajność za tą samą cenę i to w dodatku z koszmarnym poborem mocy. Z tego co zrozumiałem z materiałów na youtube, jeśli kupię kartę, która zapewni mi brak spadków FPS poniżej częstotliwości odświeżania monitora, to wystarczy po prostu włączyć V-Sync i wszystko będzie grało, czy może jednak lepiej zainwestować w kartę, która obsłuży FreeSync?

 

Ps. Proszę o w miarę obiektywne odpowiedzi, wiem że jest tutaj dużo osób, które uwielbiają AMD i poleciliby ich produkt nawet gdyby był gorszy i droższy.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli synchronizacja klatek i masz monitor freesynch to bez dłuższego paplania trza kupić kartę amd. I jeszcze sprawdź sobie na jakim kablu (instrukcja) masz ten freesynch, czy na hdmi czy na DP.

Na marginesie powiem ci, że warto ładować w KAŻDĄ technologię czy fresynch czy nawet lepiej g-synch. To po prostu widać. Wiem bo mam w domu 3 kompy:

1. amd z fresynch 144Hz 1080

2. 980ti z g-synch 144Hz 1080

3. 1080ti z gsynch 165Hz 1440

Ten kto tego nie widzi po prostu jest ślepy...

Rtx-a nie kupuj. Za wcześnie jeszcze jest. To mało wydajna technologia. Osobiście radzę poczekać do następnej generacji.

Ps

Amd jest opłacalne ale sprowadzone z Niemiec. Całkiem inne ceny....

Zobacz tu:

https://www.mindfactory.de/

Niestety nie wysyłają do Polski. Ale jeśli kogoś masz w Niemcach to warto.

 

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...