Skocz do zawartości
BanditoPL89

Escape From Tarkov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję kupić jakiś zestaw komputerowy (Nie znam się gram na konsolach) gra która mnie interesuje to Escape From Tarkov Rekomendowane: Intel Core i5 3.2 GHz/AMD FX 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 660 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Phenom II 2.6 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 560 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Jeżeli założył temat w złym dziale to przepraszam proszę o przeniesienie albo polecenie jakiegoś komputera 

Edytowane przez BanditoPL89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile możesz wydać na kompa ?

To ma być nowy sprzęt czy może być używka ?

Z nówek to albo Athlon 200GE lub Pentium G4560 + jakieś tanie płyty i GTX1050 na start powinno wystarczyć , optymalnie Ryzen 3 lub Ryzen 5 + Rx 570 .

Zestaw z Athlonem 200GE i GTX1050 za ~1850 zł

Zestaw Z R3 1200 + Rx 570 za ~2200 zł , ew. zestaw z R5 2600  za 2600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rekomendowane to żarcik. Zresztą takie wymagnia wypisane są od ponad roku, a w tym czasie gra zwiększyła fps cztero/pięciokrotnie (4x!).

Minimum przyzwoitości to 2x8GB ram bo gra nie schodzi poniżej 10GB np na mapce shoreline.

Będziesz zawsze ograniczony przez procek więc nie wiem jaki masz budżet ale minimum brałbym R5 1600x/R5 2600 + ram minimum 3000MHz, do tego grafika jeśli tylko 1920x1080 no to RX570 lub lepsza. 4GB na grafice do medium tekstur które wyglądają słabo, 8GB do tekstur High - być może 6GB na grafice też wystarczy, co nie zmienia faktu że gra lubi pociągnąć nawet 12GB vramu na grafice przy dłuższej grze ale to pewnie jakieś wycieki i będą spatchowane.

Jak dla mnie specyfikacja do sensownej gry w Tarkov to R5 2600 + 2x8GB 3000MHz + RX 570 8GB.

No i co mapka to kompletnie inna optymalizacja. Im nowsza tym lepsza. The Lab to śmiga 100fps+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało kasy żebym coś polecił :P Zestaw z polecanych na styczeń za 2600zł jest skrojony na maxa tanio jak się da + wymienić ram na 2x8GB i pomyśleć o dopłacie do RX 570/580/590 8GB. 

A bez żadnych problemów, to nie zagrasz w Tarkov nawet na platynowym komputerze Chucka Norrisa. To przykład gry która nigdy nie wyjdzie z bety.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umcacz

R5 2600 + 2x8GB 3000MHz + RX 570 8GB. Za to wychodzi 2 123,79 zł co jeszcze trzeba do tego ? Miałbyś ochotę i czas na Morele złożyć takiego kompa i podesłać koszyk 

Edytowane przez BanditoPL89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi reyden, też dobry zestaw. Do tego obudowa jakaś.

Albo https://www.morele.net/inventory/info/cfca4edd/

Tańszej płyty na pewno bym nie brał bo ta jest najtańszą z sensowną sekcją zasilania do której można wrzucić potem 8 rdzeniowy procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te komputery które podałem różnią się .

Najtańszy ma procesor z 2 rdzeniami / 4 wątkami , ten za 2200 zł to już lity Quad , R5 ma 6 rdzeni / 12 wątków .

Pomiędzy Athlonem 200GE a R5 2600 jest przepaść wydajnościowa , oczywiście mowa o grach które wykorzystują więcej jak 2 rdzenie / wątki .

Ostatni zestaw ma też 16 GB szybkiego ramu .

Co do kart i ich wydajności - GTX1050 > GTX1050Ti > RX 570 > RX580 / GTX1060 > GTX1070 / Vega 56 .

Gry nie znam , więc nie powiem ci jak ta gra będzie chodzić , jak jest tak jak Umcacz mówi to lepiej iść w kierunku R5 + GTX1060 / RX 570 / RX580 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera to teraz niewiem , czy wsiąść ten komputer na GeForce czy na Radeon strasznie to skomplikowane ,nic z tego nie rozumiem :)

https://www.morele.net/inventory/info/cf  Radeon

 

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2019?page=0,7

GeForce

Edytowane przez BanditoPL89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 570 jest nieco słabsza niż RX 580 , porównywalna wydajnosciowo z GTX1060 3GB

Rx 580 to konkurent dla GTX1060 6GB .

Co do tego którą kartę brać , generalnie GTX-y lepiej się parują z Ryzenami niż karty AMD , z powodu m.in. narzutu na CPU przez sterownik karty .

Nie wiem czy tak samo będzie w EFT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to komuś pomoże ale mam i5 6500+16gb ram ddr4+gtx 1060 6 gb i przez 3/4 czasu fps w fhd na niskich detalach (jedynie tekstury  i taa na high) wyciągam 70-90 fps (przy celowaniu przez celowniki z dużym przybliżeniem są spadki ale to zależy od celownika)

Jedyne co się rzuca w oczy to niski fps na mapie reserve (dropy do 45 fps) - ale to akurat wina mapy (znajomy na r5 3600x,rtx2070 - też ma ten sam problem)

Z tego co zauważyłem gra zdecydowanie więcej wymaga od cpu niżeli gpu (co za tym idzie zbijanie rozdzielczości nie zwiększa zbytnio fps)

Edytowane przez OpelKorsek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo się poprawiło przez ostatni rok z wydajnością. Wymagania co do procka spadły - myślę że 4 rdzenie na 3GHz pociągną gierkę komfortowo. Chociaż im lepszy procek tym lepiej szczególnie do spadków przy celowaniu ze snajperki - tu nie wiem czy nawet 9900K pociągnie 60fps na wszystkich mapach :P Ramu nadal trzeba więcej niż 8GB. Wydajność graficzna raczej bez zmian czyli nadal procek ważniejszy. No ale doszedł supersampling więc można zarżnąć nawet 2080Ti.

Kupowanie rubli to głupota do potęgi. To tylko pożywka dla farmerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...