Skocz do zawartości
sztrajtstasiu1

Komputer do +/- 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się na komputerach ,ale myślałem o (części używane lub nowe:

- GTX 970

- Intel Core I5 4460 lub 2500k

- 8/16 ram DDR3

- Zasilacz Chieftec cft-600-14cs ATX 600W

- Dysk Toshiba 500 GB (z czasem był by większy)

- Gigabyte ga-h81m-s2v lga1150 2xDDR3 4Fen i3 i5 i7

-jakaś obudowa (ALE CENA MOŻE BYĆ BEZ OBUDOWY)

- wentylatory mam

Z góry dziękuję

 

 

 

 

 

 

Chciałbym też usłyszeć wasze propozycje i co poprawić w tym zestawie. Komputer

Oczywiście do gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być płyta na H81 to odpada I5 2500K , tylko I5 4460 i inne procki serii 4xxx .

W tym budżecie nie złożysz zestawu na I5 4460 i GTX970 , procek to koszt 350+ zł , karty chodzą po 700+ zł , już masz ponad 1k zł za CPU/GPU a gdzie reszta .

Albo dozbieraj i kup coś sensownego albo składaj kompa na Athlonie 200GE + GTX1050 / RX560 , choć nawet tutaj będzie cięzko o dodatkową kartę - musiał byś dołozyć z 200-300 zł , do 1 500 zł to Athlon 200GE + iGPU / R3 2200G + iGPU .  .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 900PLN znajdziesz gotowe zestawy z i5 4570/8GB RAM/ HDD 500GB w normalnych obudowach tower. Za jakieś 500PLN można wyrwać RX570 4GB. Nie wiem tylko jakie PSU siedzą w tych gotowcach np HP lub Lenovo, tzn czy udźwigną takie GPU. Oczywiście mowa o używanych sprzętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz płyta pod Skylake / Kabylake 6xxx / 7xxx i ram DDR4 .

Do tego płyta stworzona do sprzętu kopiącego BTC , nie wiadomo czy czasem nie okrojona .

Ja bym poszukał jakiegoś polesingowego zestawu z I5 4xxx od HP czy Lenovo w obudiwie typu Tower , potem wymienił zasilacz na mocniejszy i dołożył RX 570 .

Zasilacze montowane w takich kompach z reguły mają moc 250-350 W , choć zdarzają się i mocniejsze .

Unikaj za to sprzętu od Della jak chcesz coś w przyszłości modernizować , zasilacze i budy mocno niestandardowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nowe wziąć:

Ryzen 2200G

Gigabyte B450M DS3H

8GB Dual 2x4GB Patriot Viper 3000 CL16

Dysk Toshiba P300 1TB

= 1208 zł

x-kom.pl

+ buda 59

https://www.x-kom.pl/p/468125-obudowa-do-komputera-ibox-vesta-s10.html

zasilacz +135

https://www.x-kom.pl/p/66340-zasilacz-do-komputera-chieftec-450w-gpa-450s8-oem.html

=~ 1,5k nowe podzespoły na GW - grafika do dokupienia, ale na tej iGPU da się zagrać.

https://www.youtube.com/watch?v=beqbnZ8zz-E

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z nich ma obudowę SSF, więc zapomnij o rozbudowie o jakąś konkretną kartę graficzną. Wsadzisz tam co najwyżej jakąś małą i chłodną Low Profile. Maksymalnie może GTX1050. Natomiast drugi, można wziąć pod rozwagę.

 

I jeszcze prośba: nie pisz czterech postów, jeden pod drugim. Masz opcje EDYTUJ. Drugi jest SSF. Za dużo postów.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 na takiej płycie i z takim chłodzeniem długo nie pociągnie ... choć sam CPU jest wart koło 5 stów.

P.S. Dla mnie kupowanie tego tupu cudów =  szukanie sobie problemów ... ni to zasilacza nie ma praktycznie , buda za 6-dych jest nowa w sklepie, dysk Ci walnie itd , sprzedawca się wypnie i tyle z tego będzie jak coś padnie ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten komputer niej jest grzebany to mi się śmiać chce- nawet naklejkę masz z i5 itd .... a co sobie inżynierowie w HP myśleli to g.. mnie obchodzi :P

Liczy się kasa !!! a nie jakość -obecnie -

P.S. Pamiętasz może lapki HP Paviliony serii 6000/9000 jexiące się na potęgę i co inż . o nich myśleli jak je sklecali ... itd .. ja już kończę ten temat.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem np kultura pracy będzie podobna jak przy nowych i najtańszych podzespołach. No ale to już autor musi zadecydować, czy się pchać w używki, czy nowy sprzęt.

Najlepszy? Myślę że jakiś z i7 3770 lub i5 4570. Jakichś wielkich różnic w wydajności między nimi nie będzie. Bardziej bym zwracał uwagę na opinie i staż na rynku sprzedającego. Żeby później nie było problemów o jakich Phill76 pisał.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ,no to bardzo dziękuję za pomoc .Dzięki tobie i innym wiem na co zwracać uwagę i co kupić bardzo bardzo dziękuję .Ten pierwszy co ty podałeś wygląda bardzo legit , chyba zdecyduję się na niego ,ale jeszcze popatrzę.Jeszcze raz bardzo dziękuję .

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...