Skocz do zawartości
turniton

Poważnie trzeba zaktualizować GPU, ale nie jest to pewne.

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu mam trochę pieniędzy na sprzęt komputerowy po długim czasie pracy dla APKNite i planowałem zdobyć rzeczy z najwyższej półki, ale żadna z obecnych najlepszych GPU nie wydaje się tego warta. Moim celem jest gra w rozdzielczości 1440p 144 Hz. Początkowo pomyślałem, że super 2080 będzie tym, ale patrząc na to, nie wydaje się wystarczająco dobry, aby uruchomić 1440p 144 Hz konsekwentnie w wymagających grach. Zakup Ti wydaje się głupi, biorąc pod uwagę jego wiek i zakładając, że wkrótce będzie miał trochę konkurencji, co obniży ogólną cenę.

Chociaż nie miałbym nic przeciwko czekaniu, obecnie korzystam z GTX 970. Naprawdę potrzebuję aktualizacji. Czy 2080 jest wystarczająco dobry? Czy powinienem czekać, pomimo tego, że mój obecny procesor GPU ledwo dostaje 100 fps w większości gier, 60 w nowszych? Chciałbym kilka myśli lub rad.

Uwaga: jeśli mam zamiar dokonać aktualizacji, naprawdę chcę trafić w ten słodki punkt 1440p 144 Hz. Naprawdę nie chcę kupować 2070, jeśli to nie będzie idealne, przez co żałuję, że nie czekam na nową linię GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam podobne plany, tj 1440p 144hz i juz wiem ze nie dam rady.

Obejrzałem chyba wszystkie mozliwe testy kart graficznych w grach no i kurde nie da rady w sensownej cenie tego zrobic.

Moje podejście na ten temat ustatkowało sie na poziomie: w "swoje" gierki (srednio wymagajace, nie najnowsze, po prostu ulubione) dam rade grać 1440p 120-144fps, natomiast w najnowsze tytuły AAA będę sie musiał zadowolić 1440p przy 60-70fps.

Karta ktora planuje kupic to 2070super.

 

Jesli chcesz w topowych grach wyciagac ok 90-100fps na 1440p to czeka cie zakup 2080super. Ale na 144fps to bym nie liczył. Zakup 2080ti jest wg nie nie oplacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...