Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam od dwóch dni problem z dyskiem HDD. Natychmiast po włączeniu komputera obciążenie dysku sięga 100% i nie spada, w związku z powyższym użytkowanie komputera staje się niemożliwe z uwagi na rażąco duże opóźnienia w działaniu. Celem próby zidentyfikowania problemu użyłem programów do jego analizy, jednakże nie wykazały one żadnych błędów. Nadto, wyłączyłem automatyczną defragmentację dysku oraz takie elementy jak indeksowanie plików. Żadne z podjętych działań nie przyniosło skutku, więc postawiłem system na nowo (windows 8.1 pro), jednakże i na całkowicie świeżym sofcie dysk ma ciągle 100% użycia. Menadżer zadań wskazuje, że proces wykorzystujący 100% to system lub host lokalny usługi. Czy macie jakiekolwiek pomysły jak można to naprawić, czy też zwyczajnie dysk padł (ma on 3 lata). Na marginesie zaznaczę, iż problem ten wystąpił po instalacji światłowodu 600mb/s gdy w kilka minut pobrałem plik ważący około 65gb, czy w związku z prędkością pobierania dysk mógł ulec uszkodzeniu?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż odczyt ze smarta.
Pokaż wyniki testu na badsektory.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


Wieczorem wrzucę zdjęcia, gdy będę miał dostęp do komputera.
Spróbuj wyłączyć Superfetch i Windows Search Services - https://www.jhitsolutions.co.uk/windows-8-windows-8-1-100-disk-usage-possible-fixes/
Wyłączałem te usługi jeszcze przed postawieniem na nowo systemu i problem nie ustąpił.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami zmiana okablowania może pomóc , może obecnie podpięty kabel jest uszkodzony .

HD Tune średnio się obecnie nadaje do sprawdzania dysków , wersja darmowa jest bardzo stara - styczeń 2008 .

Wersja Pro jest o wiele lepsza , najnowsza wersję masz z tego roku .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk do śmieci : 05 =520 sektorów po realokacji

Im szybciej zgrasz dane tym lepiej ( odczyt że zielony w seagate nic nie znaczy i jeszcze w HD tune lecacym po łebkach a nie pełnych sektorach)

W kolejce BB : 224  Sektory nie korygowalne  czyli bady w kolejce do realokacji.

Zgrać --> zezłomować--> kupić nowy i najepiej od WD-ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...