Skocz do zawartości
InMan

Cel vs Duron

Rekomendowane odpowiedzi

z drugiej storny nie kupój dobrego ramu teraz bo ceny spadnąpo wakacjach więc płyta jakaśkt400 (333) i ram 256MB 333 tani i dureń + radeon 9100 wszystko spoko będziesz miał a w 3dmarku kolo 8500ptk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz cos pozniej jeszcze ze sprzetem robic (modernizowac) to bierz durona. Jezeli nie to zapomnij o FSB 200 na morganie.

Co do podkrecalnosci i pozniejszej wydajnosci to raczej duron juz wypada znacznie gorzej w porownaniu z C T. Lecz C 1.4 to bym raczej nie bral. Max FSB co na nim osiagniesz to 120 i bedziesz i to na WC chyba. Najlepiej C 1.0 @ 1.5 lub nawet przy szczesciu 1.66Ghz (z dobrymi sdramami). Lub C 1.2 @ 1.6 z normalnymi ramami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem podobnie jak Kaeres:

Jeśli chcesz kompa rozbudowywać to bierz Durona byle tylko na dobrej płycie(min. KT333) jeśli ten komp ma być do Worda i nie bedzie rozbudowywany prze kilka lat to weź Celerona, komfort obsługi Windowsa jest nie porównywalnie lepszy(CeleronT ma 4x więcej pamięci L2), na duronie system zbyt często odwołuje się do pamięci głównej komputera i przez to są zamuły Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron ma lepszą wydajność niż Celek z tym samym zegarem

ta sama podstawka socketA i masz AthlonaXP (jak przybędzie trochę

kaski) i masz nezły sprzęt za małe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem podobnie jak Kaeres:

Jeśli chcesz kompa rozbudowywać to bierz Durona byle tylko na dobrej płycie(min. KT333) jeśli ten komp ma być do Worda i nie bedzie rozbudowywany prze kilka lat to weź Celerona, komfort obsługi Windowsa jest nie porównywalnie lepszy(CeleronT ma 4x

 

Ja się chyba innej matematyki uczyłem bo dla mnie 4x64 to 256 8O a celek ma 128 :wink:

 

I oczywiście fsb 100 jest lepsza od fsb 2X100 = 200 :wink: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem podobnie jak Kaeres:

Jeśli chcesz kompa rozbudowywać to bierz Durona byle tylko na dobrej płycie(min. KT333) jeśli ten komp ma być do Worda i nie bedzie rozbudowywany prze kilka lat to weź Celerona, komfort obsługi Windowsa jest nie porównywalnie lepszy(CeleronT ma 4x

 

Ja się chyba innej matematyki uczyłem bo dla mnie 4x64 to 256 8O a celek ma 128 :wink:

 

I oczywiście fsb 100 jest lepsza od fsb 2X100 = 200 :wink: :roll:

 

Celeron Tualatin ma 256 KB cache L2. (Dla uczciwości należało by dodać że Duron ma 128 KB L1, a Celeron 32 KB L1)

Do polii: Gdzie masz te "zamuły" Windowsa? Używam Durona na XP i 98 i żadnych "zmułów" nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem z Fubaf'em (straszna lama, dobrze że w kompie ciężko coś odwrotnie wsadzić :lol: bo by już kompa nie miał) i mój konfig był : duron 800, płyta na kt133a, 256 ramu 133@100 a jego cel 533@800, płyta na via ale AGPx2 (ktośna agp x2 miał ponad 10 000 3DM'01więc aż tak bardzo to nie spowalnia) i też256 ramu, oba kompy były na win98 i grafa fubafa GF2Ti (ta sama, przekładaliśmy między kompami). i u mnie było 3600 lub 3800 3DM'01 a u niego max 2500 3DM'01.

różnica bardzo duża, choć jego komp był troszkę starszy, jednak 3600 a 2500 3DM'01 to nie przypadek. (fubaf siedział obok więc na pewno nie było przewałków z wynikami).

 

a durony kończyły się na 1300 chociaż widziałem zintegrowane na mobo durony 1400+ (950 MHz).

w 1 teście widziałem że celeron 1700 był po między duronem 1200 a 1300 chociaż wszystko zależy od tego, kto testuje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm od samego poczatku bylem z amd (poza wypasna P200mmx:) ) Polecam ci plyte Gigabyte GA-7va na via kt400 to masz przyszlosc bo na ta plyte wejdzie ci all do 3400+ (pisze w ksiazeczce) ale pewnie wejdzie wszystko co bedzie chodzilo na magistrali 166 albo 200 (zapomnialem jush:) ) Do tego tego duronika 1300 i overclocking z 13x100 na np 13x133 lub 13x166 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm od samego poczatku bylem z amd (poza wypasna P200mmx:) ) Polecam ci plyte Gigabyte GA-7va na via kt400 to masz przyszlosc bo na ta plyte wejdzie ci all do 3400+ (pisze w ksiazeczce) ale pewnie wejdzie wszystko co bedzie chodzilo na magistrali 166 albo 200 (zapomnialem jush:) ) Do tego tego duronika 1300 i overclocking z 13x100 na np 13x133 lub 13x166 :twisted:

ga7va obsluguje magistrale procka do 333Mhz przy 400 niema niestety dzielnika a nowe athlony od 3200 sa na magistrali 200Mhz ( oczywiscie mozna sobie podkrecac ale przy 200Mhz fsb agp i pci dostaja zdrowo po [gluteus maximus] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkrecalnosci i pozniejszej wydajnosci to raczej duron juz wypada znacznie gorzej w porownaniu z C T.

podkręcalność, może (ale modele 1, 1.2) natomiast przy tej samej częstotliwości stadardowej np. 1.3 Duron i Celeron, lepiej wypada Duron bez dwóch zdań.

Odpowiem podobnie jak Kaeres:

Jeśli chcesz kompa rozbudowywać to bierz Durona byle tylko na dobrej płycie(min. KT333) jeśli ten komp ma być do Worda i nie bedzie rozbudowywany prze kilka lat to weź Celerona, komfort obsługi Windowsa jest nie porównywalnie lepszy(CeleronT ma 4x więcej pamięci L2), na duronie system zbyt często odwołuje się do pamięci głównej komputera i przez to są zamuły Windowsa.

Co ty nie powiesz, zamuły :lol: bardzo to ciekawe ale nijak ma się do rzeczywistości.

moim poprzednim prockiem byl duron 850 na jakiejs gownianej plyty... po lajtowym overclockingu plynnie chodzilo gta vice city ktore ma wymagania p4 1.5ghz 8O

Żaden sukces, u mnie na nie @ Duronie 750 GTA:VC chodzi elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim poprzednim prockiem byl duron 850 na jakiejs gownianej plyty... po lajtowym overclockingu plynnie chodzilo gta vice city ktore ma wymagania p4 1.5ghz 8O

Hłe hłe hłe :P

GTA VC prawie na każdym kąpie od CPU 700- 64 MB RAM i TNT 2 chodzi płynnie. Że podali proca 1.5 to nie znaczy że musi tak być. :lol:

Zobaczymy jak doom 3 ci na tym pójdzie. HEHEHE przecież jest napisane że już od Proca 600 MHz ruszy. :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doom jak doom, nie pójdzie na duronie to na celeronie tym bardziej :D

tyle że athlony są tak tanie że nie opłącało się AMD robić duronów 2 GHz, a celerony są takie tyle że lekko kulawe, lepiej athlona brać.

 

oczywiście jest jeszcze kwestia taka, że na płytkę na nawet kt133a można wsadzić 2400 czy 2600+ antka, w celeronach nowy proc = nowa płyta lub wydajność o 1/4 gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz cos pozniej jeszcze ze sprzetem robic (modernizowac) to bierz durona. Jezeli nie to zapomnij o FSB 200 na morganie.

Co do podkrecalnosci i pozniejszej wydajnosci to raczej duron juz wypada znacznie gorzej w porownaniu z C T. Lecz C 1.4 to bym raczej nie bral. Max FSB co na nim osiagniesz to 120 i bedziesz i to na WC chyba. Najlepiej C 1.0 @ 1.5 lub nawet przy szczesciu 1.66Ghz (z dobrymi sdramami). Lub C 1.2 @ 1.6 z normalnymi ramami.

A dlaczego ma zapomniec o fsb 200(400) na Morganie ? Blokada jakas czy przyzwyczajenia z intela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Do tego tego duronika 1300 i overclocking z 13x100 na np 13x133 lub 13x166 :twisted:

Khyhyhyhy :wink:

 

Glolshek powiadzasz, ze wycisniesz FSB 200 mhz na tym duronie ?

Jezeli tak to zwracam honor. Z tym, ze pewnie na plycie z autodzielnikami i do tego z pamieciami wypasionymi (chyba ze asynchron) - cena takiego czegos to dwa zestawy z Celerona T.

 

Co do durona 800. Brat ma i wiem jak chodzi wiec ci co maja MASZYNY z D 800 i se chwala to po prostu nigdy nie widzieli nic co chodzi ponad 1 Ghz.

 

Crazy_Ivan masz racje. Przy nominalnych ustawieniach prockow lepiej wypada Duron. Ale o tym juz pisalem na poczatku. Durona morgana nie widzialem jeszcze podniesionego wiecej niz do 1.4 ghz

Pewnie na stronkach sa do 1.5. Ale jezeli wierzyc stronkom to widzialem rowniez C 1.2 @ 2Ghz :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty nie powiesz, zamuły :lol: bardzo to ciekawe ale nijak ma się do rzeczywistości.

Ewidentny przypadek kolesia który całe życie spędził na Duronie i nic innego nie widział a wymadrza się jak cholera, zresztą to że masz ECS'a najlepiej świadczy że nie masz zbyt wygórowanych wymagań.

 

Zresztą widziałem u kumpla D1000 i nie zamienił bym swojego <span style="color:red;">[ciach!]</span>ianego Celerona na Durona 5Ghz nawet gdyby taki był. Komfort pracy zerowy a że ktoś wydusił kilka 3dmarków więcej to mnie to jebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Do tego tego duronika 1300 i overclocking z 13x100 na np 13x133 lub 13x166 :twisted:

Khyhyhyhy :wink:

 

Glolshek powiadzasz, ze wycisniesz FSB 200 mhz na tym duronie ?

Jezeli tak to zwracam honor. Z tym, ze pewnie na plycie z autodzielnikami i do tego z pamieciami wypasionymi (chyba ze asynchron) - cena takiego czegos to dwa zestawy z Celerona T.

 

Co do durona 800. Brat ma i wiem jak chodzi wiec ci co maja MASZYNY z D 800 i se chwala to po prostu nigdy nie widzieli nic co chodzi ponad 1 Ghz.

 

Crazy_Ivan masz racje. Przy nominalnych ustawieniach prockow lepiej wypada Duron. Ale o tym juz pisalem na poczatku. Durona morgana nie widzialem jeszcze podniesionego wiecej niz do 1.4 ghz

Pewnie na stronkach sa do 1.5. Ale jezeli wierzyc stronkom to widzialem rowniez C 1.2 @ 2Ghz :roll:

Kasereses bez zadnego problemu.Na najtanszym FIC-u nf2 i najtanszych twinmosach.I jeszcze wyjdzie taniej niz na CelkuT.Przejrzyj na oczy,przejrzyj cenniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym moim krokiem bedzie podkrecenie tego durona 850 na fsb 200mhz mnoznik 8,5 co daje 1800 mhz (przy vcore 1.6v!!! ) a jak to jush osiagne to biore sie za podkrecanie myszki

Ty chyba uczyłeś się jakiejś innej matematyki. Bo 8,5 x200 raczej nie da 1800 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...