Skocz do zawartości
Dives93

Co kupić? CPU, MOBO, zasilacz, obudowa, używane GPU.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam nadzieję, że to dobry dział. Chcę się nauczyć składać PCty. W ramach nauki kupiłem za parędziesiąt zł komputer oparty na C2D i mam zamiar z czasem go modernizować. Mam kilka pytań początkującego.

1. Czy wsadzę na ten sam socket na którym jest C2D (775) quada q6600?

2. Czy każdy zasilacz jest kompatybilny (złącza) z każdą płytą główną i innymi częściami komputera? Pewnie w kompie którego kupiłem jest jakiś noname i chciałbym go wymienić, aby nie spalić komputera, ale też aby ten nowy zasilacz w przyszłości mógł być wykorzystany do jakiejś nowocześniejszej konfiguracji. 

3. Czy płyty i obudowy zawsze mają takie same elementy montażowe do obudowy czy trzeba na coś zwracać uwagę w czasie zakupu?

4. Jakie GPU (używane) najlepiej kupić w cenie 150-200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki cpu wsadzisz na jaką płytę przeczytasz na stronie producenta płyty,nie zapomnij sprawdzić zgodności wersji biosu,tzn.na przykład mój 5775c wymagał aktualizacji płyty do biosu wersji f7 bo na f1-f6 by nie poszedł

 

Tak,każdy zasilacz atx jest kompatybilny,ale musi mieć odpowiednią moc do danych podzespołów i odpowiednią ilość wtyczek,np.niektóre karty graficzne wymagają 2 lub 3 wtyczek PEG (8/6+2 pin do GPU) więc to trzeba sprawdzić.Tak samo jak ilość wtyczek EPS (4-pin do cpu). Oczywiście sprawdź też wymiary zasilacza.

 

Do płyty masz zaślepkę na tylny port i kable sata,do obudowy stand-offy (ważne żeby nie przykręcić płyty bezpośrednio do tacki!) więc wszystko powinno być gotowe do montażu

 

za 200zł nie poszalejesz,szukaj jak najnowsze żeby było zgodne z nowymi standardami.750ti może ? to maxwell więc w miarę nowoczesne gpu i do tego bardzo energooszczędne.może nawet gtx 950 jak się uda.

na radeony uważaj bo dużo jest po koparkach z jakimś kombinowanym biosem.

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku S775 dużo zależy od płyty i chipsetu , bo ten socket zaczynał w końcowych czasach Pentium 4 i Netbursta , wsparcie dla C2D miał dopiero chipset  945 , chipsety serii 925 i starsze nie obsługiwały w ogóle C2D .

Wsparcie dla C2Q pojawiło się dopiero przy serii 965 .

Dodatkowo od jakiegoś czasu w płytę S775 można wsadzić serwerowe Xeony S771 , ale wymaga to kilku modyfikacji ( m.in. biosu , albo wgrać już zmodowany bios )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Poradziłem sobie. .Teraz mam nowe pytanie. Zakupiłem nowy zasilacz (SPC Vero L2 600W) już pod nowy komputer, ale chciałem sprawdzić się i podłączyć go pod ten wymieniony wyżej. I tutaj zonk, nie pasuje on do płyty głównej (brak części wtyczek) i obudowy (inne umiejscowienie śrubek). Czy to jest spowodowane tym ze zasilacz nowy i standardy się zmieniły? Jak spradzić co do czego będzie pasować?

 

PS: obecna płyta główna to fujitsu siemens d2584-a1, obudowa też fujitsu siemens, ale nie wiem jaki model dokładnie, na zasilaczu nie ma marki tylko informacja że jest to model 300W.

PPS: Czy do obudowy która jest w standardzie ATX wsadzimy też mniejsze płyty, np micro ATX? mATX to mini czy micro?

Edytowane przez Dives93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dzieli się" w sensie fizycznym mogę tę końcówkę rozdzielić, czy może mogę włożyć wtyczkę z większą liczbą pinów? Wiem, że dużo pytań i pewnie banalnych zadaję ale jesteś całkowicie zielony w tym temacie.

PS w wtyczce zauważyłem brak jednego metalowego "ząbka" w środku. To normalne czy zasilacz jest uszkodzony?

 

 

Edytowane przez Dives93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...