Jump to content

Zgreed66

Stały użytkownik
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Zgreed66

 1. Nigdy nie rozumiem po co takie pytania. odpalasz jedno, odpalasz drugie i sam wiesz co wolisz.
 2. Raczej to, że odkopałeś taki wątek, że złoty szpadel się należy.
 3. One i tak by były niezależnie od tych konsol. 2060 już przy aktualnych grach pokroju SoTR/AC/RDR 2 już jest średnią propozycją do 1440p. Gdzie był 1080 te 3 lata temu, gdzie jest teraz. Ta sama historia.
 4. Ile osób tyle opinii. Dla mnie jeden z najgorszych. Jeszcze ram z Ssd zaczęły drożeć. To chyba była jedyna zaleta tego okresu. Generalnie osobiście uważam, że należy składać pod gry i pod siebie. Jak nie ma w co grać. To pieniądze wyrzucone w błoto, a z drugiej strony. AMD jeszcze nie zmusiło Intela do poważnej zmiany swojej polityki, czy jeszcze swojego ryzena poprawiają. Intel też jeszcze się musi ogarnąć do tego. Poza tym to, że wyjdą konsole. To jedno. Jeszcze muszą wyjść gry, które dadzą sensowny z tego użytek, a nie jestem zadowolony, bo na 2600k gry chodzą równie dobrze. Ja bym czekał, ale możliwe, że ceny pamięci nie będą :P
 5. Mam dark base 900 rev.2. Więc z szybą. Na przodzie możesz wsadzić wentylatory 3x140. Na górze 4x120/3x140. Z tyłu 140. Więc jeżeli chodzi o możliwości ich ładowania to full serwis. W standardzie masz 3 wentylatory 140mm. Jako, że dyski instalujesz w pionie przy wentylatorach, to nie ma problemu z ich temperaturami :) Jest kontroler obrotów, więc możesz sobie je skręcać i rozkręcać wedle uznania i potrzeb. Ale jednak trzeba się naszykować, że ta buda to niezłe puzle. Ale tak abstrahując od niej. Nie dałoby się w twojej aktualnej jakoś tych wentylatorów skręcić?
 6. Przy tej ferze zmieniałeś prędkość obrotów wentylatorów?
 7. Hmm. Procek obsługuje SSE 4.1 to nawet dramatu nie ma. Tak do połowy swojego budżetu idzie wygrzebać płytę na P35 z ramem, czy nawet prockiem. Typu to: 8837980248 Poszukałbym czegoś takiego z wolnymi dwoma slotami. Dorzucił swój ram, procka, chłodzenie i tyle. Więcej bym w to nie topił.
 8. E: coś mi forum nieźle laguje.
 9. Szczególnie na początku ich życia kiedy jest ponad 150 mln konsol obecnej generacji na rynki i ciute nowej. Stara generacja dalej będzie mieć jakiś okres wsparcia etc. Do tego te gry najpierw będą musiałby wyjść. Więc spokojnie można z tym poczekać nie do wyjścia konsol, ale do tego aż wyjdą jakieś interesujące gry, które będą pod coś takiego pisane. To może być równie dobrze 2022, czy nawet 2023.
 10. Zawsze jest jakaś niepewność pomiarowa, szczególnie się odbija na 0,1% i 1% low. Dlatego trzeba znaleźć dobre miejsce, zrobić kilka przebiegów. Nie ma innej rady.
 11. Zakładanie konsol w tym wszystkim to kolejna strata kasy.
 12. Na prawdę to trzeba tłumaczyć? Jeżeli apka potrafi obciążyć dodatkowe wątki od HT, ten daje jakieś +25-30% do wydajności. W tej chwili topienie kasy, nie specjalnie da Tobie coś co odczujesz. Już na prawdę lepiej poczekać na Zen 3/RocketLake które dodatkowo podbiją jeszcze wydajność pojedynczego rdzenia. Tak, będziesz wymieniać i wymieniać.
 13. Nic nie rób. Szkoda kasy.
 14. Nic nie rób. Szkoda kasy.
 15. To nie jest słabiutko. Tylko normalnie :) Ostatnie 200-300Mhz wymaga znacznego podnoszenia napięć. Tak jest od pierwszej serii, nic się nie zmieniło oprócz progów :P
 16. 4.0 Powinien mieć koło 1.2V. 3.7 to na Zen pierwszej gen robił <1.2V. Osobiście bym wsadził lepszy cooler i tyle.
 17. To, nie w mieście. Tylko w salonie :) Nawet jak sobie wejdziesz na ich stronę np na tego Ryzena 3600X https://www.komputronik.pl/product/640590/amd-ryzen-5-3600x.html Wyskakuje Tobie cena internetowa 1049zł. Spoko sobie myślisz. Pójdziesz sobie do salonu... o panie. Już 1189 :P Teraz sobie wejdź na zwykły 3600. Beka w uj. Tam można pójść po jakąś poradę, czy coś. Ale w samym salonie to nie bierze się dosłownie nic. Potrafią naliczać, bardzo dziwne rzeczy. Grafa to samo https://www.komputronik.pl/product/603034/msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb.html 1529 vs 1569. EDYTA: Choć nawet nie wiem czy nawet ta porada to dobry pomysł. Bo jak wyżej. Nastawiony na własny interes, a nie klienta. To często potrafi być myląca. Typu chciałem kupić 2080 Super MSI Trio. Tylko nie było informacji o Wolfie z Controlem dołączonym. Napisałem przez stronę ticketa, ale przez jakiś czas nie dostałem odpowiedzi, a, że z roboty mam blisko. To myślę, podejdę zapytać. Koleś mi wciskał, że kody dostanę od NV :P Jak się zapytał o to co mam teraz. To jak usłyszał 1070, to już gadka szmatka uh, oh. No już trochę wolne. Warto zmienić. A ja, no jasne :D Na następny dzień, chyba dostałem odpowiedzieć, że karta nie objęta promocją. :) https://i.imgur.com/vfjhVc8.png Dobra, dziękuję ^.^ Salonów nie polecam. Jak cena internetowa jakoś wygląda. To nie widzę przeciwwskazań.
 18. Pfff mój stary lepa (budżetowy enermax) 450W ma dychę i dalej ciśnie. Teraz ma na sobie Xeona z radeonem 470, które cisną go pod korek :) To, że jest używane długo. To tam ciul. Ważniejszy jest klimat :P
 19. Wszystko zależy od ustawień jeżeli zejść do 720p z właśnie z bitrate coś koło tego. Pewnie by coś z tego było. Wszystko oczywiście zależy ;)
 20. Ogólnie ciężko jest coś porównać, bo dużo zależy od filmu źródłowego. Najpierw procesor musi zdekodować pierwszy plik, potem zakodować drugi plik. Więc jeżeli pierwsze jest trudniejsze, to na drugie będzie mieć mniej czasu i ogólnie wyjdzie mniejszy wynik. To jest dość złożone. Np. Mój procek Ryzen 1700 słabo sobie radzi z AVX i osiąga średnie wyniki z H265. Więc jeżeli po jednej, albo drugiej stronie jest H265. To wynik leci na buzię. Jednak tak, generalnie powinien zrobić to szybciej. Jak pisałem freemake nie używałem, ale Handbrake w FHD spokojnie bierze u mnie 92% z 8R/16W. Z FHD do FHD przy H264->H264 7k bitarte mam zwykle koło 60fps. Więc tak na oko z 1/2 czasu filmu. Przy HEVC H265 jest już gorzej, ale taki proc, ale generalnie byłoby dużo szybciej. Jeszcze bym i tak potestował czy ten bitrate 4000 jest wystarczający. O ile do lekkich scen, czy do materiału z prostych kamer spoko. To filmy, w ciemnych miejscach, albo jak się dzieje dużo to potrafią się kwadraty itp robić.
 21. Wszystko zależy od kodeka, ustawień, materiału źródłowego oraz długości filmu, a nie samego rozmiaru. Jeżeli użyjesz wysokiego bitrate, wyjdzie Tobie duży plik, nawet pomimo krótkiej długości. Tak, też jest w tym przypadku. W testach nie używa się całych filmów :) Ogólnie ciężko stwierdzić, bo to zależy od ustawień, kodeka, samego programu. Sam freemake nie używałem nigdy, to nie wiem jak sobie radzi. Z własnego doświadczenia z handbrake mogę napisać, że 720p na Ryzenie 8R/16W skaluje się średnio. FHD jest bardzo spoko, 12R się już wg. testów przestaje skalować. Więc te 8R można uznać za takie optimum do FHD.
 22. Jest całkiem prawdopodobne, że ma 2x4.
 23. Nie zadziała. Blackscreeny to był powszechny problem 290. Wszystko wtedy szło na gwarę.
 24. Szkoda, to teraz coś kupować.
 25. Z tymi nowymi konsolami jest jeden problem. Muszą zastąpić stare ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.