Skocz do zawartości
BraWura

Który Radeon 5700 TX do zwodowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zastanawiam się nad wyborem wersji i zakupem  Radeona RX 5700 XT z zastrzeżeniem, że będę chciał postawić na nim blok wodny:
Nie gram specjalnie dużo, wymiana z GTX1070.

Modele które rozważam:

ASUS RX5700-8G
czy ten model jest tzw. referentem tzn. zrobiony wg założeń producenta, nie okrojona sekcja zasilania, nie znalazłem nigdzie PCB i czy da się bezproblemowo wgrać bios od XT
ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT

Tak, wiem, że TUF ma "gówniane" chłodzenie ram, ale z uwagi na WC jest mi to praktycznie obojętne.
ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT OC
zastanawiam się czy da się bezproblemowo wgrać bios od XT 

Założenia:

  • nie chce kupować najdroższych modeli bo chłodzenie i tak ściągam, raczej te z tańszych.

  • nie będę bawił się w maksymalne podkręcanie, chciałbym pewnie wgrać przyzwoity bios i zapomnieć - 2-3% wydajności nie robi mi różnicy.

  • na pewno zastosuje chłodzenie wodne - blok na GPU i radiatory na pamięci sekcje + mały nawiew

  • dobrze byłoby gdyby nie było "stickera" plomby gwarancyjnej lub była taka którą można raczej bez problemu zdjąć i w razie czego założyć.

  • dobrze byłoby gdyby miała przyzwoitą sekcję zasilania, nie musi być hardcorowa ale nie okrojona, nie z byle jakich komponentów.

  • może są producenci z dłuższą np 3 letnią gwarancją, pozwalający na ingerencję np wymianę pasty, chłodzenia itp. 

  • będę raczej kupował na Amazon (de) ze względu na gwarancję, może nawet ją rozszerzę o rok. 

Którą wersję wybrać, może ktoś poleci inne modele lub inne miejsca zakupu.
Jak to obecnie jest z flashowaniem wersji zwykłych na XT, loteria czy da się zrobić na każdym (ewentualnie które modele) czy poblokowali możliwość, czy jest potem problem ze zmianą sterownika graficznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...