Skocz do zawartości
Feluri

Zestaw Marzec 2020r za 2400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw postanowiłam zakupić zestaw który był polecany przez szanowną stronę "PurePC" w kwietniu za 2400zł (link: https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2020?page=0,4 ) Zakup przez morele z opcją składania.

Niestety ale po otrzymaniu PC  i zagłębieniu się w specyfikacje wszystkich komponentów zaczynam wątpić czy sprzęt rzeczywiście jest ze sobą kompatybilny. Według specyfikacji producenta płyty głównej to NIE JEST kompatybilny ani z kartą pamięci, ani z procesorem, ani nawet z dyskiem. 

Komputer PC sprawia problemy i chciałabym potwierdzenia czy rzeczywiście te komponenty ze sobą nie współgrają czy też może jestem w tej kwestii upośledzona i czegoś nie zrobiłam/nie dostrzegam.

Opis objawów: 

BIOS nie odpala się - słychać uruchomienie sprzętu (wiatraczki itp itd) lecz nie ma obrazu. Sprzęt uruchamia się i wyłącza po pewnym czasie w ten sposób 3 razy po czym "stoi" (idzie wszystko ale bez BIOSU ani systemu). Po wciśnięciu Reset dopiero odpala się BIOS oraz system, czasem się zdarzy, że po resecie widać tylko odpalenie się biosu ale system nie rusza, wtedy rusza dopiero za drugim resecie.

Godzina - Nie da się zmienić godziny z poziomu BIOS, z poziomu systemu godzina po zmianie/ synchronizacji wraca sobie sama na swoją słuszną i jedyną.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T nie prawda, ze procesor nie jest kompatybilny z tą płytą, bo Asrock podaje że jest kompatybilna więc musi być.
Rozbierz zestaw i składaj od podstaw,  podejrzewam źle zrobiłaś .  Może pomyliłaś Kabel zasilający karte graficzna z zasilaniem od procesora (zdarzały sie juz takie przypadki na forum....).

EDIT:  Czemu wybrałaś zestaw z marca 2020, skoro mamy maj2020 i są juz nowe zestawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, orlontko napisał:

T nie prawda, ze procesor nie jest kompatybilny z tą płytą, bo Asrock podaje że jest kompatybilna więc musi być.
Rozbierz zestaw i składaj od podstaw,  podejrzewam źle zrobiłaś .  Może pomyliłaś Kabel zasilający karte graficzna z zasilaniem od procesora (zdarzały sie juz takie przypadki na forum....).

Raczej to Morele źle poskładali.

Weź spróbuj zaktualizować bios jak to nie pomoże odeślij im komputer do naprawy.
Można też ustawić pamięci na 2933MHz, Asroki mają problemy z Patriotami i najczęściej działają na 2933MHz poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kompatybilności to szukając dokładnie po kodzie sprzętu to na pewno nie ma go na liście podanej przez ASRock. Są wymieniane komponenty z tymi samymi parametrami co zakupione ale sam kod mają inny (nie wiem czy ma to znaczenie, może nie)

BIOS niestety jest najaktualniejszy 3.90

Za pierwszym razem gdy składało "Morele" PC zaniosłam do zaufanego serwisu i stwierdzili że to wina płyty głównej. Poszła reklamacja, płyta odesłana, uznali że rzeczywiście i przysłali nową.

Korzystając z swojej dokumentacji fotograficznej jak wszystko było poskładane przez "fachowców" wczoraj to złożyłam razem i..... niestety dalej to samo. Wczytałam się w instrukcje płyty głównej i są w złe gniazda wpięte karty pamięci: są wpięte w A1 i B1 a powinny w A2 i B2. Może to coś zmieni choć wątpie.

Poniżej dokładne kody sprzętu:

Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF, 3.2GHz, 16 MB, BOX (YD1600BBAFBOX)

Pamięć Patriot Memory Viper 4 BLACKOUT, DDR4, 8 GB,3200MHz, CL16 (PVB48G320C6K)

Dysk SSD Western Digital WD BLUE SSD 500GB SN550 NVMe WDS500G2B0C (R:2400/W:1750 MB/s)

Płyta główna ASRock B450M PRO4

Dziękuję bardzo za uwagę :)

EDIT: zestaw był kupowany w marcu, po prostu tak długo "trawię" ten problem :(

Edytowane przez Feluri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mają być A2 i B2 to jest do zmiany.
Wszystkie twoje problemy wynikają z połączenia płyty Asroka z pamięciami Patriot Memory Viper.|
Przełóż pamięci w odpowiednie sloty i na początek ustaw 2933 MHz jak będzie Ok zapisz profil i testuj na 3200MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób z pamieciami tak jak pisze @Setnik

Nie kantuj bo procek jest jest wymieniony na liscie asrocka, tylko AMD dla Twojego procka użwyja dwóch nazw kodowych
https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-1600
OPN TRAY: YD1600BBM6IAE
OPN PIB: YD1600BBAEBOX
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdzę dziś jak tylko wrócę do domu - nie spodziewałam się tak szybkich odpowiedzi :) Bardzo dziękuję.

 co do procka Orlonko podajesz 

Cytat

OPN TRAY: YD1600BBM6IAE
OPN PIB: YD1600BBAEBOX

i który kod jest taki sam jak YD1600BBAFBOX ? :( Jak mówiłam: te same parametry tylko kody inne, ale aż tak się nie znam i może to bez znaczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Feluri napisał:

Oczywiście sprawdzę dziś jak tylko wrócę do domu - nie spodziewałam się tak szybkich odpowiedzi :) Bardzo dziękuję.

 co do procka Orlonko podajesz 

i który kod jest taki sam jak YD1600BBAFBOX ? :( Jak mówiłam: te same parametry tylko kody inne, ale aż tak się nie znam i może to bez znaczenia.

 

AM4Ryzen 51600(YD1600BBM6IAF)65WPinnacle Ridge3.2GHz3MB B2 P2.00
masz w liście na ostatnim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Orlontko wyjasnił mi już na privie :) miałam edytować ostatni post ale nie zdążyłam. Jak tylko podmienię te kości to dam znać czy to pomogło :) Mam nadzieję, że uszkodzonej płyty głównej dwa razy pod rząd nie dostałam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem uruchamiania się rozwiązał :D Płyta główna jako domyślne ustawiał 2133 MHz, ale to jeszcze będę testować czy na pewno objaw się nie nawróci. Teraz jedyne utrapienie to zegar który nieważne co się zrobi zafiksował się na strefie +3H względem naszej :( Ale najważniejsze, że PC DZIAŁA, także dziękuję bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłam :) bo na "domyślnych" ustawieniach problem był taki sam

Cytat

Co to jest +3H?

Taki skrót myślowy, że ustawia godzinę +3h względem tego co powinno być ;D ale to w takim razie muszę głębiej przestudiować instrukcję płyty głównej bo pewnie morele coś źle podpieło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...