Skocz do zawartości
gienekadamski

Warto kupować nowy komputer?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, od kilku lat użytkuje komputer z procesorem i7 4790k, kartą graficzną 1080 i 16 GB RAMu. Patrząc na wymagania nowych gier zastanawiam się czy nie warto kupić nowego lub przynajmniej gruntownie zmodernizować. Myślałem co najmniej o 10400F lub 10600K, ostatecznie o 10700F. Na razie karty graficznej bym nie zmieniał, ale była by to tylko kwestia czasu. Nie chcę wypaść z "gry" i narobić sobie zaległości w graniu ponieważ mam mało czasu i nie miałbym kiedy tego nadrobić, stąd pomysł o zmianie jednostki. Zasilacz i dysk SSD mam, bo kupowałem je dwa lata temu. By iść z duchem czasu chciałbym zmienić obudowę na taką z oknem i RGB. W domyśle kupił bym kartę RTX 3080, bo od zawsze kupowałem "80". Budżet jest elastyczny mogę wydać 2 tysiące jak i 3, nie licząc RTX którego kupił bym za jakiś czas. Co o tym wszystkim myślicie? Jaki zestaw moglibyście mi polecić? Jaki procesor wybrać? Czy zasilacz 750 W wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rdaneel napisał:

Krótko: nie.

Rozwijając:

https://www.purepc.pl/czy-procesor-ogranicza-karte-graficzna-w-wyzszej-rozdzielczosci?page=0,14

Bazując na założeniu że  i7 4790k to mniej więcej i3-10100: nie, chyba że nie odpowiada ci Wiedźmin w 100fps. Oczywiście jeżeli grasz w 1080p. Co do karty. Zgodnie z tym:

https://www.purepc.pl/zotac-geforce-rtx-2070-super-amp-extreme-test-karty-graficznej?page=0,11

GTX 1080 ma jakieś 70fps w 1080 i 50 w 1440p więc nie to jest "problemem" (jeżeli 70/50fps jest problemem). Pytanie jeszcze pod co jest podpięta ta karta... 720/1080/1440?

W listopadzie będą wchodzić Zen 3 do sklepu, warto poczekać.

 

Gram w 1080p i jednak wolałbym Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście bym na razie nic nie zmieniał. Wciąż 1080 jest mocną kartą, a tak jak piszesz do 1080p nie koniecznie na dzień dzisiejszy potrzeba mocniejszej karty.

Choć skupił bym się na procesorze, i7 4790k to mocna jednostka, jednak ma gluta pod czapą. Sprawdź temperatury czy czasem nie osiągają już jakiś chorych wartości. Tak czy owak proponował bym zrobić delid i wykręcić dziada do granic możliwości - powinien jeszcze chwile dać radę.

A jeżeli chodzi o upgrade - to tak jak przedmówca napisał, kupił bym jakiś fajny monitor 2k(144), 4k(60) wedle uznania i dopiero wtedy myślał o wymianie podzespołów w twoim blaszaku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...