Skocz do zawartości
Magikzmz

Nowa karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam pytanko jestem dosyć świeży w sprawach komputerowych a chciałbym się zająć renowacją komputera.

Posiadam gotowca niestety kupionego ponad półtora roku temu.

Moje pytanie dotyczy tego że chciałbym kupić nową kartę graficzną moja płyta główna to  to MSI H110M PRO-D a procesor i5 7generacji  tak wiem [gluteus maximus] nie urywa ale czy obsłuży karte msi rtx 2060super chodzi mi głównie o typy złącza bo karta ma 3.0 x16 a moja płyta ma tylko to x16 nwm czym to się różni, a drugie pytanie czy nie było by lepiej kupić 3070 która kosztuje o 300zł więcej o ile wgl ma to prawo jakiegokolwiek bytu bo karta jest już dużych rozmiarów i trzeba by było chyba wymienić też obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że AMD idzie właśnie dokopać Nvidii w high endzie i to jest już ostatnia generacja z przedziału Kepler - Ampere w której Nvidia wciska low-endowe ilości VRAMu do kart high-endowych i nie warto brać karty za ~2-3K zł z 8GB VRAM. Zaraz pewnie wlecą SUPER'ki z 12-16-20GB.

 

Edit:

Z dedykacją dla osoby która raczyła wstawić minusa z niewiadomego mi powodu:

 24:30 mówi o karcie 8GB za tą cenę. 

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...