Skocz do zawartości
przemasss82

Laptop do 3000-3500

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Widzę, że ceny ostatnio szaleją i mam pytanie do was jak w temacie. Potrzebny mi laptop do nauki zdalnej, ale taki, aby można było na nim odpalić gry typy Minecraft, Fortnite, więc chyba nic specjalnego. Czy będzie to śmigać np. na Ryzenie 5 i Vega 8? Możecie mi coś polecić albo podać jakieś sensowne minimum, które musi być, na co zwrócić uwagę? 

Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy będzie to śmigać np. na Ryzenie 5 i Vega 8?

Mam Ryzena 7 3700U i Vega 10 8GB w dual channel.
Fortnite musiałem zjechać z detalami i rozdzielczością na 1366 więc słabsza Vega 8 może słabo się wyrabiać.

Ponad to 8GB wspólnej pamięci dla grafiki i systemu wywala komunikat o za małej ilości dostępnej pamięci - zmniejszenie rozdzielczości 1920 na 1366 jakoś pomogło ale i tak podczas grania jest 97% w użyciu.

Jeśli chcesz laptopa do grania to raczej z dedykowana kartą, z własną pamięcią, żeby jak masz 8GB to żeby nie było zabierane na grafike. 

 

MX350 jest około 2x lepsza od Vega10
https://technical.city/pl/video/GeForce-MX350-vs-Radeon-RX-Vega-10

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ACER Aspire 7 Ryzen 5 3550H 8GB 512GB SSD GF-GTX 1650Ti W10  8RAM, 512 GB SSD, SYSTEM WINDOWS 10. Akurat widziałam, że fajne ceny się robią na ten sprzęt, koniec roku się zbliża to i promocje wlatują. Tylko korzystać. A co do samego sprzętu jestem zadowolona z niego. Śmiga jak szalony. A ja nieźle go "katuje". Studia, fotografia, programy, które trochę miejsca zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentulanie tutaj masz jeszcze całkiem niezły model z HP z serii Pavilion

Laptop HP Pavilion Gaming 16  i5-10300, GTX1650, 8GB RAM, Dysk SSD 512 GB

Dobra wydajność, bardzo uniwersalny model pod kątem grania, uczenia się , obrabinia dokumentów czy zdjęć odrazu z zainstalowanym systemem.

Teraz ceny tych laptopów są spowodowane lockdownem ale niedługo m.in. na Black Friday powinny być już kuszące.

?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Kolejny nawiedzony , autor szuka sprzętu do 3500 zł a wy dajecie lapki które aktualnie na "promocji" kosztują 3900-4000 zł

Co do tematu - można zastanowić się jeszcze nad tym Lenovo Ideapad 5-15
za 3 299 zł , ma pamięć 3200 mhz tyle że wlutowaną i brak gniazd DRAM .

Acer z postu @Stever też ma chyba wlutowaną kość 4GB + 8GB ram w slocie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...