Skocz do zawartości
MatexN

Router czy mesh?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Obecnie w mieszkaniu 70m mam router UPC, który niestety mocno gubi zasięg, pożyczyłem Tendę AC11, która już daje radę, jednak nie wyciągam full transferów (500mb internet, wyciągam max ze 120).  Mieszkanie jest dosyć długie, a router stoi w skrajnym punkcie, niestety nie mam opcji przeniesienia, wiercenia, kabli itp (mieszkanie wynajmowane, nie przeskoczę tego :/) dlatego prośba o wskazania, która z tych 3 opcji będzie najlepsza (lub inna podobna budżetowo)
Rozważam 3 opcję:
Tenda MW6 (310zł obecnie ale też da radę z kuponami zejść poniżej 300zł) - 2 kostki pod mesha, brak wifi 6, czy tutaj dam radę osiągnąć pełne transfery?
TP Link AX 1500 (200 - 250zł) - najtańsza opcja z wifi 6, zakładam, że skoro router za 100zł znacznie podniósł komfort wifi to router za 2x tyle podniesie go jeszcze bardziej. 
Xiaomi AX1800 (275zł) - ma funkcję mesh, wifi 6, czy byłaby możliwość dodania potem do tego urządzenia z innej firmy (np. kostki z tendy mw6, czy xiaomi ma coś podobnego w ofercie?, ew. zakładam jak wyżej, że sam fakt, że urządzenie jest droższe to mi poprawi komfort) 

Jestem całkowitym laikiem więc jeśli się gdzieś mylę to prośba o sprostowanie. Generalnie chciałbym się zamknąć w kwocie max 300zł.W tym roku będę się pewnie przeprowadzał już na swoje więc chciałbym rozwiązanie w miarę przyszłościowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje podstawowych informacji z https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/
Rysunek bardzo by ułatwił sprawę. PS na pewno nie bierz tego Xiaomi, bo ma słaby procek w tym routerze nie ogarnie dużych prędkości, w brew pozorom wspomniany tplink jest dużo lepsza opcja jednak tak jak napisałem rysunek bardzo sie przyda. Ty chcesz mieć te 500mbps po wifi w całym mieszkaniu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, orlontko napisał:

brakuje podstawowych informacji z https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/
Rysunek bardzo by ułatwił sprawę. PS na pewno nie bierz tego Xiaomi, bo ma słaby procek w tym routerze nie ogarnie dużych prędkości, w brew pozorom wspomniany tplink jest dużo lepsza opcja jednak tak jak napisałem rysunek bardzo sie przyda. Ty chcesz mieć te 500mbps po wifi w całym mieszkaniu?

 

To generalnie w linii prostej będzie z 12m między routerem, a pc gdzie potrzebuje wifi. Router jest w sypialni przy oknie, potem jest otwarty korytarz z salonem i kuchnią. Nie ma drzwi ale są takie po prostu przejścia otwarte. 

1. Dostawca upc

2. Światłowód

3. 300zł

4. 70m^2

5. Dwie ściany, jednak jedna z drzwiami, druga otwarta. Ściany chyba cegła. 

6. PC, laptop, smart tv, 2 komórki, odkurzacz. 

7. Podłączyć i zapomnieć ?

Najbardziej mi zależy, żeby nie tracić zasięgu i mieć te stabilne chociaż z 250-300mb w innych pomieszczeniach niż sypialnia. 

W PC mam kartę wifi która obsłuży wifi 6. Dlatego myślę, że ten tp link mógłby rozwiązać problem (ostatnio nawet na promo był za 200zł więc zdecydowanie opcja najtańsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 00:14, Zabuza napisał:

Bierz tego tp-linka. Jednak pod warunkiem, że masz kaerte wifi 6  - jeśli nie to nic nie da. Wyciągniesz coś pod 500 Mbita jednak nie w całym domu

Mam kartę pod wifi 6 dlatego rozważałem ten router, zamówię go i dam znać za jakiś czas jak się sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...