Skocz do zawartości
Rendolf3

Czy warto zmienić części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się czy nadeszła już chwila na wymianę części w komputerze.

Moja aktualna konfiguracja:

6700k

Gigabyte z170 gaming k3

16gb ram 2133.

Rtx 2060 super. 

Zasilacz 700 

Monitor yyiama 32 cale 144hz 1440

Zastanawiam się nad MSI mpg z490 gaming plus 

K10600kf

16gb ramu 3200

I M2 512 Gb

Kartę zostawię wiadomo dlaczego.

Właściwie tylko gram na swoim pc. 

Płytę mam od 5 lat.  Boje się trochę że nagle padnie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rendolf3 napisał:

Witam,

Zastanawiam się czy nadeszła już chwila na wymianę części w komputerze.

Moja aktualna konfiguracja:

6700k

 

Zastanawiam się czy nadeszła już chwila na wymianę części w komputerze. moja konfiguracja : i5-2500k, DDR3/2133, GTX 1660Super...

I tak się zastanawiam od "ryzenowej rewolucji"...

 

A do pytania: odpowiedz sobie czego ci brakuje. a poza tym na koniec marca ma się pojawić 11ta generacja Inteli, wypadałoby poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rendolf3 napisał:

Witam,

Zastanawiam się czy nadeszła już chwila na wymianę części w komputerze.

Moja aktualna konfiguracja:

6700k

Gigabyte z170 gaming k3

16gb ram 2133.

Rtx 2060 super. 

Zasilacz 700 

Monitor yyiama 32 cale 144hz 1440

Zastanawiam się nad MSI mpg z490 gaming plus 

K10600kf

16gb ramu 3200

I M2 512 Gb

Kartę zostawię wiadomo dlaczego.

Właściwie tylko gram na swoim pc. 

Płytę mam od 5 lat.  Boje się trochę że nagle padnie.

 

 

 

Plyty to obok dyskow talerzowych najbardziej awaryjne elementy, ale tak czy siak moja z87 padla dopiero po jakichs 7 latach pracy prawie non-stop 24/7 wiec jak nie bedziesz mial pecha to twoja jeszcze podziala 😉 Pytanie jest bardziej czy gdzies brakuje ci wydajnosci, bo inaczej bez sensu na sile zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rendolf3 napisał:

Witam,

Zastanawiam się czy nadeszła już chwila na wymianę części w komputerze.

Moja aktualna konfiguracja:

6700k

Gigabyte z170 gaming k3

16gb ram 2133.

Rtx 2060 super. 

Zasilacz 700 

Monitor yyiama 32 cale 144hz 1440

Zastanawiam się nad MSI mpg z490 gaming plus 

K10600kf

16gb ramu 3200

I M2 512 Gb

Kartę zostawię wiadomo dlaczego.

Właściwie tylko gram na swoim pc. 

Płytę mam od 5 lat.  Boje się trochę że nagle padnie.

 

 

 

ale masz problem,boisz sie o plytę ktora kosztuje grosze i mozna ja kupic bez problemu w razie awari. co do konfiguracji to daje rade ta platforma wiec nie wiem jaki sens zmieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. 

Utwierdziście mnie w przekonaniu, że lepiej poczekać na większy skok technologiczny.

W grach w 1440p mam wystarczającą ilość klatek np. w cyberpunk na średnich z dlss mam 50-110fps w zalażności od miejsca. Gra wygląda według mnie dobrze  Myślałem po prostu że jak kupie dziesiątą generację to będzie szybciej, ładniej, płynniej i w ogóle WOW. Ale zostaje jednak przy tym co mam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz w pełni wykorzystać potencjał tego RTX-a co masz to zmiana platformy na jakieś sensowne 6C/8C mocno wskazana , do tego szybki ram - nawet na Z170 zmiana na ram 3000 mhz / 3200 mhz dużo da .

Dużo zależy od tytułu , w takim CP2077 zyskasz może 4-5 fps , w kilku innych tytułach podobnie , w jeszcze innych zyskasz 8 do 10 fps , są też tytuły gdzie zyskasz 10 do nawet 20+ fps .

Chyba że grasz w Rocket League , League of Legend czy CSGO - RL zyska trochę ponad 20 fps , CSGO ok. 30 fps a LOL to nawet 35-37 fps .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz 3000-3200 mhz z sensownym CL czy 3600/3733 mhz lub wyżej , zależy jaki konfig będzie w przyszłości - procki AMD bardzo lubią szybkie ramy - obecnie przeważnie polecane ramy do AMD zaczynają się od 3600 mhz czy 3733 mhz , procki działają też z ramem 4 000 mhz - 4 133 mhz , wyżej to bym póki co nie brał .

Intel zadowala się ramem o niższym taktowaniu - 3200 mhz CL15/CL16 wystarczy , chyba że masz kasę to jakieś 3200 mhz CL14 na Samsungach B-Die ( o ile to jeszcze B-Die ) .

3200 mhz CL16 to będzie duży skok w stosunku do 2133 mhz - nawet 20-30 fps w zależności od gry i ustawień .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zakupu nowego ramu do tej konfiguracji, także ten temat zamykamy. Jeśli tak jak powiedział reyden, zyskam parę fps, to na ten moment nie ma sensu zmieniać. 11 generacja raczej nic ciekawego nie wniosła.

Pytanie z innej beczki.

Mam na płycie głownej integre Realtek ALC 1150.

Czy warto się przesiadać na sound blastera xr albo g5? Ktoś ma? Duża jest różnica?

Posiadam słuchawki HyperX Cloud II . Słucham dużo muzyki i gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...