Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Tak żeby nie bylo, to jeszcze nie jedzie bo czekam na maila ze szczegółami gwarancji, ale to juz raczej pewne: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79973711

379,00zł to moze nie za tanio i zaraz pojawią się głosy ze "jak poszukam to za ta cene bede mieć 6600, albo 9800pro", ale tu przynajmniej jest gwarancja na te 3 miesiące i pewny sprzedawca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie bylo, to jeszcze nie jedzie bo czekam na maila ze szczegółami gwarancji, ale to juz raczej pewne: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79973711

379,00zł to moze nie za tanio i zaraz pojawią się głosy ze "jak poszukam to za ta cene bede mieć 6600, albo 9800pro", ale tu przynajmniej jest gwarancja na te 3 miesiące i pewny sprzedawca...

widzialem ta oferte, gosc pisze ze daje gwarancje na 3 miechy zas w przypadku jakiejs awarii po prostu wymienia na inny model.

 

z drugiej strony ruseq1 rowniez co jakis czas sprzedaje radki na allegro, teraz ma w ofercie chyba tylko 9700 AiW za cos ponad 400zl, on daje gware na 4 miechy i cieszy sie raczej dobra opinia na forum, sam niedawno sciagnalem koledze radka9800pro od rusqa, i kumpel jest zadowolony. wiec moze zagadaj z nim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka mam do was spece pytanie dot radka 9500. Posiadam r9500 Fica, kupiłem go kiedys keidys od kolegi u ktorego jeszcze na standardowym chlodzeniu karta przechodzila spokojnie moda na osiem potokow. Teraz na karcie zamatowany jest arctic coller v3 i radiatory na pamieciach (zalozone jeszcze przez kolege) lecz niestety karta od tego momentu nie przechodzi moda na 8 potokow tzn sa artefakty takie ze nie da sie grac :(. Moje pytanie dot tego co moze byc przyczyna tego ze karta nie da sie juz modowac czy jest to spowodowane uszkodzeniem pamieci? tzn przegrzaniem bo kiedys chodzila na 8 potokow bez radiatorow na pamieciach i do tego byla ostro przekrecona czy byc moze arcti coller jest zle zalozony?. Czy kwestia tkwi w tym ze np pamieci lub gpu jest za sloabo dowoltowany i po modzie na 8 jest tzw kupa?. Wiem ze mozna zrobic te rozne vmody itp ale to wymaga igerencji lutownicy na ktorej obsludze znam sie bardoz slobo wiec nie chcialbym za bardzo kabinowac w tym kierunku zeby nie popalic karty, czy nie ma w radkach takiej mozliwosci jak jest np w gf6800 zeby dowoltowac chociaz troche ramy lub gpu w biosie karty ??. Z gory dzieki za odpowiedzi pozdrawiam.

 

I jeszcze mały Edit:

 

Czy może mi ktoś z was powiedziec dlaczego moja karta sie tak cholernie grzeje przy samym jej poczatku (od góry) przy wyjsciach vga tam gdzie u gory karty jest kupe tych malych czarnych nie wiem jak to sie nawet nazywa :(. Moja karta jest tam strasznie goraca tak ze nie moge utrzymac reki na tych czarnych malych kosteczkach dluzej niz 5 sekund podczas gdy pamieci sa lekko cieple czy to znak ze jednk cos z nia nie tak ?

Edytowane przez kaktusr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Radeona 9500PRO chciałem uruchomić stare gry takie jak NFS 5 i Exendable Lite ale nie chcą się uruchomić po wejściu do gry natychmiast wywalamnie z niej do systemu. Dlaczego ? nowsze gry chodzą np. FAR CRY, AOM III sterowniki omegi 2.6.2.5

a mój sprzęt to

system XP, A 2200+, ASUS A7N8X-X,512 RAM, HDD 40

Edytowane przez RADEK 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam radeona 9500 128MB Pro slyszalem ze mozna go przerobic :) na 9700 a nawet 9700PRO

mozecie podac stronki gdzie ten mod jest opisany co i jak ze zdjeciami wolalbym polskie stronki

 

Kazdy radeon 128 MB pro da sie przerobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze twoj radeon ma kosci w I, w tym wypadku majac wersje PRO nieczego nie przerobisz (8 potkow, 128bit szyna). Jezeli masz wersje z pamieciami w I bez PRO, jest szansa odblokowania 4 dodatkowych potokow i wtedy dostajesz 9500PRO.

 

Charakterystyki radkow 9500/9700

9500 -> 4 potoki 128bit (pamieci w I)

9500Pro -> 8 potokow 128 bit (pamieci w I)

9700 -> 8 potokow 256bit (pamieci w L)

9700PRO -> 8 potokow 256bit i wyzsze taktowania niz w 9700 (pamieci w L)

 

Bywaly radki 9500 z pamieciami w L (szyna 256bit) i wtedy jak udalo sie odblokowac dodatkowe potoki otrzymywalo sie 9700.

 

Zanim wezmiesz sie za przerobki zobacz w everescie wlasciwosci procesora graficznego i tak jaka masz liczbe potokow pixeli, jak 8 to nie ma przrobek. Jak 4 to zainstaluj OMEGI i wybierz wersje softmod 9500, po instalacji zobacz czy masz 8 potokow a potem odpal 3dmarki/gry i zobacz czy nie ma artefaktow, jak nie ma znaczy ze odblokowane potoki sa sprawne, jak sa artefakty to sorry winetu ale potokow nie ma co odblokowywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Radeona 9500PRO chciałem uruchomić stare gry takie jak NFS 5 i Exendable Lite ale nie chcą się uruchomić po wejściu do gry natychmiast wywalamnie z niej do systemu. Dlaczego ? nowsze gry chodzą np. FAR CRY, AOM III sterowniki omegi 2.6.2.5

a mój sprzęt to

system XP, A 2200+, ASUS A7N8X-X,512 RAM, HDD 40

 

Proszę o Pomoc ściągnołem już kilka kterowników przez modem atiodngov157, DNA1637,DNA 1.5.3.6, DNA 1.4.3.5HFSU, DNA19310a,DNA2041,DNA_2.9.4.9 i nic na żadnych nie uruchomie tych gier ktoś może wie na jakich sterach to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Radka 9500@9700 64MB RAM

I ztego co pamiętam to szły mi tylko 2 czy 3 pierwsze testy z 2dMark05?

Czy się mylę?

Jeżeli nie to czy jest jakiś sposób na przeprowadzenie tego Marka na mijej karcie?

 

P.S. A tak w ogóle to jakie macie chłodzenie na kartach (ja default, ale chce zmienić), bo słysszałem, a nawet czytałem wątek, że Arctic Cooling Vga Silencer rev.3 "zabija" Radki?

 

Witam posiadam Radeona 9500PRO chciałem uruchomić stare gry takie jak NFS 5 i Exendable Lite ale nie chcą się uruchomić po wejściu do gry natychmiast wywalamnie z niej do systemu. Dlaczego ? nowsze gry chodzą np. FAR CRY, AOM III sterowniki omegi 2.6.2.5

a mój sprzęt to

system XP, A 2200+, ASUS A7N8X-X,512 RAM, HDD 40

 

Proszę o Pomoc ściągnołem już kilka kterowników przez modem atiodngov157, DNA1637,DNA 1.5.3.6, DNA 1.4.3.5HFSU, DNA19310a,DNA2041,DNA_2.9.4.9 i nic na żadnych nie uruchomie tych gier ktoś może wie na jakich sterach to chodzi?

Hmm. Wydaje mi się, że ten objaw to nie wina sterowników, a systemu XP. Staraj się ustawić tryb zgodności.

Z tego co pamiętam w NFS Porshe wystarczy przenieść plik gime.dll, czy jakoś tak, do innego katalogu, bądź go po prostu usunąć.

 

keiename

Zakladam ze twoj radeon ma kosci w I, w tym wypadku majac wersje PRO nieczego nie przerobisz (8 potkow, 128bit szyna). Jezeli masz wersje z pamieciami w I bez PRO, jest szansa odblokowania 4 dodatkowych potokow i wtedy dostajesz 9500PRO.

 

Charakterystyki radkow 9500/9700

9500 -> 4 potoki 128bit (pamieci w I)

9500Pro -> 8 potokow 128 bit (pamieci w I)

9700 -> 8 potokow 256bit (pamieci w L)

9700PRO -> 8 potokow 256bit i wyzsze taktowania niz w 9700 (pamieci w L)

 

Bywaly radki 9500 z pamieciami w L (szyna 256bit) i wtedy jak udalo sie odblokowac dodatkowe potoki otrzymywalo sie 9700.

Mam Radka z 64MB ramu, ale miejsca na dodatkowe 64 MB układają się z kośćmi właśnie w L. Czy to znaczy że mam szanse na odblokowanie 256 bit?

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik gime.dll został wcześniej usunięty na innym kompie z nartą nvidi ta gra mi chodzi na na radeonie nie chce.

Czyli usunąłeś plik gime.dll z katalogu głównego gry, już z dysku twardego? (sorry za łopatologię, ale chę żebyśmy się dobrze zrozumieli :> ) Dobrze cię rozumiałem?

U mnie na Radka pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to szyny sie nie odblokowywuje, albo sie ma 128bit albo 256bit, sprawdz sobie everestem.

 

Na 9500 chodza wszystkie testy w markach 2001/03/05 dopiero w 06 karta odpada ze wzgledow sprzetowych.

 

Ja swojego 9500 chlodzilem silencerem, na nim zrobilem 18k i radek zyl :D zdechl dopiero po zabawie peltierem ;)

 

teraz na 9800 siedzi woda i wszystko pieknie smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radka z 64MB ramu, ale miejsca na dodatkowe 64 MB układają się z kośćmi właśnie w L. Czy to znaczy że mam szanse na odblokowanie 256 bit?

NIE.

ale mnie chodziło o ilość ramu.

czy03 i 05 nie wymagają 128 MB?

bo, że na 9500 pójdą to wiem

3DMark®03 Free Version (Build 3.6.0)

Minimum System Recommendations:

* x86 compatible processor, 1000MHz

* 256MB of RAM (512MB recommended)

* 1.0GB of free hard disk space

* Windows® 98/SE/ME/2000/XP

* DirectX® 9.0c or later

* DirectX® 9.0 compatible graphics adapter that has 32MB of memory and is fully DirectX®7.0 compliant

* Microsoft® Internet Explorer 6

 

3DMark®05 Free Version (Build 1.2.0)

Minimum System Recommendations

* x86 compatible processor with SSE support, 2GHz

* 512MB of RAM

* 1.5GB of free hard disk space

* Windows® 2000/XP with the latest updates & Service Packs

* DirectX®9.0c or later

* DirectX®9.0 compliant graphics adapter that has 128MB of memory and is capable of PixelShader 2.0 or higher

* Microsoft® Internet Explorer 6

 

P.S. A tak w ogóle to jakie macie chłodzenie na kartach (ja default, ale chce zmienić), bo słysszałem, a nawet czytałem wątek, że Arctic Cooling Vga Silencer rev.3 "zabija" Radki?

Dołączona grafika

 

 

edit ->

It is possible that 3DMark05 will run on PCs that do not meet the requirements above, but the benchmark performance may be seriously affected. For example, insufficient video memory will result in texture swapping - this will cause fluctuations during the tests, reducing the reliability of the generated scores.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie chodziło o ilość ramu.

czy03 i 05 nie wymagają 128 MB?

bo, że na 9500 pójdą to wiem

 

Mam Radka z 64MB ramu, ale miejsca na dodatkowe 64 MB układają się z kośćmi właśnie w L. Czy to znaczy że mam szanse na odblokowanie 256 bit?

Z tego co przytoczył mechl!n 3D Mark 05 teoretycznie wymaga 128 Mb RAM

Ale mój ( i nie tylko mój) egzemplarz należy chyba do wyjątków o których było na końcu tekstu.

Wynik nie jest rewelacyjny ale test przechodzi.

 

Szyny nie odblokujesz, ale możesz odblokować dodatkowe 4 potoki (szyba pozostaje 128 bit) i mieć chyba najwydajnieszą kartę z 64 Mb pamięci i jednego z nasłabszych 8 potokowców :)

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli usunąłeś plik gime.dll z katalogu głównego gry, już z dysku twardego? (sorry za łopatologię, ale chę żebyśmy się dobrze zrozumieli :> ) Dobrze cię rozumiałem?

U mnie na Radka pomogło.

 

Tak z katalogu gry usunołem do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest identyczna pamięć jaką mam u siebie tzn 128 bit a nie 256 bit

Nie jest wazne jaka jest pamiec ale jaka jest szyna. Pamieci na tej 9500 sa umieszczone w litere L wiec karta ma 256bit'owa szyne do pamieci. Karta wyglada bardzo interesujaco bo po odblokowaniu tak naprawde dostej sie 9700nonPRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wazne jaka jest pamiec ale jaka jest szyna. Pamieci na tej 9500 sa umieszczone w litere L wiec karta ma 256bit'owa szyne do pamieci. Karta wyglada bardzo interesujaco bo po odblokowaniu tak naprawde dostej sie 9700nonPRO

Cóż mój błąd.

Czy ta sama pamięć może być na szynie 128bit i 256bit?

Ja na mooim Radziu mam 64MB, ale pozostałe dwa miejsca na kości układają się z tymi które są w L.

Nie wydaje mi się, żeby samo ułożenie kości decydowało o szynie.

Everest pokazuje że mam 128bit szynę, a pamięci identyczne jak te na aukcji:

Infineon HYB25D128323C-3.0 3.0 ns uBGA 144.

 

Jak bardzo mogę mojego Radzia wykręcić? Bez problemu się zmodował na 8 potoków. Jadę na standardowym coolerku, ale mam zamiar zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze pytania typu "Jak bardzo mogę mojego Radzia wykręcić?" sa bardzo denerwujace. Nie jestesmy wrozkami i nie jest to forum dla wrozek, wrozbitow... i nikt na to pytanie ci nie odpowie. Po prostu krec i dopoki obraz czysty to dobrze a na temat chlodzenia kart jest nie jeden temat wiec zapraszam do leORT: ORT: ORT: ktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mój błąd.

Czy ta sama pamięć może być na szynie 128bit i 256bit?

Ja na mooim Radziu mam 64MB, ale pozostałe dwa miejsca na kości układają się z tymi które są w L.

Nie wydaje mi się, żeby samo ułożenie kości decydowało o szynie.

Everest pokazuje że mam 128bit szynę, a pamięci identyczne jak te na aukcji:

Infineon HYB25D128323C-3.0 3.0 ns uBGA 144.

 

Jak bardzo mogę mojego Radzia wykręcić? Bez problemu się zmodował na 8 potoków. Jadę na standardowym coolerku, ale mam zamiar zmienić.

Ale tak jest w przypadku kart z serii 9500/9700. Jesli pamieci sa ulozone w litere "I" to szyna jest 128bit'owa i nie tutaj znaczenia czy pozostale miejca sa wolne jak to jest na 9500 czy ich nie ma jak to jest w 9500PRO. Jesli natomiast pamieci sa ulozone w litere "L" to szyna jest 256bit'owa. Takie karty maja 128MB pamieci.

I tutaj czy sa to pamieci DDR, czy DDR2 czy DDR3 nie jest wazne. Rodzaj pamieci nie ma nic wspolnego z szerokoscia szyny do pamieci. Tak samo firma pamieci nie ma nic tutaj do gadania ;)

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wynik 3800pkt w marku03 z taktowaniem 395/595 i szyną pamięci 256bit bez odblokowanych potoków (niestety artefakty po odblokowaniu) jest wynikiem dobrym?

procek axp 2000MHz 512ram.

 

Bo mogę takie coś kupić i nie wiem ..

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...