Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem i prosze o pomoc kilka dni temu kupilem Radeona 9500 256bit 128mb sapphire`a i po zainstalowaniu sterow omegi windows nie chcial mi sie zaladowac tzn ladowal sie i rpzed momentem pojawienia sie pulpitu sie restartowal i tak w kolko. Po zabiegu z riva tunerem dzieje sie to samo- czasami nawet pojaiwa mi sie pulpit a raza pozniej restart. wszedlem w tryb awaryjny(vga) i tam riva tuner pokazal ze 8 pootokow jest ale niestety nei bylo jak odpalic systemu wiec musialem przywrocic wczesniejsza wersje pliku (tego ktorego rivatuner modyfikowal) czy mozecie mi poradzic co moze byc przyczyna tyhc restartow? czy nie mogepodkrecic tego mojego radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ale sam w to wątpie że masz słąbązasiłke a po odblokowaniu potokó aradek robi się prądożerny i zasiłka nie wyrabia stąd moze być reset.

W trybie awaryjnym dyżo użadzeń nie jest łądowanych więc są jakby wyłaczone.

Przypuszczam jednak że twój radeon nie da siepoprostu zmodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!!

 

SUPER WAŻNA INFORMACJA DLA LUDZI SZUKAJĄCYCH MODOWALNEGO RADZIA 9500 !!!

 

Otóż dzisiaj z magazynu Komputronika w Poznaniu ( Reglowa 9 ) kupiłem Radeona 9500 256 bit 128MB Saphire na kosciach Infineon 3,0 i po 5 minutach w domu i modzie softowym mialem juz radzia 9700. Poniewaz w powazne testy bede bawil sie w weekend powiem wam tylko ze przy zupelnie nie podkreconym kompie i bez zadnego krecenia grafy mialem juz w 3d2001 prawie 15 tys punktow.

 

Riva tuner wykrywa prawidlowo 256 bity, 8 potokow i jako radzia 9700 !!

 

W 3dsmarku nie ma zadnych "szachownic" - ani grama jakiegokolwiek błędu !!!

Karta daje sie podkrecac , bez oporu przyjmuje wyższe taktowania rdzenia i pamieci.

 

Osobom chcącym zaryzykować życze powodzenia, mnie się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dosc logiczne ze ta ktora kupiles to to samo co niby modowany juz r9500, zupelnie juz zdradzil ich benchmark.pl opisujac reaktywacje r9500

najgorsze nie jest to ze ludzie placa 200zl wiecej niz powinni (no moze mniej bo zalman jeszcze dochodzi) ale to ze od upadku komuny minelo juz troche czasu a klientow nadal traktuje sie jak scierwo ktore i tak kupi kazde gowno i tak samo sie ich oszukuje jak kiedys

 

<span style="color:red;">[ciach!]</span> w dupe sromputronikowi i innym podobnym jak ktos uwaza innaczej niech <span style="color:red;">[ciach!]</span>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dosc logiczne ze ta ktora kupiles to to samo co niby modowany juz r9500, zupelnie juz zdradzil ich benchmark.pl opisujac reaktywacje r9500

najgorsze nie jest to ze ludzie placa 200zl wiecej niz powinni (no moze mniej bo zalman jeszcze dochodzi) ale to ze od upadku komuny minelo juz troche czasu a klientow nadal traktuje sie jak scierwo ktore i tak kupi kazde gowno i tak samo sie ich oszukuje jak kiedys

 

<font color="#FF0000">[ciach!]</font> w <font color="#FF0000">[ciach!]</font> sromputronikowi i innym podobnym jak ktos uwaza innaczej niech <font color="#FF0000">[ciach!]</font>

Ja pier.... . gadasz jakbyś był mną :lol:

 

Mam takie samo zdanie i podejście do tych fiutów , którzy zrobia wszystko zeby tylko orżnąć klienta.

 

Powiedzenie na dziś : "Carloss jest debeściak i jego mafia też !!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie! r300 robi 8 potoków...więc tych 8 potoków MUSI działać w każdym radku opartym o ten procesor - przecież ATI nie wypuszacza 30% felernych r300. Nie wiem z czego bierze się szachownica ale dam sobie głowę uciąć że potoki muszą działać - odpowiedzialny jest za nie chip a ten jest identyczny co na oryginalnych 9700...trzeba próbować - może napięcie, może zasiłka, może ustawienia AGP. W przyszłym tygodniu biorę się za sapphire'a...wrażeniami się podzielę...

 

P.S. Z tym ucinaniem głowy żartowalem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko:

 

Czy radki9500 , ktore da sie zmodowac maja tylko i wylacznie pamieci na kształt litery "L" ? Czy karty na pamieciach w jednej linii tez da sie zmodowac ?

 

Jutro bede mial dostep do HIS EXCALIBUR'a 128Mb czerwonego z pamieciami w 1 linii i nie wiem czy jest sens patrzec na niego o ogole.

 

A moze jest tak jak mysle :

pamieci "L" - PCB r9700

pamieci w 1 linii - PCB r9500pro

 

I jak sie ma magistrala pamieci do ostatecznego wyniku po zmodowaniu , bo czytajac te wszystkie Topiki wyszedlem z zalozenia ze moduja sie karty z magistrala 128bit jak i z magistrala 256bit.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko, choć podobne. Mam R 9500 z Mint,a z pamięciami teoretycznie w kształcie litery L. Teoretycznie bo dwa banki są puste. Stąd moje pytanie czy R 9500 64 Mb poddają się modyfikacji??

Niestety karty z 64MB nie da rady zmodowac do R9700 , jedynie do 9500pro poprzez podkrecenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undertaker:

Na 9700 da sięprzerobić tylko radki z pamięciami L, te z pamięciami w rządku są fizycznie pozbawione 256 bitowej magistrali, potoki odblokować morzesz i uczynić z niej 9500pro

 

wheelerfan:

Potoki odblokować możesz, 256 bitów pamięci nie uzyskasz - po chłopsku - brakuje kostek które pracowałyby na dodatkowych 128 bitach...po lekkim podkręceniu zniwelujesz brak pamięci(dokładniej jego skutek w wydajności) i uzyskasz 9500pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko, choć podobne. Mam R 9500 z Mint,a z pamięciami teoretycznie w kształcie litery L. Teoretycznie bo dwa banki są puste. Stąd moje pytanie czy R 9500 64 Mb poddają się modyfikacji??

Niestety karty z 64MB nie da rady zmodowac do R9700 , jedynie do 9500pro poprzez podkrecenie.

 

Pozdrawiam

Cześć!

 

Podkręcenie Power Stripem już ćwiczylem, choć wątpię, żeby dawalo to wydajność R 9500 pro. Rozumiem, że ATI Omega czy RivaTuner'a nie mam po co uruchamiać??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po uruchomieniu 8 potokow dzieja sie dziwne rzeczy :(

Obraz 2D jak powinien byc tzn jak zyleta i bez zadnych artefaktow , ale 3d to co innego. Jak odpale np gre lub #dmarka mam tylko CZARNY obraz nic wiecej :(((((( - sprawdzalem dzieje sie tak tylko jak mam w 8 potokow jak wylacze 4potoki jest ok . (robilem soft-a z rivatuner i omegami) :( Mam R9500 128MB FIC-a

ps karta rewelacyjnie sie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po uruchomieniu 8 potokow dzieja sie dziwne rzeczy :(

Obraz 2D jak powinien byc tzn jak zyleta i bez zadnych artefaktow , ale 3d to co innego. Jak odpale np gre lub #dmarka mam tylko CZARNY obraz nic wiecej :(((((( - sprawdzalem dzieje sie tak tylko jak mam w 8 potokow jak wylacze 4potoki jest ok . (robilem soft-a z rivatuner i omegami) :( Mam R9500 128MB FIC-a

ps karta rewelacyjnie sie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po uruchomieniu 8 potokow dzieja sie dziwne rzeczy :(

Obraz 2D jak powinien byc tzn jak zyleta i bez zadnych artefaktow , ale 3d to co innego. Jak odpale np gre lub #dmarka mam tylko CZARNY obraz nic wiecej :(((((( - sprawdzalem dzieje sie tak tylko jak mam w 8 potokow jak wylacze 4potoki jest ok . (robilem soft-a z rivatuner i omegami) :( Mam R9500 128MB FIC-a

ps karta rewelacyjnie sie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba musisz sam sprawdzić... I tak wykręciłeś je w kosmos  8)  Może braknąć im napięcia  :cry:  Ale warto spróbować  8)

No właśnie z tym napięciem to ktoś tu mówił o Vmodzie i fajnie by było, żeby coś więcej powiedział na ten temat. A radiatory to już nie długo założę bo pamięci się smażą jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra skoro sie znacie to patrzcie na to:

 

Athlon XP 1700+

ABIT KD7 RAID + VIA 4.49

2x256 RAM 266/333 :(

3x HDD

1x Nagrywara

2x dodatkowe wiatraczki 80

Zasilacz Codegen 350W

Sapphire Atlantis Radeon (256bit) 9500@9700 (soft) 276/540 Infineon 3,3 + Sterowniki Omega 2.4.74a

 

Nic w kompie nie jest krecone nawet radek. Radka sam wybieralem(testowalem na swoim kompie) w sklepie wiec nie ma rzadnych artefaktow, we wszystkich testach obraz idealny. Tyle ze w 3d marku 01 mam zawsze ok 11000 a w 2003 mam ok 4100 jak to mozliwe ze w marku 03 ma wynik wporzadku a w 01 taki jakis lekko za niski ?? :) Co moze byc tego przyczyna ?? No i Colin 3 mi sie zawiesza przy ladowaniu toru inne gry chodza OK, czuc roznice predkosci :) A no a Riva Tuner pokazuje cos takiego:

 

RADEON 9500 (Omega 2.4.74)a / Samsung.....

256-bit R-300 (8x1) with 128MB DDR Memory

 

Generalnie nie wiem czy to dobrze bo ktos pisal ze mu go wykrywa jako radzia 9700 :(

 

PLS o jakas odpowiedz to w razie co bede jeszcze mogl ta karte za free wymienic na Radeona 9600 Pro TX 128-bit (8x1) Tez nie jest taki zly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra skoro sie znacie to patrzcie na to:

 

Athlon XP 1700+

ABIT KD7 RAID + VIA 4.49

2x256 RAM 266/333 :(

3x HDD

1x Nagrywara

2x dodatkowe wiatraczki 80

Zasilacz Codegen 350W

Sapphire Atlantis Radeon (256bit) 9500@9700 (soft) 276/540 Infineon 3,3 + Sterowniki Omega 2.4.74a

 

Nic w kompie nie jest krecone nawet radek. Radka sam wybieralem(testowalem na swoim kompie) w sklepie wiec nie ma rzadnych artefaktow, we wszystkich testach obraz idealny. Tyle ze w 3d marku 01 mam zawsze ok 11000 a w 2003 mam ok 4100 jak to mozliwe ze w marku 03 ma wynik wporzadku a w 01 taki jakis lekko za niski ?? :) Co moze byc tego przyczyna ?? No i Colin 3 mi sie zawiesza przy ladowaniu toru inne gry chodza OK, czuc roznice predkosci :) A no a Riva Tuner pokazuje cos takiego:

 

RADEON 9500 (Omega 2.4.74)a / Samsung.....

256-bit R-300 (8x1) with 128MB DDR Memory

 

Generalnie nie wiem czy to dobrze bo ktos pisal ze mu go wykrywa jako radzia 9700 :(

 

PLS o jakas odpowiedz to w razie co bede jeszcze mogl ta karte za free wymienic na Radeona 9600 Pro TX 128-bit (8x1)  Tez nie jest taki zly :)

Ani się waż wymieniać tej karty na TX bo 3DMark 2001 przy takich parametrach twojego kompa to normalka a kartę wykrywa Ci jako pełny Radeon 9700!!! Napis RADEON 9500 to tylko napis, który można zmienić w sterownikach na inny np. właśnie RADEON 9700.

 

Karta po prostu nie jest stworzona do tego benchmarka. Owszem da wysoki wynik ale, żeby dobić na przykład do 13000tyś. to trzeba mocno podkręcić procek tak conajmniej do 2600+. Bo ona lubi tak szybkie maszyny (procki)!! Bo w 2003 masz spory wynik.

 

Zasilacz raczej nic nie ma do tego ale przydałoby się zmienić na inny niż Codegen!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK THX pocieszyles mnie znacznie :) Ale jak myslisz co jest przyczyna zawieszania sie Colina 3 ? Na oryginalnych sterownikach ATI albo Sapphir smiga (czytaj 4 potoki) i jest ok a jak zainstalowalem Omege (8 potokow) to sie wiesza :( A ja lubie ta gre. Jeszcze bede kombinowal zeby nie przez omege a przez RivaTuner to zrobic albo system przeinstaluje nie wiem. Proca nie podkrece bo jest 0,18 ale niedlugo zmieniam na 0,13 :twisted: Jak ktos ma jakies pomysly co jest nie tak z colinem to pls pomozcie. A ja ide jeszcze pare gierek testowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym spróbował przez RivaTuner zainstalować zwykłe Catalyst. A nawet v3.7 bo właśnie się ukazały!! Ja używam tych właśnie zwykłych tak przerobionych i problemu nie ma. Bo Omeg nie używałem. Nawet nie wiem skąd dokładnie je ściągnąć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na swoim R9500@9700 pamięci Infineon 3,0ns i kręcą się do 640MHz. Ile da zamontowanie 8 osobnych dobrych radiatorków na każdą kośc pamięci co do mozliwości O/C?

mam te same pamieci z radiatorami maxymalnie poszly na 660MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na swoim R9500@9700 pamięci Infineon 3,0ns i kręcą się do 640MHz. Ile da zamontowanie 8 osobnych dobrych radiatorków na każdą kośc pamięci co do mozliwości O/C?

mam te same pamieci z radiatorami maxymalnie poszly na 660MHz

wielkie dzięki bo właśnie w ten weekend chce zamontować na pamięci radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kilka giere oblecialem i jest ok. Colin 3 tez juz ok jak zrobilem moda RivaTuner'em :) Narazie wyniki nie za ciekawe bo musze winde postawic od nowa a potem podkrecic karte. Ale z takim standardowym chlodzeniem to ile mozna wycisnac ???/??? nie ryzykujac przegrzania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na swoim R9500@9700 pamięci Infineon 3,0ns i kręcą się do 640MHz. Ile da zamontowanie 8 osobnych dobrych radiatorków na każdą kośc pamięci co do mozliwości O/C?

mam te same pamieci z radiatorami maxymalnie poszly na 660MHz

Jestem po vmodzie i moge spokojnie stwierdzić, że zakładanie radiatorków na pamięci bez vmoda jest conajmniej niepotrzebne 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...