Skocz do zawartości
Kamil>>>

Dwa systemy.... potrzeba usunięcia, problem z boot...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa systemy : C: WIN98, D: 2000. Chcę usunąć to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o z C: ale bez ponownej instalacji 2000. Na C: jest ten boot manager.

 

Chcę żeby poptrostu chę mieć tylko 2000 bez wybierania systemów na starcie co zmienić i jak.

 

aaa dodam jeszcze że nie mam na dysku pliku boot.ini(niewiem czemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Win2k jest taki menadzer do ustawiania wyboru systemow i tam mozna wszystko ustawic (nie pamietam dokladnie jak to jest bo juz dawno nie uzywalem 2k). Boot.ini musisz miec, bo inaczej ladowalby ci sie tylko system z aktywnej partycji. Win2k moze byc zainstalowany na innej partycji, ale musi miec pliki na aktywnej (czy jakos tak ;)). Sam nigdy nie bawilem sie w odinstalowywanie 98 i mysle, ze to moze byc ciut trudne. Chyba full reinstal bedzie najlatwiejszy ;) BTW jak ci udalo zainstalowac 2k na tym ecs-ie?? Sam mam go (tylko HDD Barracuda i nie moge go postawic :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasuj sobie foldery win98 program files itp. i w boot.ini ustaw

timeout=0

default=multi(0)disk(0).... tak jak jest napisane niżej w sekcji[operating systems] ale bez tekstu "=Microsoft......."

 

 

BTW jak ci udalo zainstalowac 2k na tym ecs-ie?? Sam mam go (tylko HDD Barracuda i nie moge go postawic :()

W czym problem. Widziałem już kupe kompów na tej płycie z tym systemem i działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW jak ci udalo zainstalowac 2k na tym ecs-ie?? Sam mam go (tylko HDD Barracuda i nie moge go postawic :()

Hmm chyba zartujesz ?? co ma ten ECS do W2k ?? ja mam takiego ECS'ka i Barracude V 80GB i smiga az milo. No ale w ten weekend bedzie umnie W2k3 PL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW jak ci udalo zainstalowac 2k na tym ecs-ie?? Sam mam go (tylko HDD Barracuda i nie moge go postawic :()

Dobre :D

To jest w zasadzie dobra płyta tylko podkręcać nie można.

A nie zrzucaj tego że niemożesz zainstalować systemu na płyte to jest mało istotne

 

a pliku boot.ini nie ma ani ukryty ani nic, też tego nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kumpli ma konfig podobny do mojego (ECS + Barracuda) i system podczas pierwszych krokow instalki mowi cos o sys plikow i instalowac nie mozna... :( Ale jeszcze poczekam 1 miesiac i bedzie nowy sprzet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BTW jak ci udalo zainstalowac 2k na tym ecs-ie?? Sam mam go (tylko HDD Barracuda i nie moge go postawic :()

Dobre :D

To jest w zasadzie dobra płyta tylko podkręcać nie można.

A nie zrzucaj tego że niemożesz zainstalować systemu na płyte to jest mało istotne

 

a pliku boot.ini nie ma ani ukryty ani nic, też tego nie rozumiem

Musisz w opcjach folderów odznaczyć opcje Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego i powinno byc go widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. 

Ale wy mnie nie rozumiecie.

JA CHCĘ CAŁKOWICIE USUNĄĆ 98 ZROBIĆ FORMAT C: I POŁĄCZYĆ Z D:, PÓŻNIEJ DRIVE MAPER I WSZYSTKO...._____DA SIĘ COŚ TAKIEGO???

Teoretycznie się da, ale gwarantuje Ci, że więcej z tym pieprzenia by było, niż z zainstalowaniem windy i wszystkich aplikacji od nowa. Drive Mapper niestety nie będzie skuteczny w 100% Już lepiej zostaw sobie jakąś startową partycję C: wielkości ilu-tam-może-być-naj-mniej-nie-pamiętam MB, a win2K na razie niech siedzi na D: Przy okazji konieczności reinstalacji systemu usuniesz tą małą (podłączysz do D:) i będzie cacy.

Ja bym tak robił. A na C: bym sobie umieścił dyskietkę startową win 98 z boot loaderem, LOL ;ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem tak:

Miałem świeże ghosty obu systemów.

Format C: i D:

Zainstalowałem 98 jeszcze raz(bo był z<span style="color:red;">[ciach!]</span>y)

Na D: zainstalowałem 2000

Podmieniłem 2000 na tego ghosta

Zainstalowałem sobie konsolę na C:

Wszystko z 98 usunąłem z C:

Swap z 2000 jest na C:

Wszystko z 98 usunąłem

Zmieniłem rozmiar C: i dodałem do D;

 

Wszystko chodzi tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po to, że tamten był dokładnie z<span style="color:red;">[ciach!]</span>y i nie miałem żadnego ghosta z działającym 98 a lepiej kiedyś jak będzie potrzebny szybko przywrócić niż instalować jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...