Skocz do zawartości
feaji22

Mój pierwszy sprzęt do grania - Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Nie chciałem zrobić czegoś pochopnego... Pieniądz to pieniądz

Od ponad pół roku zbieram na sprzęt do gier (udało mi się uzbierać ponad 6k)

Jestem zielony w tych sprawach

Ceny za podzespoły są ogromne

Mam do wyboru :

Albo laptop gamingowy (np. legion 5 z rtx3060)

Albo konsolka (wtedy musiałbym czekać na dostępność ps5)

Albo PC, ale z tym to również nie wiem, bo tak jak pisałem powyżej no nie znam się nawet na składaniu

Pozostaję chyba tylko gotowiec. Jak myślicie co kupić? Zależy mi tylko na wydajności, kolory, bajery mam gdzieś ;d

Chyba, że jest ktoś kto mógłby mi poradzić jakie podzespoły wybrać i jakoś bym się skontaktował czy xkom czy z innym serwisem to by mi złożyli

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, zestaw ode mnie 🙂 https://www.x-kom.pl/lista/6k39tbwn5

To taka już klasyczna propozycja - i5 10 gen w połączeniu z 3060 na płycie B560. Obudowe dałem zwykłą, jak coś możemy zmienić na coś innego 😄


PS5 bym teraz nie kupował. Ja osobiście dopiero kupie ją na premiere spider mana 2 - wtedy powinna się pojawić wersja PS5 Slim, która już zapewne będzie mniejsza, z poprawionym chłodzeniem i innymi szmerami bajerami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, roar.RAR napisał:

Proszę, zestaw ode mnie 🙂 https://www.x-kom.pl/lista/6k39tbwn5

To taka już klasyczna propozycja - i5 10 gen w połączeniu z 3060 na płycie B560. Obudowe dałem zwykłą, jak coś możemy zmienić na coś innego 😄


PS5 bym teraz nie kupował. Ja osobiście dopiero kupie ją na premiere spider mana 2 - wtedy powinna się pojawić wersja PS5 Slim, która już zapewne będzie mniejsza, z poprawionym chłodzeniem i innymi szmerami bajerami.

Wygląda znakomicie 😮

Dziękuję serdecznie, a czy np. serwis xkom byłby w stanie coś takiego złożyć czy musiałbym oddzielnie szukać kogoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy
- czy chcesz wydać te 6k teraz, wiedząc że ceny są paskudne, czy niekoniecznie
- czy masz bardzo konkretną wizję w co chcesz grać

IMO Xbox Series S + gamepass na trzy lata to jest dziś najkorzystniejsza dla portfela opcja na wejście w gaming. Pecet za sześć koła da lepsze wrażenia (choć 3060 to nie jest żaden high end, tym bardziej w laptopie), ale czy na tyle lepsze żeby to było warte dopłaty ponad 4k? XSS kosztuje tysia z haczykiem, gamepass dla nowych użytkowników po zastosowaniu instrukcji wychodzi za 600 na 3 lata. XSX jeśli dorwiesz po cenie MSRP też super zakup, choć to już wyjdzie 2x drożej, no ale granie w 4k swoje kosztuje.

Natomiast jeśli czujesz, że masz zastosowanie dla laptopa - tj. faktycznie się z nim będziesz czasem przemieszczał - brałbym laptopa zamiast PC, tylko i wyłącznie dlatego, że nie odleciały z cenami w takie absurdy jak podzespoły. Choć akurat Legiony odleciały we wrześniu, 6k może być mało na konfigurację z dobrym ekranem i większym dyskiem... W normalnych czasach za 6k to powinieneś móc kupić i mid-rangeową budę i podstawowego ultrabooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, feaji22 napisał:

A co myślicie o trzeciej opcji - o laptopie gamingowym??

Czy to prawda, że są awaryjne i że po niedługim czasie ich wydajność masakrycznie spada???

O sprzęt trzeba dbać - laptopa od czasu do czasu rozkręcić i przedmuchać, zmienić pastę termoprzewodzącą, jak z każdym pecetem. "Masakryczny" spadek wydajności nie ma powodów wtedy żeby nastąpić.

Co do awaryjności - raz mi padło w laptopie GPU mniej więcej cztery lata po zakupie. Ale to były inne czasy, kartę dało się samodzielnie wymienić. A dziś GPU w laptopach na ogół i tak lepiej radzą sobie z utrzymaniem sensownych temperatur niż procesory...

Martw się raczej o to że laptop podczas grania będzie zwyczajnie głośny - w takim płaskim kształcie trudno o cichy system chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...