Jump to content
Astec

Znikający dysk

Recommended Posts

Spotkał się ktoś ze znikającym dyskiem z systemu? Raz jest widoczny w biosie i systemie, a raz nie widać go w biosie i systemie. Przełączyłem na inny port i dalej to samo. Odłączył się nawet w czasie gry w grę zainstalowaną na tym dysku. Co może być tego przyczyną?

Przewód, skoro zmiana portu nie daje rezultatu... Kiedyś miałem podobnie i pomogła wymiana przewodu sata.
Oczywiście jest jeszcze możliwość, że system wyłącza niepotrzebnie zasilanie na tym dysku... Ale to raczej mało prawdopodobne.

Witam 

ciekawy temat , czy można poprosić o zdjęcie z programu  CrystalDiskInfo  ? 

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/CrystalDiskInfo.html

z przestawiona funkcja na górnej belce programu

Funkcje-Funkcje zawansowane- Wartość Raw-10[DEC], bo domyślnie jest 16 [HEX] a z kalkulatorem nie będę siedział ...

czy posiadany dysk jest nowego typu SSD czy starego typu tzw. talerzowy magnetyczny ?

12 godzin temu, Mr.T... napisał:

Witam 

ciekawy temat , czy można poprosić o zdjęcie z programu  CrystalDiskInfo  ? 

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/CrystalDiskInfo.html

z przestawiona funkcja na górnej belce programu

Funkcje-Funkcje zawansowane- Wartość Raw-10[DEC], bo domyślnie jest 16 [HEX] a z kalkulatorem nie będę siedział ...

czy posiadany dysk jest nowego typu SSD czy starego typu tzw. talerzowy magnetyczny ?

B450 Gaming Plus Max, a dysk to Adata SU900. Zmieniłem nawet kabel Sata, ale zadziałało to tylko doraźnie. Screena nie mogę zrobić, bo narazie znikł i się do tej pory nie pojawił.

W dniu 19.10.2021 o 07:59, Astec napisał:

B450 Gaming Plus Max, a dysk to Adata SU900. Zmieniłem nawet kabel Sata, ale zadziałało to tylko doraźnie. Screena nie mogę zrobić, bo narazie znikł i się do tej pory nie pojawił.

Wywnioskowałem że to nie jest główny dysk systemowy, popraw mnie jeśli się mylę. Padł  kontroler dysków albo elektronika w dysku. Podłączył bym go do innego kompa i sprawdził czy pochodzi, jak będzie taki sam objaw to obawiam się że dysk jest do wyrzucenia. (co generalnie jest lepsze od alternatywnej opcji).

Edited by KvaN