Skocz do zawartości
Astec

Rozważania na temat komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
od pewnego czasu jestem posiadaczem zestawu z R5 5600X, RTX 3070 i 16 GB DDR4 3200 Mhz. Ogólnie jestem zadowolony, ale jest pewno ale. Nie jestem pewnien czy to wina samych gier czy to coś po stronie sprzętu, czy jego doboru. Raczej chodzi o CPU. Nie wiem czy jest za słaby czy po prostu gry są tak napisane, że nawet podkręcona i9 12900K by nie domagała. A może po propstu jestem zbyt przewrażliwiony na tym punkcie. Ale przechodzę już do rzeczy. Otoż grając w Forze Horizon 5 w momencie skoku użycia procesora do ~50% spada parametr 1% low do ~ 30 FPS. Niby jest to nie wyczuwalne, ale w Extraction 1% low i średni FPS wynosi prawie tyle samo (74-75). Kolejną grą w której 1 % low jest na pozimie 30-40 FPS to Outriders. W God of War w pewnym miejscu zużycie CPU skacze do 100% a klatki lecą w dół. W innych grach (np. Far Cry 6) nie widziałem niepokojących rzeczy. Dobrym przykładem jest nowe Rainbow Six. Gra chodzi po prostu idealnie. Ewentualne "problemy" czy to w GoW czy FH5 nie są uporczywe, ale zastanawia mnie sam fakt ich występowania. Jedyną grą w której spadki płynności są duże i wyczuwale to CP2077. W nie których lokacjach klatki spadają do 50-60. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.... Kiedyś na jakimś tam sprzęcie też miałem dziwne przycinki i już nawet nie pamiętam, co było ich powodem - chyba w moim wypadku była to pamięć RAM.  Ale taki nie w pełni sprawny sprzęt zawsze gorzej wypadał w testach typu 3dMark. Zawsze po tym sprawdzałem i sprawdzam, czy komputer działa prawidłowo. Gdy coś się dzieje ze sprzętem, wynik będzie dużo gorszy od przeciętnej. 

Ps. W Forzy 5 mam średnio ok 60 klatek w FHD i ustawieniach ultra i nie mam dziwnych nagłych spadków, a mam gorszy procesor i kartę.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wysio napisał:

Wiesz co.... Kiedyś na jakimś tam sprzęcie też miałem dziwne przycinki i już nawet nie pamiętam, co było ich powodem - chyba w moim wypadku była to pamięć RAM.  Ale taki nie w pełni sprawny sprzęt zawsze gorzej wypadał w testach typu 3dMark. Zawsze po tym sprawdzałem i sprawdzam, czy komputer działa prawidłowo. Gdy coś się dzieje ze sprzętem, wynik będzie dużo gorszy od przeciętnej. 

Ps. W Forzy 5 mam średnio ok 60 klatek w FHD i ustawieniach ultra i nie mam dziwnych nagłych spadków, a mam gorszy procesor i kartę.

Spróbuje przetestować go w 3D Marku i może coś się dowiem więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...