Skocz do zawartości
Introverder

Jaki dysk 18 TB HDD na SATA III (6Gbps) na magazyn filmów,muzyki, zdjęć, innych danych?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie jak w temacie. Jaki dysk 18 TB HDD na SATA III (6Gbps) na magazyn filmów, muzyki, zdjęć, innych danych jako dysk wewnętrzny do stacjonarki? No i dziękuję za pomoc w poprzednim temacie tym którzy mi odpowiedzieli.

Dysk też służyłby naturalnie jako odtwarzacz filmów (w tym 4K), muzyki (w tym bezstratnej i Hi-Res), zdjęcia (także z lustrzanki).

Wracając do tematu osobiście myślę nad WD Ultrastar DC HC550 18 TB - ma 5 lat gwarancji i podobną niegorszą jeśli nie lepszą żywotność od WD Red Pro 18 TB  (WD181KFGX)   czy WD Gold-a 18 TB (WD181KRYZ). Z głośnością między wskazanymi dyskami jest chyba podobnie (?). Więc tak myślę skąd niższa cena Ultrastara i czy coś uzasadnia by wydać parę stów więcej ( naWD Gold) albo nawet kwotę rzędu 1000 zł (jak przy WD Red Pro).

Bezpieczeństwo danych, żywotność (tutaj dodatkowo już w tej chwili mam WD Elements Desktop 18TB zewnętrzne jako kopia zapasowa danych) i cicha praca, to ostatnie podobno przy takich dyskach niemożliwe do osiągnięcia, ale jeśli któryś jest cichszy to fajnie, bo kompa od jakiegoś czasu mam zbudowanego tak by był jak najcichszy.

 

Pytam, bo wolę wpierw się poradzić ludzi, którzy może mają dużo większą wiedzę, a te Ultrastary idą jak świeże bułeczki na ceneo w porównaniu do np. Redów Pro czy Gold chyba i cena to tłumaczy i pewnie wysokie podane parametry żywotnościowe i 5 lat gwarancji. Pytanie czy jest jakieś "ale" choćby niższej ceny czy to po prostu okazja i nie warto dopłacać w związku z tym do Red Pro czy Golda.

 

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...