Skocz do zawartości
saalataa

GPU pod 1440p i i7-6700

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, poleccie cos, aby gry szly powyzej 60 fps i wysokich ustawieniach w 1440p? monitor mam 144Hz z Freesync Premium. CPU poki co nie planuje wymieniac, chyba ze mnie natchnie albo przekonacie, ze naprawde warto. Co do gier to w wiekszosc strategie, RTS, czasem jakas strzelanka, ale wiekszosc nowosci gram na Xbox Series X. RT mnie nie interesuje. Czy Rad 6700XT bedzie odpowiedni, czy raczej mocno przestrzelony? Upgrade raczej w ciagu 1 roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700 XT to raczej do 4K choć do 1440p też się spokojnie nada .

Taniej i do 1440p to np. 6650XT , nieco wydajniejszy niż 6600XT oraz tańszy .

Choć i tak obie karty będą hamowane przez procka , 6700 to już nie jest jakieś super CPU- wydajność obecnych I3 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem, to 6650XT ma czesto problemy z 60 fps i 1440p. Celuje raczej w raczej w 6700xt lub uzywanego TUFa 3070. CPU i plyta zostanie zmieniona w tym roku pewnie na 12400f, bo raptor lake zaczyna sie od 13600k, na ktory szkoda mi srodkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wolę kartę co mi będzie w natywnej wyświetlała 60+ klatek bez potrzeby skalowania. Jedyne skalowanie jakie mnie interesuje to integer do emulatorów jak mnie najdzie. Nie nastawiam się na markę.

Czy poparkowe GPU są ok? Jak dobrze karta ustawiona to raczej nie powinna być zajechana. Miałem okazję na 3070 za 1800 kupić i mi przeleciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700XT to idealna karta do 1440p ~60fps. Udało mi się wyrwać w wersji Pulse za 2269zł. Mile zaskoczony jestem tym jak cicha ona jest pomimo wysokiej szybkości obrotowej wentylatorów 1600-1700rpm. Głośność tak jak Sapphire Nitro miały 4 lata temu przy 1400rpm. Może konstrukcja śmigieł ulepszona.

Z RayTracingiem już gorzej, tzn nadal gram z RT w 3440x1440 ale jeśli nie ma FSR np w Control to mówimy o klatkarzu ~30-40fps (ustawienia optimised Digital Foundry). W Cyberpunk już nawet kilka efektów RT można włączyć dzięki FSR 2.1 (mod). W Spiderman'ie widać że idzie ku lepszemu 😉

Obecnie od tygodnia obserwuję znowu wzrosty cen kart, co jest trochę smutne. Teraz ciekawie wypada RX6700 10GB za 2000zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...