Skocz do zawartości
Valeri

Bluescreeny

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc;) 

Przychodze z problemem blue screenow.

Od poczatku. We wrzesniu kupilem Z590 F Gaming + 10900K. Po miesiacu plyta padla i sklep zwrocil pieniadze wiec kupilem druga identyczna.

Po zlozeniu kompa do kupy i postawieniu windowsa na nowo oraz wgraniu sterownikow przywitaly mnie takie 2 blue screeny.

https://ibb.co/pvwmyDv

https://ibb.co/7vbdrr0

Z czym te blue screeny sa zwiazane ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

częściowo sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie po wgraniu sterowników.

 możliwe ze został podmieniony sterownik od obsługi: 

- kontroler magazynu

- stacje dysków 

- kontrolery IDE ATA/ATAPI

najlepiej przywrócić oryginalne sterowniki Windowsa z 2006r. , w Menedżer Urządzeń

 

mógł byś więcej napisać odnośnie posiadanej konfiguracji.

płyta główna producent/ model ( bios najnowszy wgrany ? )

pamięć operacyjna ram w ilu kościach 1x1 , 2x1 , 4x1

zasilacz producent model moc

dyski twarde

ile i jak są podłączone M.2 , SATA           

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie podalem najwazniejszego.

Pelny konfig: i9 10900K + Asus strix z590 f gaming, crucial (2x8GB) 3600mhz, zasilacz seasonic 850w, 1xsandisk 120gb, 2x adata 480gb, 1x hdd 1tb, wszystkie dyski podlaczone do sata, rtx 3090ti

Bios oraz sterowniki do plyty sa najnowsze, pobrane ze strony producenta plyty jak i poprzednim razem. Obraz ISO pobrany ze strony Microsoftu.

Procesor ma delikatny uv za pomoca off set mode (-0.040), sprawdzone w aida64, programem od intela IDT oraz pare przebiegow cinebench r20/23.

Pamiec ram ustawiona w profil xmp z obnizonym vccio/sa do 1.2/1.25 poniewaz plyta ustawiala te napiecia bardzo wysoko prawie do 1.4

Dyski sprawdzone programem Crystan Info, hd tune.

Wszystko z wyjatkiem plyty oraz karty kupinej tydzien temu, procesora kupionego we wrzesniu jest juz ze mna dlugo i absolutnie zadnych problemow do teraz.

Z tego co udalo mi sie wygoglowac i zrozumiec problemem bluescreena jest sterownik do karty sieciowej ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Valeri napisał:

Twoim zdaniem na co wskazuje ten bluescreeen ?

Na plik systemowy dotyczący karty sieciowej:

https://pogotowie-komputerowe.org.pl/jak-naprawic-blad-niebieskiego-ekranu-tcpip-sys-na

7 godzin temu, Valeri napisał:

Pamiec ram ustawiona w profil xmp z obnizonym vccio/sa do 1.2/1.25 poniewaz plyta ustawiala te napiecia bardzo wysoko prawie do 1.4

Taki urok (wysokie napięcia) podkręcania RAM (dla tego CPU powyżej 2933 dla kontrolera RAM zaczyna się OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle występuje ten tcpip.sys . Czy problem występuje zanim zaczniesz instalować jakiekolwiek sterowniki (szczególnie do karty sieciowej)? Może zainstaluj na świeżo Windows, najlepiej sprawdź też nową wersję (Windows 11), nie instaluj sterowników (niech działa na windowsowych) i sprawdź czy problem występuje.

13 godzin temu, Valeri napisał:

Pelny konfig: i9 10900K + Asus strix z590 f gaming, crucial (2x8GB) 3600mhz,

(...)

Procesor ma delikatny uv za pomoca off set mode (-0.040), sprawdzone w aida64, programem od intela IDT oraz pare przebiegow cinebench r20/23.

Pamiec ram ustawiona w profil xmp z obnizonym vccio/sa do 1.2/1.25 poniewaz plyta ustawiala te napiecia bardzo wysoko prawie do 1.4

Przy poszukiwaniu problemów, to w ogóle bym wyłączył jakiekolwiek UV i OC (napięcie na procesorze na AUTO, power limity na zalecane przez intel czyli w tym modelu PL1 125W, PL2 250W, Tau56s, XMP OFF)

Jak komputer będzie pracował idealnie, to dopiero zaczynasz się bawić w UV, XMP i inne OC.

Tam po drodze zrób jakiś memTest itp. - tak profilaktycznie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Miałem sytacje, że podczas pobierania pliku z internetu dostałem ten blue screen. Na początku na sterownikach od Asusa, a później na sterownikach które pobrał sobie sam Windows.

Wskakuje to według mnie na uszkodzoną kartę sieciową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Valeri napisał:

2x Miałem sytacje, że podczas pobierania pliku z internetu dostałem ten blue screen. Na początku na sterownikach od Asusa, a później na sterownikach które pobrał sobie sam Windows.

Wskakuje to według mnie na uszkodzoną kartę sieciową. 

płyta główna posiad 2 karty sieciowe, na kabelek oraz Wi-Fi czy na obydwóch jest problem ? 

oraz taka aluzja, jak system zapisuje dane na dysku to przy pomocy jakiego kontrolera ? ( mój pierwszy wpis ). 

pokaz jakaś fotkę na jakim sterowniku pracuje w "Menadżer urządzeń" - stacje dysków - dysk systemowy- "zakładam ze ten -1xsandisk 120gb" - prawy przycisk myszki- właściwości- sterownik.        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta posiada jedna karte sieciowa na kabel oraz wifi. Na wifi nie sprawdzalem czy bedzie sie tak dzialo.

Sterownik na jakim pracuje dysk systemowy: https://ibb.co/kBv88Kf

"jak system zapisuje dane na dysku to przy pomocy jakiego kontrolera ? ( mój pierwszy wpis )."

Chodzi o to ? https://ibb.co/xL9zvFB

Odinstalowalem teraz karte sieciowa i sprawdze czy bez niej system rowniez sie wysypie.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Valeri napisał:

Plyta posiada jedna karte sieciowa na kabel oraz wifi. Na wifi nie sprawdzalem czy bedzie sie tak dzialo.

Sterownik na jakim pracuje dysk systemowy: https://ibb.co/kBv88Kf

"jak system zapisuje dane na dysku to przy pomocy jakiego kontrolera ? ( mój pierwszy wpis )."

Chodzi o to ? https://ibb.co/xL9zvFB

Odinstalowalem teraz karte sieciowa i sprawdze czy bez niej system rowniez sie wysypie.

dysk ma sterownik z 2006,  ok 

kontroler IDE jest po aktualizacji czyli 2021 ,- przywróć sterownik , najlepiej na ten oryginalny co instaluje instalator systemu czyli tyż powinien być z 2006.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Valeri napisał:

Nic to nie dalo, dokladnie ten sam blue screen podczas pobierania pliku

to pozostaje jeszcze tylko sprawdzić jak będzie zachowywać się PC, jak szybkość Ramu będzie ustawiona zgodnie z szybkością kontrolera z CPU czyli 2933MHz

oraz z racji ze sam korzystam z płyty głównej , ROG MAXIMUS XIII HERO, czyli prawie to samo , wyłącz dla testów w biosie kontroler audio czyli kartę muzyczna. 

dlaczego ? a no dlatego ze Asus sobie wymyślił ze karta muzyczna będzie połączona z płyta główna za pomocą kontrolera USB , efekt jest taki ze jak umie jest włączany kontroler IDE , to program np. Sonick Studio III , za którymś uruchomieniem systemu przestaje się włączać, a żonglerka sterownikami daje znikomy efekt.         

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...