Skocz do zawartości
SthKid

Komputer do ~6k do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zacząłem składać dziś komputer do gier (WoW, LoL, CS:GO, CoD), pracy w programach edycji video Premiere Pro i After Effects.

-Trafiłem Ryzena 7 5700X w promce z black friday

-Kupiłem również już płytę ASUS TUF GAMING B550-PLUS

-Pamięć RAM Patriot 16GB 3733MHz CL17 Viper Steel

Brakuje mi:

-Obudowy (do środka nie zamierzam zaglądać więc bez szyb)

-Dysk M2 mam przekładam ze starego kompa.

-Chłodzenie do Ryzena

-Zasilacz (podłączone będą dwa monitory 24" i peryferia)

-Karta graficzna (tutaj myślę nad 6800 XT i liczę że może sie coś pojawi na black friday)

Poproszę o wskazówki.

Pozdrawiam, 

Stachu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to już masz, to ok (trochę szkoda braku iGPU intela, ale do przeżycia), co do reszty (rozumiem, że te 6 tys. złotych to na te kilka podzespołów?), nie daje konkretnej listy w zamkniętym budżecie, bo rozumiem, ze polujesz na promki:

- GPU zdecydowanie od Nvidii (NVENC, wydajność, tensor do AI, o tym, że jakbyś jednak poszedł w DaVinci, nie wspominajać- tam Nvidia jest prawie 2x lepsza od AMD) https://www.pugetsystems.com/labs/articles/adobe-premiere-pro-nvidia-geforce-rtx-3090-ti-performance-2302/ Co do konkretów, to zależnie od promki, to RTX 3060ti, RTX 3070, RTX 3080 (tu wiadomo, jak się stopniują, zarówno w grach, jak i programach). Unikać RTX 3070ti (niska efektywność energetyczna, wyżyłowany)

- dysk np.: Kingston 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000; natomiast, nie wiem jak poważna jest praca w tych programach i czy potrzebujesz magazynu do tego.

- zasilacz nic nie ma do monitorów (chyba, że jakiś bypas z karty na typ-c), Tu trochę zależnie od karty. Można zacząć od Seasonic S12III-650, natomiast jakbyś chciał czegoś modularnego i z zapasem pod mocniejsze GPU, to Krux Generator 850W (KRX0119) lub Seasonic G12-GM-850 (trochę mniej opłacalny i tylko częściowo modularny). Te 850W trochę na wyrost, tym bardziej przy tym CPU.

- Zen3 ma bardzo dobrą wydajność energetyczną, więc chłodzenie CPU nie musi być jakieś nie z tej ziemi. SilentiumPC Fortis 5 byłby aż nad wyrost, ale jakbyś kiedyś zmieniał platformę i CPU., a SPC ma fajne wparcie na dosyłanie podstawek) Do tego wejdzie do każdej budy.

- buda: fajnie sprawdziłaby się np. SilentiumPC Regnum RG6V, ale to ze szkłem. , tak samo, tylko trochę bardziej stonowany Phanteks Eclipse P400A (PH-EC400ATG_BK01). Jak taniej, to można sięgnąć po SilentiumPC Signum SG1 (SPC229). Tylko przy obudowach sprawdzaj maksymalną wysokość na montaż chłodzenia CPU (proponowany SilentiumPC Fortis 5 wejdzie wszędzie).

 

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...