Skocz do zawartości
S0bczi

Pojemność dysku SSD M2 czytana jest jako 2GB zamiast 1TB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem nowy komputer (części osobno, ale złożony przez Morele - cały zestaw wzięty na podstawie internetu więc raczej wszystko powinno być ze sobą kompatybilne) i mam niemały problem. W komputerze znajduje się jeden dysk SSD M2 o pojemności 1TB, ale w biosie jest on czytany jako 2GB i nic nie da się z tym zrobić. Próbowałem już wszystkiego w biosie. Dodam, że na komputerze nie ma zainstalowanego Windowsa i nawet nie mogę tego zrobić bo 2GB jest niewystarczające.

 

I tu moje pytanie, co zrobić w takiej sytuacji gdy włożony mam dysk 1TB, a bios czyta go jako 2GB? Systemu nawet nie mogę zainstalować. Specyfikacja poniżej:

 

 

 

-Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB GDDR6

 

-Dysk SSD Lexar NM620 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

 

-Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

 

-Płyta główna Gigabyte B550 AORUS ELITE V2

 

-Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3733MHz, CL17

 

-Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V Evo TG ARGB

 

-Procesor AMD Ryzen 7 5800X, 3.8 GHz, 32 MB, BOX

 

-Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan (SPC307)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalozylbym wadliwy dysk. 

Masz inny PC albo jakis znajomy, zeby ci go przetestowal dysk u siebie? Jak nie to zwrot do sklepu. Przy DOA (dead on arrival) powinni od reki wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...