Skocz do zawartości
Butman

Podłączenie RTX 4080 do zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam małą zagwozdkę, RTX 4080 łączy się z zasilaczem za pomocą 3 wtyczek 8 pin. Natomiast w zasilaczu mam tylko 4 wejścia 8 pin i 4 kable 8 pin. 2 idą do CPU, a dwa do karty graficznej. Te dwa kable do karty graficznej mają na końcu rozgałęzioną jeszcze jedną wiązkę, ale w instrukcji zasilacza rekomendują każdy wtyk na karcie graficznej podpiąć osobnym kablem. W tej chwili podpięty mam jeden kabel osobno, a z drugiego obydwie wtyczki. To duży problem, czy powinienem coś kombinować?

 

 

IMG_20221230_114554.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednego wyjścia pcie z zasilacza można pobrać 150 Wat, dlatego te kable z rozgaleznikiem nie są polecane, bo karta być może przez 2 wtyczki będzie chciała pobrać np 250 wat i kable mogą nie wytrzymać, nie mówiąc o zasilaczu. Ocp i ovp powinno wyłączyć zasilacz w takiej sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kyle napisał(a):

Najlepiej jest dokupić kabel bezpośredni od karty ze złączem 12VHPWR do zasilacza, a nie używać przejściówki.

 

1 godzinę temu, majki84 napisał(a):

Z jednego wyjścia pcie z zasilacza można pobrać 150 Wat, dlatego te kable z rozgaleznikiem nie są polecane, bo karta być może przez 2 wtyczki będzie chciała pobrać np 250 wat i kable mogą nie wytrzymać, nie mówiąc o zasilaczu. Ocp i ovp powinno wyłączyć zasilacz w takiej sytuacji. 

Problem w tym, że nie mam już miejsca w zasilaczu, mam pięć 8 pinowych wejść, z czego 1 zabiera zasilanie płyty głównej, 2 zasilanie procesora i 2 właśnie zasilanie karty. Mam jeszcze  2 wolne 6 pinowe wejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 17:09, Butman napisał:

2 właśnie zasilanie karty.

Masz dwie karty graficzne? Bo nie rozumiem. Przecież zamiast starych kabli wpinasz nowy. W moim zasilaczu, właśnie pod te złącza podpina się kabel do GPU:

https://proline.pl/kabel-seasonic-16-pin-gen-5-12vhpwr-600w-czarny-750mm-p8116026

Po co niby chciałbyś podpinać jeszcze stare kable GPU? (jeśli nie masz dwóch GPU) Ogólnie ciężko zrozumieć co piszesz (już w pierwszym poście nieco bez logiki i trzeba się domyślać, jakie błędy myślowe robisz).

W dniu 30.12.2022 o 12:43, Butman napisał:

mam małą zagwozdkę, RTX 4080 łączy się z zasilaczem za pomocą 3 wtyczek 8 pin.

Nie! RTX 4080 łączy się za pomocą jednej wtyczki 12VHPWR ! Ew. pokaż mi dowolnego RTX 4080 z 3-ma złączami tradycyjnymi 8-pin na laminacie GPU.

W dniu 30.12.2022 o 12:43, Butman napisał:

Natomiast w zasilaczu mam tylko 4 wejścia 8 pin i 4 kable 8 pin.

W zasilaczu masz jakieś zintegrowane kable 8-pin? To on nie jest w pełni modularny? Weź zrób zdjęcia zasilacza, bo albo czegoś nie rozumiem, albo piszesz bez sensu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu "Kyle" trochę mnie rozbawiłeś , za dużo bąbelków na sylwestra ? XD 

fakt "Butman" podał informacje w sposób mało informacyjny czyli lakoniczny, może wyszedł z założenia ze wszyscy tak maja wiec po co się rozpisywać ... a mógł by na wstępie podać jaki posiada zasilacz producent model/moc oraz zdjęcie samego kabla/adaptera który posiada, a nie fotkę kabla z zasilacza, czyli ze posiadany przez niego kabel/adapter to 3x8pin.

"majki84" już o tym pisał o obciążalności jednej linii, wedle standardów to 150W dla jednej linii zasiania PCIe. , chyba ze coś się zmieniło ?

podany przez Ciebie adapter to 2x8pin ( ale po zdjęciach to jest 2x6pin) i w opisie jest 600W , hmmm to ile wychodzi na pojedyncza linie ? 

"Butman" opisał ze posiada wyjścia z zasilacza które są obecnie wykorzystywane:

2x8pin do zasiania procesora + standardowo24 pin

pozostaje 2x8pin dla zasiania np. karty graficznej, ale jego kabel/adapter posiada 3x8pin, wiec jeden pozostanie bez "pokrycia" ?,  i stąd właśnie wątpliwości Butmana co z tym zrobić ? skoro pozostały wolne 2x6pin to lepszym rozwiązaniem będzie użycie jednego z nich niż dociążać któraś z linii 1x8pin.

ps. w żadnym sklepie nie podają info (jest tylko, zasianie 16pin) ze jak się zakupi nowego RTX, to przy dołączanym kablu jest zastosowane 2x8pin, czy może dany producent do danego modelu karty zastosował już np. 3x8pin, a nie otwierasz pudełko i wtedy następują oględziny i weryfikacja czy posiadany zasilacz posiada odpowiednia ilość wtyczek. XD 

    

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr.T... napisał:

fakt "Butman" podał informacje w sposób mało informacyjny czyli lakoniczny, może wyszedł z założenia ze wszyscy

  

Z żadnego załozenia nie wyszedł. Informacje podał w sposób mylący (nie wiem, może edukacja w szkołach teraz tak leży, że ludzie nie potrafią opisywać dokładnie, spójnie i logicznie). Zasilacz ma Seasonic Focus GX 750 i jak wspomniałem na początku, niech se kupi fabryczny kabel, kompatybilny z jego zasilaczem, do tego nowego GPU.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...