Skocz do zawartości
MarcineQPLZ

Problem z kartą Rx 470 8gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę z problemem. Otóż moja karta graficzna Rx 470 8gb sama z siebie się wyłącza w różnych momentach. Coś robię albo nawet jak jestem w pulpicie to nagle widzę na monitorze "brak sygnału" więc uruchamiam komputer ponownie. I teraz są dwa scenariusze, albo jak jestem menedżerze zadań to karta jest wyłączona i muszę włączyć ją, albo muszę restartować sterowniki i instalować ponownie. Proszę o pomoc bo sam już nie wiem czego wina. Wszystko nowe jest zakupione. Mogę wysłać listę podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wysłać listę podzespołów tylko musisz .

To powinno się znaleźć w pierwszym poście !.

Karta nie jest nowa bo RX470 jest już nie produkowany i to od dawna , możliwe że to jakaś pokoparkowa padaka .

Ew. zasilacz masz z czarnej listy lub uszkodzony / za słaby do karty ,

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także ten. Karta nie po koparce pożyczyłem od kolegi który kupił nówkę i u niego działało a zasilacz 750W 

to wysyłam listę 

Zasilacz: SilentiumPC supremo fm2 750W plus gold 

Płyta główna: MSI MPG Z590 gaming plus

procesor: i7 11700K

ram: 16 gb 3600MHz (wiem procesor tylko 3200 "połyka")

dysk: 1tb nvme

chłodzenie: SilentiumPC navis f240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy dalej nie dopisałeś.

 

Wersja systemu
Wersja BIOS jaką aktualnie posiadasz

Czy pod obciążeniem karty np Furmarkiem dzieją się takie rzeczy które opisałeś ?.

 

Jak byś miał możliwość jednak podstawić kartę na inną też by było miło.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie za bardzo mam jak podmienić kartę bo jak już to w domu to jedyna karta. a tak to z testami wszystko git jest nic się nie dzieje. a bios to 7D07vA8 (najnowszy)

16 godzin temu, reyden napisał(a):

Sprawdź w hwinfo jaką ma temperaturę .

Wyciągnij kartę i przedmuchaj ją sprężonym powietrzem .

Usuń obecne sterowniki , wyczyść pozostałości po nich i zainstaluj na nowo sterowniki tyle że nie najnowsze .

temperatura się dobrze trzyma a sterowniki spróbuje zainstalować inne

Edytowane przez MarcineQPLZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, P3ch napisał:


Wersja BIOS jaką aktualnie posiadasz

A co ma bios do tego?

Karta autora ale pożyczył od kolegi... To w końcu czyja? Co miałeś wcześniej?  Jakąś inna kartę graficzną czy komp złożony na nowo? Zasilanie do karty podpięte prawidłowo i jak należy? Karta na pewno dobrze dociśnięta w slocie?

Karta odrzuca stery, zupełnie jakby była padnięta.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

czy w biosie jest włączone wsparcie dla - csm support ? 

a ten znajomy u którego karta działa bezproblemowo, to jaka posiada płytę główna,  producent/model ?

skoro posiadasz procesor z igpu ( no popatrz jak się teraz przyda, ale są osoby które podczas zakupu nie widza korzyści posiadania igpu. ) 

wyjmij tego RX 470 i monitor podłącz do wyjścia w płycie głównej, da to obraz czy nie ma problemów na samej komunikacji monitor-przewód -HDMI/DP.

co do samej karty, hmmm  a próbowałeś kartę obsadzić w innym porcie PCIe ?

system jaki posiadasz to win10 czy już win11 ?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr.T... napisał:

 

czy w biosie jest włączone wsparcie dla - csm support ?

W tak starej karcie AMD chyba nie ma wymogu na csm. To chyba weszło w nowszych modelach?

Po za tym odpalił mu się pulpit a ma zainstalowany dysk nvme więc to nie tu jest problem, chyba nie doczytałeś jak zwykle.

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, B@nita napisał(a):

A co ma bios do tego?

Karta autora ale pożyczył od kolegi... To w końcu czyja? Co miałeś wcześniej?  Jakąś inna kartę graficzną czy komp złożony na nowo? Zasilanie do karty podpięte prawidłowo i jak należy? Karta na pewno dobrze dociśnięta w slocie?

Karta odrzuca stery, zupełnie jakby była padnięta.

karta kolegi lecz ja jej używam. komp złożony na nowo. 

zasilanie dobrze dopiete i sama karta dobrze leży sprawdzałem.

 

4 godziny temu, Mr.T... napisał(a):

Witam 

czy w biosie jest włączone wsparcie dla - csm support ? 

a ten znajomy u którego karta działa bezproblemowo, to jaka posiada płytę główna,  producent/model ?

skoro posiadasz procesor z igpu ( no popatrz jak się teraz przyda, ale są osoby które podczas zakupu nie widza korzyści posiadania igpu. ) 

wyjmij tego RX 470 i monitor podłącz do wyjścia w płycie głównej, da to obraz czy nie ma problemów na samej komunikacji monitor-przewód -HDMI/DP.

co do samej karty, hmmm  a próbowałeś kartę obsadzić w innym porcie PCIe ?

system jaki posiadasz to win10 czy już win11 ?   

windows 11 pro. gdybym chcial ja osadzic w innym slocie musialbym wybijac te coski z tylu a i tak watpie ze to by pomoglo

Edytowane przez MarcineQPLZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podmienić zasilacz jak masz możliwość. Stery na pewno dobre? Ramy dobrze obsadzone(2 i 4 bank) ?

Podmiana kabla hdmi? Może tu coś nie bangla?

Byli też tacy, co nieodpowiedni kabel wciskali do zasilania karty...no ale to raczej sprawdziłeś.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MarcineQPLZ napisał:

windows 11 pro. gdybym chcial ja osadzic w innym slocie musialbym wybijac te coski z tylu a i tak watpie ze to by pomoglo

tak nie do końca , bo pierwszy PCIe jest bezpośrednio połączony z CPU, kolejne są już połączone z chipestem Z590, a  może jest gdzie indziej jest problem.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja dalej sugeruję aby pożyczyć lub postarać się nabyć kartę z innego źródła w celu upewnienia się czy oby BGA w twoim przypadku nie uległo może nawet nie uszkodzeniu a tylko zerwaniu. Argumentując to faktem że w czasie pracy potrafi wysypać Ci się sterownik VGA.

Czy zanim dokonałeś instalacji karty u siebie w zestawie np wymieniłeś w niej pastę termo-przewodzącą. Chodzi o czynność nie ma to znaczenia jeśli karta jest w 100% sprawna.

 

Dodatkowo Mr.T dobrze napisał ze sprawdzeniem slotu PCIe to też dobra myśl.

B@nita:

Co ma bios VGA - wiele razy zdarzało się że upgrade a czasami nawet downgrade rozwiązywał przeróżne problemy.

Czy oby Jesteś pewien że widziałeś takich co pomylili wtyczkę zasilającą cpu/vga, w przypadku nawet jeśli komuś udało by się wcisnąć wtyczkę to są dwa scenariusze, dobry zasilacz nie uruchomi się, nie dobry zasilacz uruchomi się uszkadzając zabezpieczenia nad-prądowe w karcie graficznej. A w przypadku autora wątku karta się uruchamia. Zdjęcie w załączniku.

 

 

Spsgx.png

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, P3ch napisał:

 

Ja dalej sugeruję aby pożyczyć lub postarać się nabyć kartę z innego źródła w celu upewnienia się czy oby BGA w twoim przypadku nie uległo może nawet nie uszkodzeniu a tylko zerwaniu. Argumentując to faktem że w czasie pracy potrafi wysypać Ci się sterownik VGA.

Czy zanim dokonałeś instalacji karty u siebie w zestawie np wymieniłeś w niej pastę termo-przewodzącą. Chodzi o czynność nie ma to znaczenia jeśli karta jest w 100% sprawna.

 

Dodatkowo Mr.T dobrze napisał ze sprawdzeniem slotu PCIe to też dobra myśl.

B@nita:

Co ma bios VGA - wiele razy zdarzało się że upgrade a czasami nawet downgrade rozwiązywał przeróżne problemy.

Czy oby Jesteś pewien że widziałeś takich co pomylili wtyczkę zasilającą cpu/vga, w przypadku nawet jeśli komuś udało by się wcisnąć wtyczkę to są dwa scenariusze, dobry zasilacz nie uruchomi się, nie dobry zasilacz uruchomi się uszkadzając zabezpieczenia nad-prądowe w karcie graficznej. A w przypadku autora wątku karta się uruchamia. Zdjęcie w załączniku.

 

 

Spsgx.png

Między płytą autora a gpu nie ma jakiejś przepastnej różnicy czasowej, więc płyta powinna widzieć tą kartę graficzną.  Ja rozumiem, stara płyta i nowa karta ale tu jest na odwrót, po za tym jak widzisz, zainstalował, system widzi ale stery się wysypują.

Co do wtyczek, był już nawet tutaj magik co wcisnął wtyczkę od eps do zasilania gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie miałem na myśli błąd w identyfikacji GPU.

 

Biorę pod uwagę wiek karty możliwość zerwania się układu podczas np wymiany pasty termo-przewodzącej, również czasami demontaż karty jest przez przypadek nie prawidłowy i można przez nieuwagę urwać któryś z elementów SMD ( drobnica ) i może powodować to nieokreślone błędy.

 

Dlatego poprosiłem autora wątku że jednak jakby się postarał wrzucić w slot PCIe jakąś inna kartę było by bardzo miło i przybliżyło by możliwość diagnostyki usterki.

Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...