Skocz do zawartości
damian1819

Asrock RX 6950xt - artefakty ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trzy tygodnie temu zakupiłem nowy komputer wraz z kartą graficzną AMD Asrock RX 6950xt.

Dzisiaj w grach zaczęły pojawiać się artefakty. Co ciekawe pojawiają się tylko w grach, testowałem na przykład w FurMarku i tam nie występują. Czy to jest na pewno wina karty, czy może być coś innego popsute. Zrobiłem format, zainstalowałem najnowsze sterowniki - nie pomogło...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, karta przez dwa tygodnie działała ok. 

Czy monitor może mieć tutaj znaczenie, skoro widać artefakty na nagraniu?

 

Dzisiaj zaobserwowałem też artefakty w furmarku. Zamontuje kartę ze starego komputera i sprawdzę, czy na niej będzie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr.T... napisał:

Witam

a czy w Monitorze masz włączony FreeSync lub G-SYNC ?

A co to ma do artefaktów?

Jak instalacja nowych sterowników nic nie dała to zgłaszaj rękojmie, mam nadzieje, że nie kupowałeś w morelach...😁

A sprawdzałeś na innym kablu, zamieniałeś hdmi na dp? To samo?

Temperatury na karcie w normie? Wentyle pracują?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie stoi na przeszkodzie aby dla testu, opcjach sterownika "amd adrenalin" po przez dostrajanie , obniżyć szybkość rdzenia karty graficznej, powiedzmy o 150-200MHz i sprawdzić w grach jaki da to efekt , jeśli nie będzie poprawy, to samo wykonach dla szybkości pamięci na karcie graficznej, tez o 150-200MHz i ponownie przetestować w grach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...