Skocz do zawartości
unckle

2problemy z 2 CDRW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dwa problemy z dwoma nagrywarkami:

1. Nagrywara Liteon 48x24x48 wkładam jakąś beznadziejną płytę windows jej nie czyta więc

wchodze do moj komputer i otwieram ją prawy>otwórz słysze huk, otwiera się szuflada

Płyta wybuchła rozsypała sie na kawałki Powyjmowałem z niej większe kawałki i dałem do serwisu

mam nauczkę koniec z taniutkimi cedekami ale co bedzie dalej z nagrywarą???

2. the second wypalara Liteon 48x12x48x nie chce mi wypalać na RW jedyna prędkość jaką mogę

wybrać to 2x rozpoczynam nagrywanie i nic wywala mnie co robić

Pomyślałem że to wina cdrw bo jest to MEMOREX opisany "ultra speed cd-rw 16x-24x" a nagrywara jest

przecież 12x o co tu chodzi???

Dzieki za to ze komuś chciało sie to przeczytać i za udzielone odpowiedzi

pozdro unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1 i 2 przypadku winne sa plytki!

Kumpel kupil sobie Teac'a 52x i pierwsza plyte, ktora wlozyl juz tam zostala, ale w czesciach ;)

Plyt Memorexa nie polecam w ogole. Sam mam klopoty z CD-R tej firmy, ale odziwo CD-RW chodzi ok.

Nie uzywa sie plyt przeznaczonych do konkretnych predkosci, jezeli nie dysponuje sie ta predkoscia (przeciez wypalara 48x12x48x nie obsluguje RW 16-24 :!: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam liteonów od czasów kiedy pewnie nikt z Was nie wiedział, bez urazy, że taka firma istnieje (bodaj od 8x nagrywajek kiedy to yamaha była na topie) i 0 awarii...

 

znajdzcie fachowcy nagrywarkię która ma tak dobrą kompatybilność z nośnikami jak aktualnie liteon.... (pomijając jego oemy bo f/w też w 99% jest bazowane na oryginalnym ,pomijając turbo feature w sony) ;]

 

no szukać ;] stawiam piwo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lite-on shit???

 

posiadam 482448 i teaca 24

 

powiem tyle ze nie miałem lepszej nagrywary niz ten lite -on (a miałem 2 teaci i 2 plextory)

 

zero zniszczonych cd, zgrywa wszystko bez dodatkowego kombinowania(wszystkie zabezpieczenia) -ogólnie tiptop

 

ale zawsze ludzie zwykli nazywac cos syfem czego nie widzieli na oczy -ale cóz -polska typowo mentalnosc i tego nic nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lite-on shit???

ale zawsze ludzie zwykli nazywac cos syfem czego nie widzieli na oczy -ale cóz -polska typowo mentalnosc i tego nic nie zmieni

Mów za siebie ja nigdy nie mówie źle o czyms czego nie widziałem, a ze z lite-on miałem stycznosc wiele razy to wiem co mówie. Cóż zdarzają się lepsze i gorsze modele mi sie tych lepszych nie udało spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unckle plytki sa przeznaczone do takich predkosci jakie sa na opakowaniu i ew. na plytce.

Stosowanie takich cd z ta wypalara to po prostu nieporozumienie. Zaopatrz sie w odpowiednie plytki, a wszystko powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miałes pecha i tyle

 

powiem więcej - lite -on od modelu 4812(24)48 robi najmniej konfliktowe i najbardziej pod uzytkownika nagrywary na rynku

 

na dzis nie dorówna mu zaden teac, plextor ,asus itp

 

w/w cdrw sa dobre-czy moze nawet bardzo dobre ale kazda z nich w jakims aspekcie jest ponizej sredniej np. nowe teaci beznadziejnie zrzucają audio, plexy nie łamia zabezpieczen itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miałes pecha i tyle

 

powiem więcej - lite -on od modelu 4812(24)48 robi najmniej konfliktowe i najbardziej pod uzytkownika nagrywary na rynku

 

na dzis nie dorówna mu zaden teac, plextor ,asus itp

 

w/w cdrw sa dobre-czy moze nawet bardzo dobre ale kazda z nich w jakims aspekcie jest ponizej sredniej np. nowe teaci beznadziejnie zrzucają audio, plexy nie łamia zabezpieczen itp

Nie był bym tego taki pewien :lol:

 

Nie mam nic przeciwko zachwalaniu tego co się ma ale jeśli jest to prawda a nie takie chrzanienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do wątku

 

jest tak jak napisał Elmer wypalara 12xcdrw nie nagra z tą predkoscia płyty 16-24x

zawsze w takim przypadku bedzie zgrywac x2 ( w kocnu płyta cdrw to nie cdr ze płytke np.x48 mozesz sobie zgrywac z dowolnie mniejszą prędkoscią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym tego taki pewien  :lol: 

 

Nie mam nic przeciwko zachwalaniu tego co się ma ale jeśli jest to prawda a nie takie chrzanienie.

sam kolezko chrzanisz bo

 

mnie koło pyty lata czy mam w budzie lite,teaca czy plexa -moge sobie kupic co zechce, miec i tyle,

nie ma to nic wspólnego z tym co mam obecnie a z doświadczeniem (miałem 5 cdrw), dobrzy moi koleżki "spawacze" wypalający po 50-70 cd dziennie jadą tylko na lite-onach - a wierz mi ze potrafią stwierdzic która nagrywara jest ok a która to złom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do wątku

 

jest tak jak napisał Elmer wypalara 12xcdrw nie nagra z tą predkoscia płyty 16-24x

zawsze w takim przypadku bedzie zgrywac x2 ( w kocnu płyta cdrw to nie cdr ze płytke np.x48 mozesz sobie zgrywac z dowolnie mniejszą prędkoscią)

Jesteś pewien. Ja na swojej nagrywarce moge nagrywac szybsze płyty cdrw z mniejszą prędkoscią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie płyty na jakiej nagrywarce??

Nagrywarka z podpisu. Płyty o prędkosciach szybszych od nagrywarki rw=8x. jeżeli płyta jest szybsza niż 8x to zawsze mam do wybory 8x i 4x w Nero i z takimi moge nagrywac. W dodatku w Nero nigdy nie moge nagrtywac z prędkoscią mniejzą nix 4x na kazdej płycie. prędkosc 2x mam tylko przy płytach 4x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam LG 48x/16x/48x i nagrywarka chodzi pięknie,żądnej płytki jeszce nie zwaliła(jedną z mojej winy),szybciutko zrzuca dane na HDD,wypala ładnie na każdej płycie nawet tej najtańszej i noname,chodzi cichutko,daje pełen komfort pracy.Przy prędkości 48x płytki 700MB wypala w 2:20s do 2:30s Jak dla mnie bomba.A co do Lite-On to kumpel mial 32x i po kilku miesiacach reklamował bo sie mechanizm rozsypał,dali mu teraz 48x i teź nie chodzi dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak -ale nie o tym mowa

 

chodzi o to ze na kazdej nagrywarce np z prekoscia cdrw x np 12 kazda płyta cdrw x 24 zostanie nagrana x2!!

 

spróbuj do swojej włozyc cdrw 24x i nagrac ją z max predkoscią

Ale palnołeś :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak -ale nie o tym mowa

 

chodzi o to ze na kazdej nagrywarce np z prekoscia cdrw x np 12 kazda płyta cdrw x 24 zostanie nagrana x2!!

 

spróbuj do swojej włozyc cdrw 24x i nagrac ją z max predkoscią

Ale palnołeś :lol: :lol: :lol:

nie wiem czemu tak ci wesoło??

 

jak na płycie cdrw pisze 16- 24x a masz nagryware x12 to nie nagrasz jej szybciej niz x2

 

kapujesz czy dalej te lole bedziesz tu serwował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że na nagrywarce RW16 możesz nagrywać CDRW x16 z prędkościami 16,14x12 itd, ale na żadnej nagrywarce CDRW10(12) nie nagrasz RW16. Wynika to z tego że są to różne płyty CDRW 10-12 oznaczana są jako HS albo DS natomiast 16-24 jako Ultra. Problem może wystapić przy nagrywaniu płytek oznaczonych jako HS/DS na nagrywarkach 16-24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak -ale nie o tym mowa

 

chodzi o to ze na kazdej nagrywarce np z prekoscia cdrw x np 12 kazda płyta cdrw x 24 zostanie nagrana x2!!

 

spróbuj do swojej włozyc cdrw 24x i nagrac ją z max predkoscią

Ale palnołeś :lol: :lol: :lol:

nie wiem czemu tak ci wesoło??

 

jak na płycie cdrw pisze 16- 24x a masz nagryware x12 to nie nagrasz jej szybciej niz x2

 

kapujesz czy dalej te lole bedziesz tu serwował

VERY BIG LOL

Zastanów się najpierw 10razy co piszesz i dopiero później się kłóć.

No normalnie zaraz sie zleje ze śmiechu

________________ :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgj a probowales wlozyc plyte, ktora jest przystosowana min. do predkosci powiedzmy 16x (np wspomniany przedzial 16-24).

A tak w ogole to trzeba bedzie siegnac po jedna z kolorowych ksiag (chyba zolta, nie pamietam) i sprawdzic to. Mysle ze te dyskusja prowadzi do nikad, bo kazdy bedzie drugiemu udowadnial, ze to on ma racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole to unckle ma problem, a prawie wszyscy forumowicze na wzajem sie obrzucaja ........ (wstawic odpowiednie slowo). Kolega ma problem, a ja widze, ze sie tu robi jak w budynku przy ul. Wiejskiej w Warszawie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...