Skocz do zawartości
klinsmann

Zmiana zasilacza - 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

mam Corsair RMX650W uzywane z 3060ti i 10850k i chciałbym go wymienić - wkurza mnie sztywność kabli, dodatkowo niedawno kupiłem do drugiego kompa 5700x i tam chce ten 650W wsadzić (mój poprzedni 550W ma już ponad 10 lat i czas na zmianę)

upatrzyłem sobie coś takiego Zasilacz MSI MPG A850G 850W 80 Plus Gold PCIe5.0

https://www.ceneo.pl/145674618

 

czy to będzie spoko? budżet około 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szeryf napisał:

Nie wiem jak twoim corsairze, ale able w tym MSI są bodobnie sztywne co Silentum pc  supremo fm2. 

to nie wróży dobrze, jakąś alternatywe jesteś w stanie zaproponować do 700zł? 

 

chyba zamowie tego MSI do MediaExpert i na miejscu ocenie czy warto 599 płacić ale coś czuje, że będzie muka. Patrzyłem kiedys na Seasonic Focus 850W - ale to nie ma tej super wtyczki 12PWR - wiesz jak sie nazywa seria z Seasonic co to ma ? czy tutaj też będą kable sztywne jak nieboszczyk w kostnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klinsmann napisał:

@Mr.T... może będziesz w stanie coś doradzić?

ale zasilacz ?

Seasonic VERTEX GX 850W 80 Plus Gold ATX 3.0 ,   ale nie patrzaj na cenę XD 

https://www.x-kom.pl/p/1122877-zasilacz-do-komputera-seasonic-vertex-gx-850w-80-plus-gold-atx-30.html

 bo to czy są "miękkie" przewody jak np. w SPC / Endorfy to powiem ze nie wiem. 

ja posiadam 

Zasilacz SeaSonic Prime PX 850W (SSR-850PD) , przewody są dosyć elastyczne i nie miałem problemu z ich układaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr.T... napisał:

zasilacz

zasilacz, zasilacz

 

si, o panie, ja 2000 dalem za 5700x + plyte asus rog II + 64gb ram a tu tysiak. to komputer u rodzicow, wiec troche szkoda mi kasy, prosty gold chyba mi wystarczy

dzisiaj do sklepu przyjdzie mi ten MSI, pomacam i zdecyduje przed odbiorem. Opinie ma chyba nienajgorsze co?

 

corsair rmx 850W shift atx 3.0 ma wyjscie na kable na boku - to bylo by spoko, bo skraca dystans do plyty glownej, a mam wielka obudowe i z moim rmx 650w musialem sie mocno szarpać, jak to mawiają pożyjemy, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to MSI jest spoko, jesli mozesz dolozyc 100 to zastanow sie nad RMx bo to chyba najlepszy highendowy singlerailowy zasilacz dostepny na rynku (podobno cable management jest troche sredni przez ograniczniki)

zastanow sie tez nad XPG Core Reactor, 850 jest na promocji w xkom za 499zł, pierwsza seria zasilaczy od tej firmy i widać że naprawdę się postarali bo to chyba najlepszy stosunek cena/jakość ze wszystkich zasilaczy dostępnych na świecie, bardzo jakościowy customowy OEM od CWT, sam się zaopatrzyłem w jeden po tej promce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, B@nita napisał(a):

Po co mu taka elektrownia w zestawie który nie weźmie więcej jak 400W ??

zapas mocy jeszcze nikomu nie zaszkodził szczególnie że jest tańszy niż to MSI, ale fakt, zamiast 850 można wziąć 750, kosztuje 449 wiec to jeszcze lepszy wybór dla niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gluhy napisał:

zapas mocy jeszcze nikomu nie zaszkodził szczególnie że jest tańszy niż to MSI, ale fakt, zamiast 850 można wziąć 750, kosztuje 449 wiec to jeszcze lepszy wybór dla niego

650W Msi kosztuje 406zł a do tego zestawu w zupełności wystarczy 550W. Jak nie planuje w przyszłości jakiegoś 4080 to co przepłacać?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 18:57, B@nita napisał:

Po co mu taka elektrownia w zestawie który nie weźmie więcej jak 400W ??

potrzebuje zasilacz na juz, po 3060ti planuje przesiadke na 5080 / 6080. 850w zakładam, że styknie. na codzień lubię ciszę, RMX 650W to zadanie spełniał z 3060ti

 

mam tego MSI, ale poczytałem papiery i średnio mi pasuje, widze ze trzeba sie bedzie szarpnąć na RMX  ale to 749zł...  (corsair rmx 850W shift atx 3.0 )

W dniu 2.08.2023 o 18:39, gluhy napisał:

XPG Core Reactor, 850

nigdy o tej firmie nie słyszałem, więc chyba wolałbym ominąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, klinsmann napisał(a):

nigdy o tej firmie nie słyszałem, więc chyba wolałbym ominąć 

to submarka ADATA, Reactory to jedne z ich pierwszych zasilaczy, ale tak jak pisałem OEM jest od CWT czyli jednej z najlepszych firm na rynku. Nie wiadomo jedynie jak w perspektywie kilku lat się będą sprawować bo to zbyt nowy produkt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddałem MSI do sklepu, zamówiłem Corsaira RMX850x Shift, dzięki wszystkim za pomoc! 

8 godzin temu, gluhy napisał:

to zbyt nowy produkt 

niech testuja inni 😉 chociaż jak w 2011 roku bralem XFX to też chyba była w miarę świeża marka - działa do dzisiaj w zasadzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...