Skocz do zawartości
Pgrono

[~1500 zł] Karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam budżet około 1500zł na kartę graficzną. Chciałbym wymienić pożyczonego GTX1050 2GB na coś nowszego. Niestety zawirowania związane z kryptoszałem, przesunęły cały plan o 3 lata. 

Aktualna konfiguracja:

Ryzen 5800x

Gigabyte B450 DS3H v2

W szafie leżą dwa zestawy 2x8 (łącznie 32GB) 1* Crucial Ballistix 2x8 3600MHz CL 16 2* Crucial Ballistix Max 2x8 4000MHz CL18 

Zasilacz 650W Seasonic Focus Gold Plus 650W.

Monitor Samsung S34J55W 21/9 3440*1440 75Hz.

 

Jeżeli karta używana to chciałbym, żeby miała gwarancję. Nie mam preferencji AMD czy Nvidia. W sumie częściej miałem ATI/AMD. 

Rozstrzał propozycji jest bardzo duży:

Tanio 6600(XT)/6650

Średnio 6700(XT)/3060 (nie wiem dlaczego bez Ti i z Ti używki mają podobną cenę, ba większość 3060Ti ma cenę 3070)/3070

Drogo 6800/3080/4060(Ti).

6800 i 3080 nie wiem jak z moim zasilaczem się dogada.

 

Nie mam jakiś preferencji do gier. Na kupce do ogrania czeka Wiedźmin II i III, a przyszłościowo GTA VI, Cities Skyline II i trochę innych gier mam w zanadrzu. Do gier wygodnych pod pada mam XBOX X. co też w moim odczuciu ogranicza wymagania co do mocy GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jak słusznie zauważyłeś , kupić kartę po koparce np. od jakiejś niby firmy to średnio opłacalny interes. 

kupując od osoby prywatnej, to tylko jak jest jeszcze gwarancja producenta, i ktoś posiada dowód zakupu (a często człowieki mówią ze nie posiadają ... ) , bo ludzi nie uczciwych na portalach nie brakuje, a decyzje o sprzedaży karty podejmują oni jak z karta zaczyna się coś dziać, a potem po sprzedaży brak kontaktu ... 

jeśli posiadasz Ryzena 7 5800X to każda karta będzie dobrze działać, ale procesor cechuje się wysokimi temperaturami masz jakieś dobre chłodzenie do niego ? 

monitor który posiadasz to już 3440 x 1440, wiec narzut obciążenia jest przesunięty z CPU na kartę graficzna.  

zasilacz powinien być jeszcze na gwarancji bo na 

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 650W (SSR-650FX) udzielana była gwarancja producenta na 10lat.

ogarnie on bez problemu  Radeon RX 6700 XT,  Radeon RX 6750 XT czy nawet Radeon RX 6800  , ale decydując się kartę czerwonych  warto wykonać UD- undervolting aby temperatury był w okolicach 60-70 stopni. 

RTX 3070 tez będzie działał, bo do RTX 3080 zalecany zasilacz to już 750-850W , wiec ten 650W tez będzie działał, ale czy po jakimś czasie nie dostanie "czkawki" to ?  

 

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mr.T... napisał:

 bo do RTX 3080 zalecany zasilacz to już 750-850W , wiec ten 650W tez będzie działał, ale czy po jakimś czasie nie dostanie "czkawki" to ? 

Te zalecane moce dotyczą kiepskich zasilaczy,  RTX 3080 w zestawie weźmie max 550W więc spokojnie zasilacz autora wystarczy. Ludzie nawet na 550W graja i nic się nie dzieje. Inna sprawa, że w zakładanej kwocie to dobrej używki 3080 raczej nie uświadczy, chyba, że taka co już swoje wykopała. Ja bym dołożył i celował w 6800/6800XT jak monitor 4K.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mr.T... napisał:

jeśli posiadasz Ryzena 7 5800X to każda karta będzie dobrze działać, ale procesor cechuje się wysokimi temperaturami masz jakieś dobre chłodzenie do niego ? 

SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan. Buda to SilentiumPC Ventum VT2, na froncie 3 wentylatory wciągające. Na tył nie pamiętam czy montowałem z chłodzenia czy zostawiłem go na wieży.

 

31 minut temu, Mr.T... napisał:

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 650W (SSR-650FX) udzielana była gwarancja producenta na 10lat.

Tak, to i bardzo pozytywne recenzje to był powód dla, którego go kupiłem w 2019r.

 

32 minuty temu, Mr.T... napisał:

ogarnie on bez problemu  Radeon RX 6700 XT,  Radeon RX 6750 XT czy nawet Radeon RX 6800  , ale decydując się kartę czerwonych  warto wykonać UD- undervolting aby temperatury był w okolicach 60-70 stopni. 

RTX 3070 tez będzie działał, bo do RTX 3080 zalecany zasilacz to już 750-850W , wiec ten 650W tez będzie działał, ale czy po jakimś czasie nie dostanie "czkawki" to ?  

To jest właśnie mój dylemat z 3080, bo tak do 1500zł wydaje mi się najciekawszą opcją.

Czyli najsensowniej 3070 lub 67X0XT? Ta która taniej się trafi czy jakieś inne aspekty?

2 minuty temu, B@nita napisał:

Te zalecane moce dotyczą kiepskich zasilaczy,  RTX 3080 w zestawie weźmie max 550W więc spokojnie zasilacz autora wystarczy. Ludzie nawet na 550W graja i nic się nie dzieje.

Czyli 3080 za 1500zł? 

Eh, nie mogę już edytować, ale widzę, że trochę 1500 za 3080 to cena życzeniowa, a nie realna. Czyli zostaje się skupić oczko niżej czy lepiej 67X0XT?

PS. NIe wiem dlaczego już nie mogę edytować posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 6800 czy RX 6800XT to fajne karty,  to samo tyczy się RTX 3070, ale jak już pisałem wcześniej zakup po przez Internet i używanej tylko i wyłącznie o ile karta jest jeszcze na gwarancji producenta. 

u mnie w grodzie Kopernika na ul. Szerokiej jest sklep- komis "CeX" który na sprzedawane kary graficzne udziela własnej 24 miesięcznej gwarancji, to tez jest jakieś rozwiązanie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bonusso3 napisał:

Gdzie wy macie te karty w takich cenach? Przecież to nierealne. 

U górników :), ja proponowałem zwiększenie budżetu i kupno RX 6800, da się wyrwać nawet poniżej 2 tys., były jakieś wrzutki na pepperku, chyba z niemiec. Nie wiem jak wygląda to na rynku używek, ale powinno byc coś, co nie kopało a ma fajna cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz, ale... szybki rzut oka na OLX i te karty są bliżej 2k niż 1,5k, więc jak ktoś wystawia taką kartę za 1,5k, i to z pełną gwarancją to ja bym się zastanawiał czy jest sens wywalać tyle pieniędzy na coś takiego 😉 Tak z 5 lat temu jeszcze bym się skusił, obecne to trochę ruletka, a kupując przez OLX nie masz żadnych praw jeśli chodzi o zwrot i nawet jeżeli karta ma jakiekolwiek papiery nikt nie zapewni że gwarancja zadziała.

Najbliżej tego co chcesz jest RX 6700 XT i na Twoim miejscu w to bym celował, ale nawet nie z OLX tylko nową ze sklepu, bo z racji że są jeszcze wakacje to zazwyczaj ceny są najniższe w roku i taką kartę można za 1600-1700 wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pgrono napisał:

Wszystkie moje obawy odnośnie używek podsycacie i pewnie macie rację.

"bo lepiej dmuchać na zimne" 

inaczej jest jak kartę zakupisz od znajomego z ręki do ręki i w razie "W" , eee bierze to z powrotem , nisz użerać się po przez Internet z nie uczciwym sprzedającym.  

idę zobaczyć co maja w komisie, czy czy sprzedają wysyłkowo.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o pokoparkowej karcie na gwarancji producenta z dowodem zakupu? 6800xt za 1550zł? W pełni sprawny. (trochę strach)

W ogóle warto czekać na krojące się 7700xt/7800xt? 

Edytowane przez Pgrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczekam do 06.09.2023. Zobaczymy co pokażą testy i ceny. Może warto będzie pomyśleć o 7700/7800. Na papierze wygląda obiecująco, ale to tylko papier.

To się doczekałem :/.

Edytowane przez Pgrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...