Skocz do zawartości
vonde

PC do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Buduję PC do grania, a że ostatni raz robiłem to 6 lat temu, więc całkowicie wypadłem z obiegu. Zwracam się do Was z prośbą o ocenę zestawu i podpowiedź co mógłbym wymienić, żeby komputer był zarazem wydajny, jak i podatny na przyszłe upgrade'y. Głównie planuję na nim grać, bez żadnego streamowania, w nowości i nie martwić się o spadki wydajności.

Link do zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/a01b0b19/

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile RAM pójdzie z taką prędkością (tego nie wiem), to nie mam żadnych zastrzeżeń. No może poza faktem, że nie jestem fanem zasilaczy Corsaira i Gigabyte'a w ogóle. Buda też jest nieco ciasnawa, jak na mój gust.

Możesz też wziąć 7800X3D + RAM 6000 MHz CL 30, chociaż pewnie wyjdzie parę stówek więcej.

Edytowane przez VVilkacy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zamienił bym płytę główna z Asusa na MSI kosztuje 20pln wincyj , ale lepszy kodek Audio ALC 4080 , 4 gniazda pod Dyski M.2, na Asusie są trzy, oraz sekcja zasilania 16+1+1 na Asusie 14+1, 

Płyta główna MSI PRO Z790-A WIFI 

zasilacze Corsair to już nie ta marka co kiedyś ,w takich samych pieniądzach można zakupić, na np. dłuższej gwarancji  

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 850W (BN344) gwarancja 10 lat 

lub

Zasilacz MSI MPG A850G PCIE5 850W gwarancja 10 lat 

dyski Lexar z tych najtańszych modeli to tak Wisz pod dane /gry nie koniecznie pod system 

czy pamięci będą stabilnie pracować z szybkością 7200MHz ? , to już trzeba będzie sprawdzić empirycznie. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mr.T... napisał(a):

Witam

zamienił bym płytę główna z Asusa na MSI kosztuje 20pln wincyj , ale lepszy kodek Audio ALC 4080 , 4 gniazda pod Dyski M.2, na Asusie są trzy, oraz sekcja zasilania 16+1+1 na Asusie 14+1, 

Problem z Z790 od MSI jest taki, że dużo sztuk okazuje się martwa w pudełku. Mówił o tym VBT, który buduje ludziom komputery, a i na r/buildapc widziałem gościa, który doszedł do podobnych wniosków, troubleshootując nowo kupioną płytę. Coś musiało pójść im nie tak z chipsetem Z790. Pytanie tylko, co w zamian? Chyba tylko Asrock pozostaje. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, VVilkacy napisał:

Problem z Z790 od MSI jest taki, że dużo sztuk okazuje się martwa w pudełku. Mówił o tym VBT, który buduje ludziom komputery, a i na r/buildapc widziałem gościa, który doszedł do podobnych wniosków, troubleshootując nowo kupioną płytę. Coś musiało pójść im nie tak z chipsetem Z790. Pytanie tylko, co w zamian? Chyba tylko Asrock pozostaje. 😜

nie mam jak do tego się odnieść aby potwierdzić czy zaprzeczyć , czy sytuacja dotyczy np. tylko jednego sklepu bo otrzymał taka partie ?      

a raczej przed przed wydaniem do klienta sprzętu się nie sprawdza ,taka ekonomia. 

ok czy producent pozwolił by sobie na wypuszczenie/dopuszczenie do sprzedaży ileś szt. bez pierwszego włączenia ? , wiedząc ze ileś szt. może być nie sprawnych ? , ok tylko czemu miało by to służyć ? , no przecież jak opinia pójdzie w świat to potem jak odzyskać zaufanie klientów ? 

temat ciekawy , bo o ile zamawiając PC z płatna usługa składania, to czy sprzęt jest sprawny czy nie sprawny zaraz po wyjęciu z pudełka, klienta końcowego w takim przypadku nie interesuje, natomiast w niektórych sklepach przy zakupie pojedynczych podzespołów, pojawia się płatna opcja sprawdzeniu sprzętu, ale wiadomo że każdy chce zainwestować w sprzęt, a nie aby dodatkowa kasę zostawić w sklepie, ale skoro jest opcja otrzymać nie sprawny sprzęt, to może warto było by wydać dodatkowa kasę, przynajmniej na płytę główna.        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...