Skocz do zawartości
Gamer83

Dziwny problem z nie włączającym się PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem pojawił się w momencie wyłaczenia zasilania bezpośrednio na zasilaczu PC. Wczoraj wyłaczyłem go własnie w ten sposób, a po włączeniu go i naciśnieciu POWER na obudowie było słychać pojedynczy charakterystyczny "klik" elektroniki ale PC już nie uruchamił się (brak jakiegokolwiek sygnału DEBUG na płycie). Zresetowałem bios zworką, przełożyłem RAM i dalej to samo. Po jakiejś godzinie zrobiłem to jeszcze raz, posprawdzałem wtyczki zasilania na płycie (wszystko siedziało jak powwino) i komp wystartował jakby nigdy nic. Chciałem spytać o jakieś wskazówki gdzie szukać probelmu i dziekuję za ewentualna pomoc, pozdrawiam.

CPU 12700k + endorfy navis 280mm, MSI z-690a pro DDR4 (najnowszy bios), 4x8 TridentZ 3600Mhz, RTX 3080 10Gb, Supremo FM2 Gold 750W .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy powodem może być zasilacz ? 

skoro PC się włączył, to raczej nie ma takiego mądrego, co by określił na 100% co było powodem , jak PC nie będzie się włączał to wtedy można poszukać i próbować ustalić co jest powodem.

a te pamięci z zestawie 4x8GB 3600MHz to pracują z szybkością 3600MHz ?  , co pokazuje system , albo  CPU-Z ?

zakładka Menory 

pozycja 

Dram Frequency - ?

https://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_2.07-en.exe

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za zainteresowanie, pamięci działają 3600-15-15-15-36, trfc 374 wszystko ustawione manualnie z wlaczonym trybem XMP, reszta na auto. Ze stabilnościa nie miałem problemów wszystko testowane pod OCCT itp. W grach gdzie obciążenie GPU jest na 99% też bez problemów, karta z lekkim UV na 850mV - 1830 core, a pamięć karty na auto.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałem tzn. na początku roku eksperymentowałem z tymi właśnie pamięciami RAM (parametr ODT) i wtedy jedna z kości przestała działac.

Wysłałem komplet do gskilla i otrzymałem nowy ale już nie mam odwagi na dalsze próby.

Edytowane przez Gamer83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co było powodem wyłączenia?
Dla mnie zadziałało zabezpieczenie w zasilaczu i trzeba było by zeszło napięcie z kondensatorów, gdy ponownie się naładowały już było wszystko dobrze.
Zasilacze chieftec u mnie działały podobnie.
Wada było gniazdko, brak kontaktu przewodu PE.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...