Skocz do zawartości
VonV3in

Pure power 12m 1200w

Rekomendowane odpowiedzi

https://ithardware.pl/testyirecenzje/be_quiet_pure_power_12_m_1000_test_recenzja_opinia-25676-7.html

Tu gosciu testowal zasilacz 1000w, ja mam taki sam tylko 1200w, i jest tam wspomniane ze zasilacz x czasu pracowal z o 10% wieksza moca niz znamionowa, i z 1287 watami zanim sie wylaczyl.

Na targach computex w taipei pokazywali zasilacz 1600w ktory obslugiwal 4 rtxy 4090 https://www.tomshardware.com/news/adata-1600w-psu-powers-four-rtx-4090-cards

 

Powiedzcie mi - Waszym zdaniem albo zgodnie z Wasza wiedza czy doswiadczeniem to jest zjawisko powszechne? Czy wystepuje na porzadku dziennym, a jezeli tak to czy mogę od swojego zasilacza oczekiwac 110% mocy znamionowej do rozdysponowania na rozne komponenty?

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że jak zasilacz ma 500W, to przy 501W sie wyłączy.  Producent (solidnej marki), po prostu gwarantuje, że 500W Ci dany zasilacz dostarczy. Nikt nie kalkuluje, że przy 501W zasilacz ma się wyłączyć, dają po prostu zapas, aby nie ryzykować, że przy 499W nastąpi odcięcie zasilania i reklamacja towaru. Nie możesz oczekiwać wydajności wyższej, niż to co masz na tabliczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę i tak zrobię - policze wszystkiego na 1250-1300w i tak powinno byc, przy maksymalnym obciazeniu procesora i karty graficznej co nie zdarza sie czesto. Zazwyczaj jest to 100% obciazenia karty i jakis procent procesora. Policze na 1300 i tak zostawie to bedzie jakies 106-108% przy maksymalnym obciazeniu. W tej kategorii cenowej i tak nie moglem lepiej trafic zobaczymy co przyniosa nowe karty graficzne, jak beda wymagaly gorę watów to kupie 1600, do tego czasu powinny staniec

 

Ew zrobie jakis undervolting jak nie bedzie to dzialac stabilnie 100w to nie duzo (tak myslę)

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia dlaczego robia taka reklamę takim praktykom np na targach computex

Wydaje mi sie ze mysle w dobrym kierunku po prostu chcialem sie kogos zapytac

Reklamuja peaki 2400w dla takiego zasilacza, taki peak byl na tej maszynie computex 2200 bodajze dla 1600w zasilacza jesli liczyc tu z proporcji to powinien mi sie trafic peak max 1800w, to spokojnie ten pure power ogarnie. Po za tym demonizujesz 6 czy 8 procent to nie duzo

 

Mialem przez chwile TT thoughpower 1350w ale go zwrocilem, (zwymiotowalem go) i tak staram sie znalezc sposob jak ta luke 150w wypelnic.

Na 1650 ani 1600 nie szarpie sie narazie nie mam kasy - te waty to w zalozeniu ze karta pociagnie 900w co jest jednym z czarniejszych scenariuszy, nie sadze zeby pociagnela wiec3j niz 650 procesor https://geex.x-kom.pl/recenzje/amd-ryzen-9-7950x3d-79000x3d-test-wydajnosci/ mniej niz 200 to bede ponizej 1000 tylko jak ktos pomysli ze 900 bedzie odpowiednie to ja na te 900 bede przygotowany nie gorzej niz z 1350. Na dwa pelne 12vhpwr to 1600w nie mniej tylko nic narazie nie prognozuje dwukrotnie wiekszego albo i 2krotnie+ poboru najnowszej karty nvidii, ktorej jakbym kupywal to jakiegos slabszego brata, odpowiednik 4080. Takze moge sie nie martwic ale od kiedy zwrocilem tamten zasilacz nie daje mi to spokoju. Dobra pozdrawiam

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do modyfikacji 4080 rtx + 7950x3d po modyfikacji moze 8950x + 5080 rtx 

Nie mam bladego pojecia ile to bedzie ciagnac, sa rozne glosy - ze mniej niz 40, ze beda zasilane z 2 wtyczek 12vhpwr, ze z dwoch nie, ale beda brac wiecej niz 600 w

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...