Skocz do zawartości
kmagducha

Problem z kartą ASUS GeForce RTX 4070 - wielka prośba o wskazówki.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję waszej rady.

Od trzech miesięcy mam nowy komputer wyższej klasy (złożony) ze względu na pracę.

 

Od początku (choć nie dam sobie głowy uciąć), mam dwa problemy.

 

  1. Podczas pracy w Photoshopie przy przesuwaniu poszczególnych elementów pojawiają się białe smugi - tak, jakbym mazała gumką. Dopiero jak przesunę całą grupę elementów to grafika w tym miejscu wraca.
  2. Podczas przewijania filmu (co dziwne, chyba tylko na Polsat Box Go) na ekranie pojawiają się piksele, czarne lub kolorowe.
    Sporadycznie przy przeglądaniu internetu pojawiają się pikselowe sekundowe paski, natomiast przy zamykaniu kart w eksploratorze plików robią się takie jakby pikselowe obramowania. Zdarzają się również inne mignięcia.

 

Sytuacje te nie są wyjątkowo upierdliwe ani częste, ale jednak coś się musi z tą kartą dziać. Chciałabym się dowiedzieć co może być powodem, nim oddam cały komputer na serwis do Komputronika. Póki co nie mogę wziąć urlopu, a szczerze mówiąc podejrzewam, że to serwisowanie trochę potrwa. Jestem osobą niepełnosprawną i ostatnie czego bym chciała to stracić pracę. Może nie jest to wielka awaria i lepiej oddać samą kartę do naprawy poza gwarancją? 

 

Poniżej pełna specyfikacja komputera:

1 [BX8071513700KF] Intel Core i7-13700KF [Intel Core i7 | Socket 1700 | 3,40-5,40Ghz |
Raptor Lake | brak chłodzenia w komplecie, brak rdzenia graficznego]

 

2 [TUF-RTX4070-O12G-GAMING] ASUS GeForce RTX 4070 TUF Gaming OC 12GB
DLSS 3 [Chipset NVIDIA RTX 4070 | 12GB]

 

3 [TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4] ASUS TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4
[Socket 1700| Chipset Intel B760 | DDR4 |]

 

4 [KF436C16RB1K2/32] Kingston FURY Renegade 32GB [2x16GB 3600MHz DDR4
CL16 DIMM] [32GB | 2x16GB | 3600MHz | DDR4 | CL16 | DIMM | ]


5 [ALEG-960M-1TCS] Adata LEGEND 960 MAX M.2 NVMe PCIe4x4 1TB

 

6 [ST2000DM008] Seagate BarraCuda 2TB [3,5" | 2TB | SATA600 | 7200RPM | 256MB
cache]

 

7 [EY3B003] ENDORFY Navis F360 [Endorfy Navis F360 to sprzęt, który zmrozi krew w
żyłach podzespoły Twojegokomputera.]

 

8 [GP-UD850GM] Gigabyte GP-UD850GM [850 | ATX | 120 mm | 20 + 4 pin | 150mm x
86mm x 140mm | modularny | 80 PLUS Gold]

 

9 [PH-EC600PSTG_AG01] PHANTEKS Eclipse P600S Silent TG szara [Middle Tower |
antracytowa | bez zasilacza | 1 x USB 3.1 Typ C, 2 x USB 3.0 | 240mm x 520mm x 510mm | wyciszona | z oknem z hart. szkła]

01.png

02.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

ten monitor Dell to jaki model ? 

czy na pewno to jest problem karty graficznej ?

ach ten beta system win11 ciągle pomaga użytkownikom XD 

zapoznaj się z całym materiałem 

https://www.youtube.com/watch?v=6_u3WKiG-OE

np. w 15 minucie w efekty wizualne - są dwie opcje 

efekt przezroczystości 

efekty animacji 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź gpu i karte graficzną na innym konfigu tzn do tego kompa inny monitor a gpu w innym

jakim kablem masz podłączony monitor z gpu bo czasami wystarczy tutaj podmianka żeby cuda znikły (niby nie powinno to robić różnicy przy hdmi/dp ale jednak potrafią nieźle namieszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2023 o 19:03, Mr.T... napisał(a):

ach ten beta system win11 ciągle pomaga użytkownikom XD 

zapoznaj się z całym materiałem 

https://www.youtube.com/watch?v=6_u3WKiG-OE

Ech, najstarszy na świecie problem. Mały Jaś grzebał w systemie zachęcony filmikiem na youtube, popsuł, a potem ten zły microsoft mu rzucał kłody pod nogi przy każdej aktualizacji.

Teraz na szczęście tego już mniej, ale przy W7 to była plaga. Na Labie przynajmniej 1 temat zawsze się toczył właśnie z powodu zastosowania mądrych rad z youtuba. 

 

Omijać tą zarazę szerokim łukiem. Ta idiotka chce tu wymuszać pracę procesora z najwyższym taktowaniem przez cały czas, co jest absolutnie poronionym pomysłem. Nie wiem, czy jej się udało. Nie chce mi się tego dalej oglądać. Typowy "poradnik" dla ludzi niepełnosprytnych i 12-latków, dla których zaśmiecony autostart to odkrycie roku. 

 

Za polecanie czegoś takiego powinna być podmiana awatara na karnego kutasa na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Makavcio napisał:

Ech, najstarszy na świecie problem. Mały Jaś grzebał w systemie zachęcony filmikiem na youtube, popsuł, a potem ten zły microsoft mu rzucał kłody pod nogi przy każdej aktualizacji.

Teraz na szczęście tego już mniej, ale przy W7 to była plaga. Na Labie przynajmniej 1 temat zawsze się toczył właśnie z powodu zastosowania mądrych rad z youtuba. 

 

Omijać tą zarazę szerokim łukiem. Ta idiotka chce tu wymuszać pracę procesora z najwyższym taktowaniem przez cały czas, co jest absolutnie poronionym pomysłem. Nie wiem, czy jej się udało. Nie chce mi się tego dalej oglądać. Typowy "poradnik" dla ludzi niepełnosprytnych i 12-latków, dla których zaśmiecony autostart to odkrycie roku. 

 

Za polecanie czegoś takiego powinna być podmiana awatara na karnego kutasa na tydzień.

wylałeś wiadro pomyj ale sam niczego nie zaproponowałeś... 

czyli co ?, krytykować tak, ale sam niczego nie wnosisz do wątku aby problem rozwiązać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłam ustawienia karty graficznej i problem z pikselami w Polsat Box znikł, przy przeglądaniu internetu chyba też. Przy minimalizowaniu kart dalej się pokazują czarne plany, białe maźnięcia w Ps przy przesuwaniu elementów dalej się robią, może trochę mniejsze. Dziwne to wszystko 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Znalazłem cos takiego:

https://www.techpowerup.com/forums/threads/youtube-discord-visual-studio-code-are-flickering-with-black-checkered-squares-vertical-lines-partial-solutions-to-this-issue.306623/

W skrócie problem jest z DirectX11 API a rozwiązanie problemu na tą chwile to:

Wykonaj następujące kroki:
1.⠀chrome://flags – dla przeglądarki Google Chrome
⠀⠀opera://flags - dla Opery
⠀⠀edge://flags - dla Edge'a
2. szukaj: Choose ANGLE graphics backend
3. Zmień API na inne niż Default i DX11. Gorąco polecam wybór OpenGL, ponieważ jest to najlepsza opcja dla procesorów graficznych NVIDIA.

Ja testuje drugi dzień to rozwiązanie i nic mi się nie pojawia a miałem praktycznie identyczny problem, nawet te romby czy kwadraty były takie same jak te na Twoim zdjęciu.

Jedyne co zauważyłem to podczas oglądania na Netflixie obraz robi się ciemniejszy by po chwili wrócić do normy. Dodam tylko że walczę z tym już jakiś czas, wymieniałem przewody i do DP i do HDMI, podpinałem inny monitor i byłem przekonany ze to wina karty ale okazuje się ze to wina Microsoftu i Nvidii. Na forum piszą ze niby już nad tym problemem pracują wiec pozostaje czekać.

Mam nadzieje że Tobie to też pomoże.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Corji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 23:40, Corji napisał(a):

Hej.

Znalazłem cos takiego:

https://www.techpowerup.com/forums/threads/youtube-discord-visual-studio-code-are-flickering-with-black-checkered-squares-vertical-lines-partial-solutions-to-this-issue.306623/

W skrócie problem jest z DirectX11 API a rozwiązanie problemu na tą chwile to:

Wykonaj następujące kroki:
1.⠀chrome://flags – dla przeglądarki Google Chrome
⠀⠀opera://flags - dla Opery
⠀⠀edge://flags - dla Edge'a
2. szukaj: Choose ANGLE graphics backend
3. Zmień API na inne niż Default i DX11. Gorąco polecam wybór OpenGL, ponieważ jest to najlepsza opcja dla procesorów graficznych NVIDIA.

Ja testuje drugi dzień to rozwiązanie i nic mi się nie pojawia a miałem praktycznie identyczny problem, nawet te romby czy kwadraty były takie same jak te na Twoim zdjęciu.

Jedyne co zauważyłem to podczas oglądania na Netflixie obraz robi się ciemniejszy by po chwili wrócić do normy. Dodam tylko że walczę z tym już jakiś czas, wymieniałem przewody i do DP i do HDMI, podpinałem inny monitor i byłem przekonany ze to wina karty ale okazuje się ze to wina Microsoftu i Nvidii. Na forum piszą ze niby już nad tym problemem pracują wiec pozostaje czekać.

Mam nadzieje że Tobie to też pomoże.

Pozdrawiam.

 

 

Corji, nie chcę zapeszać, ale chyba problem znikł po zmianie na OpenGL. Dzięki za podrzucenie pomysłu. 

 

Wszystkim innym też dziękuję za pomoc. Smugi w Photoshopie dalej się pojawiają, no ale dobrze, że cokolwiek widzę - poszukam, może i na ten problem znajdę radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...