Skocz do zawartości
Neo's

Kawiarenka internetowa...

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadlem na pomysl otworzenia kwiarenki internetowej, mam gdzie ja otworzyc i byc moze pieniadze na nia :-)

Czy mogli byscie podpowiedziec jakie przydatne oprogramowanie trzeba kupic???? Ile brac za 1 godz. kozystania z netu...

planuje na poczatek wstawic 3 kompy + serwer... moze mi podpowiecie jak ja urzadzic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci serwer? Kup więcej kompów. Łącze 512 kb/s (kablówka) na początek powinno wystarczyć. 3 kompy to stanowczo za mało. Przede wszystkim kup Windowsy + Half Life + UT, albo Starcrafta. Później Office. Bierz po 4 zł za godzine, jak interes sie rozkręci bierz 3 zł + plus jakiś alarm, złodzieje ludzię cafejki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. na jednym z kompow jak juz mozna ;)

 

No z grami sie zgodze lecz na pewno z nie z officeem :/ Poroniony pomysł. Star office owszem :/

U mnie w miescie jest 2 żl za godzine i to uznaje za barzo niską cene.... Wiec te 3 zł bedzie dobzre. A łacze to neo+ i heja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zalozyc Neostrde... wina bede planowal kupic Xp home... po co kupowac gry... sami przyjda to zainstaluja...u nas w miescie jest jeszcze jedna kawiarenka ktora bieze po 5,5/godz.!!!!!!! a ja planuje brac po 4 zl...3 kompy to na poczatek, jak bedzie sie oplacac to zainwestuje w dodatkowe 3 a moze i cztery... z ms office planuje nie kozystac tylko z czegos darmowego... moze znacie jakies programy ktore moga rozdzielic 512 kb/s na stanowiska aby kozde dostawalo 1/4 tych 512 kb/s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wątpie aby na to poszli :/

Myslisz ze ktos zainstaluje tobie oryginalna gre wpisujac rownie oryginalnego cd key'a? :) Przeciez ktoś bedzie mogł sobie wziac go z rejestru i tak jak w cd'ie uzywac u siebie w chacie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na kazde stanowisko musi byc odzielna oryginal gry, a czy na windowsy mozna wykupic np. 1 plyte i licencje naprzyklad na 5 stanowisk....

No na kazde stanowisko raczej oryginał :)

Skad do jasnej ciasnej bedziesz wiedzieć czy gra zaisntalowana bez twojej wiedzy(rozroznisz cd key'a pirackiego od oryginału?) powinna być na kompie? :) Powinienes zaintalowac na kazdym kompie jakas gre uniemozliwiajac dostep innym do robienia jakich kolwiek zmian w systemie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Win 98 SE, i w życiu nie dawej nikomu nic instalować. Najlepiej zablokuj instalacje programów. Pisząc Office miałem na myśli oprogramowanie typu Office czyli np. Star Office. Kup dobre myszki, chyba że chciałbyś żeby np. gracze CS darli się:

 

- Qurwa, to przez tą jeb*** myszkę [bum]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ta bezprzewodowa by mozny było ja przenosic ;)

A jak ogołem office'a to spoko.

Coś mi sie zdaje ze ta kawiarenka bedzie totalnie zasiecona i po pewnym czasie policja zapuka na pare h cs'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na kazde stanowisko musi byc odzielna oryginal gry, a czy na windowsy mozna wykupic np. 1 plyte i licencje naprzyklad na 5 stanowisk....

No na kazde stanowisko raczej oryginał :) /

Chyba raczej nie. Jakos nie wierze zeby w kawiarence z 60 kompami na kazdym byl inny soft z innymi cd-keyami. Niewykonalne finansowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na kazde stanowisko musi byc odzielna oryginal gry, a czy na windowsy mozna wykupic np. 1 plyte i licencje naprzyklad na 5 stanowisk....

No na kazde stanowisko raczej oryginał :) /

Chyba raczej nie. Jakos nie wierze zeby w kawiarence z 60 kompami na kazdym byl inny soft z innymi cd-keyami. Niewykonalne finansowo.

Powiedzmy ze jest ;)

 

50 x 149 zł = 7450 zl

Podałem ceny typowe ze sklepu ;) W sumie nie jest tak zle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja to sobie przeliczyłem bo chciałem się w to bawić i doszedłem do wniosku że nie warto. U mnie w miescie godzinka w kafejce kosztuje 2zł

 

10 komputerów x 10godzin dziennie x 30 dni x 2zł/h to jest maxymalnie =6000zł miesięcznie tyle że to jest maksymalnie a wiadomo że nie będzie nonstop pełnego wykorzystania sprzętu wieć standardowo to będzie mniej kasy.

 

Teraz koszty 10stanowisk na których da się pograć. Gdyby tylko WWW to można zrobić to na Linuxie i koszty oprogramowania 0zł, pozatym do www to mozna postawić jakaś starą maszynę. Ale niestety spora cześć ludzi przychodzi do kafejki pograć w gry -czyli musi być już sensowniejszy sprzęt z jako taką grafiką plus windows - różnica w cenie OEM między 98 a XP jest już nie wielka ba nawet XP jest tańszy od 98se:

 

WinXP home OEM netto -352zl

Win98 se pl OEM netto - 372zł

 

więc to nie ma znacznia który, ale już lepszy XP ale i tak biorąc pod uwagę że musi być oryginalne oprogramowanie to i tak stanowisko to ok 2000zł - x 10 stanowisk to już 20.000 tys do tego serwerek ( no tutaj zaoszczędzimy bo coś na linuxie można postawić i wymagania sprzętowe też mniejsze) koszty okablowania to już pryszcz przy tym ile na komputery trzeba wydać

 

 

I teraz popatrzmy --> maxymalnie 6 tys miesięcznie, a standardowo to bedzie mniej. Odlicz ZUS, Podatki, opłaty za prąd a to przy 10-11 maszynach wcale nie mało, czynsz za lokal, opłata za DSLa albo coś.

 

Nie wspomnę już o problemie z licencjami dla Gier i kosztami. Bo przecież ludzie przychodzą pograć sobie po sieci więc trzeba mieć tyle licencji ile kopi gry czyli głupia gierka na 5 stanowisk to 5x100 albo 5x150zł rzy kilka gierek. :(

 

Do tego wypada kogoś zatrudnić bo nie będę siedział codziennie po 10godzin, albo więcej. W naszym kochanym kraju dasz pracownikowi 1000zł drugie 800-900 musisz odprowadzić w postaci podatków, zusów itd

 

I niestety na końcu zostają dla nas grosze, jeżeli jeszcze weźmiemy pod uwagę że najpierw trzeba zainwestować w sumie ok 30 tys. zł żeby to wszystko jakoś wyglądało - to kiedy ta inwestycja się zwróci. Ja zrezygnowałem

 

A co zrobisz przy 3 komputerach, nawet po 3 złote/h 3pc x 3zł x 10h x 30dni = maxymalnie 2700zł sam zus to już 700 potem podatek, pozostałe koszty i zostaje Ci na bułkę

 

Kafejkę można mieć np. razem ze sklepem komputerowym. Może wtedy sklep zarobi chociaż na koszty, a kafejka da zysk

 

ok, życzę powodzenia - może coś ci się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 komputerów x 10godzin dziennie x 30 dni x 2zł/h to jest maxymalnie  =6000zł miesięcznie tyle że to jest maksymalnie a wiadomo że nie będzie nonstop pełnego wykorzystania  sprzętu wieć standardowo to będzie mniej kasy.

czemu tylko 10 godzin dziennie :?

z tego co wiem to istnieje takie cos w c@fe jak nocki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu tak pesymistycznie myslisz :-) mysle ze koszty kawiarenki sie zworoca moze dosc szybko... mieszkam niedaleko szkoly, banku, poczty, urzedu skarbowego :-) wiec troche ludu bedzie sie krecic... a poza tym to bede mial automaty do gier wiec moze nie bedzie tak zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pesymistycznie tylko realistycznie, ale życzę Ci powodzenia i to nie jest ironia, jak Ci się uda to ok

 

Czyli chcesz mieć 24h, a jakie bedziesz miał wykorzystanie sprzętu w nocy i czy zrekompensuje to zatrudnienie kolejnej osoby. 24h przez okragły miesiąc to 3 osoby do obsługi to minumum. zapłać za każdego ZUS i tak dalej. Zauważ że kafejki pracują przez cały tydzień. Fakt można zatrudnić oficjalnie kogoś na 1/4 etatu płacisz wtedy 1/4 zusu i tak dalej - gościu siedzi normalnie 8 godzin i za resztę czasy dostaje kasę do łapy bez papierków ale to jest na krótką metę. Mimo że jest to łatwa praca bo w zasadzie się siedzi i pilnuje tylko ale nie zatrudnisz przecież emeryta który boi się komputera

 

 

co do wymienionego przez Ciebie targetu to w zasadzie jedynym będzie szkoła (i to najlepiej podstawówka lub gimnazjum) zobacz kto przeważnie korzysta z kafejek. Wieć to że jest poczta, bank, skarbówka naprawdę nic tutaj nie zmienia.

 

ale kto nie ryzykuje ten nie je więc do dzieła :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...