Skocz do zawartości
gajejk22

Różnica pomiedzy kartami Nvidi

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica to temperatury, głośność i niezawodność/długowieczność. Lepsze modele żyją dłużej i pracują ciszej. Oczywiście żeby mi tu zaraz jakiś troll nie wyskoczył i nie powiedział "bo mi się najbardziej wypasiona wersja zepsuła" - wszystko się może zepsuć, ale lepsze modele psują się rzadziej/ich awaria jest mniej prawdopodobna, a ponadto jak wspomniałem ich kultura pracy podczas tego życia jest lepsza.

Wymiary chłodzenia już potrafią zasugerować, która lepsza (im większe tym lepiej):

https://www.gigabyte.com/Comparison/Consumer/Result/3?pids=9041,9040,8994,9038

Ponadto im więcej ciepłowodów tym lepiej (zwykle modele z większym chłodzeniem mają ich więcej)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kyle napisał(a):

Wymiary chłodzenia już potrafią zasugerować, która lepsza (im większe tym lepiej

I potrafią też bardzo skutecznie wprowadzić w błąd, jak w przypadku zotaców serii 4000, które są bydlakami, a sprawują się fatalnie.

Zresztą różnic jest znacznie więcej, a "temperatury" to temat na co najmniej magistra sam w sobie. Taki ventus serii 4000 ma teoretycznie w miarę przyzwoite temperatury, ale z boku grzeją mu się pamięci, co na czujnikach nie wychodzi, ale jak postawisz tam kubek, to zagotujesz na nim wodę na herbatę. Do tego zupełnie czymś innym są temperatury średnie i "thermal hot spot", który odpowiada za niestabilność zegarów.

 

Na YT jest masa filmów oferujących dokładne porównania z omówieniem. Dla wygody można skorzystać z takich, które dzielą karty na "tiery" pod względem chłodzenia, osiągów czy kategorii "ogółem". Tu masz taki filmik dla 4070ti.

Odradzam polskie kanały. Poziom profesjonalizmu bywa różny, a tutaj dochodzi jeszcze szerząca się w polsce epidemia sekciarstwa amd, które w temacie procesorów i kart graficznych robi z polskich mediów twór unikalny, żyjący we własnej alternatywnej rzeczywistości. W różnym stopniu, oczywiście, ale łatwo można się przejechać. Nie bez powodu polsza bardziej znana jest z szamanów niż naukowców  😉

Edytowane przez Makavcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątek od reguły. Jeśli nie ma testów, to pozostaje patrzyć na wymiary chłodzenia i ilość ciepłowodów + ew. wymiary i ilość wentylatorów, ale zawsze trzeba pamiętać, że to tylko poszlaki.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...