Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, myślę nad kupieniem drugiego dysku M.2 do mojego PC ponieważ na starym (systemowym) Samsungu 1TB M.2 PCIe NVMe 980 kończy się miejsce. Posiadam płytę MSI z590-a pro. Rozważam kupno szybszego i bardziej pojemnego dysku lecz nie wiem do jakiego slotu M.2 na płycie go podpiąć( żeby pracował z pełnymi prędkościami) i czy da się jakoś przenieś system i dane z samsunga na ten nowy. Dysk który rozważam kupić to Kingston 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wedle opisu specyfikacji płyty głównej

https://pl.msi.com/Motherboard/Z590-A-PRO/Specification

tylko 1 gniazdo M.2 bezpośrednio pod CPU zapewnia wsparcie dla dysków PCIe 4.0 , o ile też posiada się procesor 11gen. 

pozostałe dwa gniazda M.2 są podpięte/zarządzane przez do chipsetu Z590 i zapewniają wsparcie dla PCIe. 3.0 , wiec np. taki dysk PCIe 4.0 będzie pracował trochę wolniej. 

19 minut temu, Michlor napisał:

czy da się jakoś przenieś system i dane z samsunga na ten nowy

 tak, poradników na internatach nie brakuje wystarczy wpisać w "wojka google" czy na YT odpowiednie zapytanie.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michlor napisał:

Witam, myślę nad kupieniem drugiego dysku M.2 do mojego PC ponieważ na starym (systemowym) Samsungu 1TB M.2 PCIe NVMe 980 kończy się miejsce. Posiadam płytę MSI z590-a pro. Rozważam kupno szybszego i bardziej pojemnego dysku lecz nie wiem do jakiego slotu M.2 na płycie go podpiąć( żeby pracował z pełnymi prędkościami) i czy da się jakoś przenieś system i dane z samsunga na ten nowy. Dysk który rozważam kupić to Kingston 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000

Najlatwiej dla ciebie by bylo gdybys kupowal kolejnego Samsunga bo wtedy w pakiecie masz za darmo oprogramowanie do sklonowania calego systemu.

Tak czy inaczej starego Samsunga wkladasz w drugi slot ktory jest pcie 3.0 tak jak sam slot a dowolny nowy dysk w 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wybrać KC3000:
https://www.x-kom.pl/p/691108-dysk-ssd-kingston-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-kc3000.html?partnerid=100960863&sm12=Mjk=&ts=1702292971&token=3cdedd7a3ec1a66c49b38bb91791a6cd&81
na ten moment kosztuje 519 złotych, ale do xkomu ostatnio można było dostać kod -50 zł przy zakupie za 500 złotych, co czyni z tego ciekawą okazję. Jesli robiłeś zakupy w xkom to sprawdź na mailu czy masz kod, a jeśli nie, to popytaj znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...