Skocz do zawartości
joorva

Drukarka wielofunkcyjna - Canon czy Brother?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat i nie umiem się zdecydować. Wysłużony canon TS5150 zaczyna fikać ponad miarę i rozważam zakup nowej drukarki. Opcje must dla mnie to automatyczny duplex, oraz drugi podajnik papieru (żeby przy drukowaniu zdjęcia lub etykietki nie musieć przemeblowywać kasety z papierem). Przemiał mam ok 1200-1500 stron rocznie w czerni i bieli oraz OK 400-500 w kolorze. Czasem druknę zdjęcie na błyszczącym papierze i na canonie to wychodziło super, na Brotherze nie miałem okazji.

Po dość długim researchu zawęziłem wybór do:

- Brother DCP-T720DW

- Canon TS6351A 

W perspektywie najbliższych 7-8 lat wychodzą podobnie jeśli chodzi o eksploatację (załączone atramenty do Brothera starczą na tyle czasu, za to Canon ma tanie zamienniki, strzelam roczny koszt atramentów na OK 100-150 zł).

Za canonem przemawia delikatnie lepsza jakość druku (przynajmniej z moich doświadczeń z tymi firmami), przeciw skopane sterowniki, zwłaszcza przy druku przez sieć.

Za Brotherem przemawiają koszty eksploatacji (ale w perspektywie 8+ lat) oraz długowieczność mechaniki (nie widziałem zajechanego mechanicznie brothera), przeciw właśnie lekko słabsza jakość druku (wg mnie Brother produkuje kapkę bardziej poszarpane czcionki) oraz archaiczny panel. 

Czy jest coś jeszcze na co warto zwrócić uwagę między tymi firmami w tej klasie produktu? Co byście polecali?

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Jakieś konkretne powody w kontekście moich rozważań czy po prostu dobre doświadczenia z marką?

BTW - towarzysz Google podsunął mi Canon MAXIFY GX3040 - patrząc po cechach i specyfikacji wszystko ma, plus ink tanki z złączonym tuszem, no i w promce jest do dostania grubo poniżej 1000zł. Brzmi jak dobry deal. Natomiast niepokoi mnie trochę DPI druku - 600x1200. Zastanawiam się czy może to być jakoś mocno widać np na zdjęciach (moja aktualna drukarka ma to DPI - przynajmniej deklarowane - znacznie wyższe).

Edytowane przez joorva
uzupełnienie wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od 6 msc Brothera T720DW, teraz na święta kupiłem kolejną sztukę dla rodziców. Używam drukarek brothera od ponad 15 lat (DCP-115C). W pracy uzywałem Canona i Epsona. Epson też nie jest zły. 

Mój głos na Brother.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziękuję za pomoc, chyba padnie na tego w ostatniej chwili odnalezionego canona maxify - rozum jest za brotherem, ale cebula za canonem, plus przesądziły wymiary - canon mi wejdzie na szafkę którą mam przeznaczoną pod drukarkę, brother nie :(. Dzięki za pomoc i opinie, napiszę coś o tym Canonie jak chwilę poużywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Canona MG5750, na początku zadowolony, aż siostra też kupiła. Jestem cebulą więc na zamiennikach jechałem i jakość dużo gorsza na zamienniku. Miesiąc po gwarancji zaschła jedna dysza. Generalnie miałem jej dość po 2 latach 🙂 Wkurzało to otwieranie podajnika na papier przed każdym drukowaniem.  Siostra dostawała szału, że aż wywaliła tą drukarę na śmietnik wcześniej niż ja, nie pamiętam z jakich powodów.

Brother - każdy który kupię / albo w rodzinie ktoś kupi śmiga latami , 5 lub 10 lat, jakość taka sama od początku do końca nawet na tanich zamiennikach. Śmiga bezawaryjnie. Generalnie żeby mnie przekonać do czegokolwiek poza Brotherem to musiałaby mi inna firma dać za darmo na testy i udowodnić że jest warta nie-kupienia Brohtera 😄 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze kilka rzeczy które sprawdziłem, a które mogą być istotne/pomocne dla ludzi stojących przed podobnym dylematem.

Wspomniany canon nie osbługuje druku bezramkowego zdjęć <surprised pikachu>. Brother obsługuje.

Natomiast w canonie-  przynajmniej tym modelu co kupiłem - maintenance cartridge (czyli tzw. "pieluszka") wymienia się samemu poprzez odkręcenie jednej śrubki. W Brotherze jest wymagana akcja serwisowa (bądź dość poważne rozkręcenie drukarki dla majsterkowiczów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by zamknąć temat - mam w domu tego maxify gx3040.

obserwacje:

- jeśli chodzi o maintenance to nie oszukali, wszystko na wierzchu i łatwo dostępne, włącznie z "pieluszką"

- dokumenty szybko drukuje i bardzo wyraźnie, szybki dupleks

- drukowanie zdjęć - zgodnie ze specyfikacją z ramkami (ok 5mm), oraz rzekłbym średniej jakości - jest przyzwoicie, ale mój poprzedni ts5150 robił o niebo lepszą robotę w tym zakresie (w sensie na druku z gx3040 widzę ziarno, na druku z ts5150 nie widziałem). niemniej wynik jest akceptowalny (approved by żona).

- wyświetlacz trochę prymitywny ale fajny i czytelny

Ogólnie zostaje, za 800 cebulionów jak coś się nie wysypie przez kilka następnych lat to wypadnie całkiem przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...