Skocz do zawartości
mariusz28c

RTX 4070 + Ryzen 7 7800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
od 2 tygodnii  mierze się ze złożeniem PC  budżet 6-7k 

Przeznaczenie:   CS2 1080p 360Hz,   inne gry w 1440p 60 klatek
na ten moment skleiłem coś takiego: 

 

  • Płyta główna Gigabyte B650 AORUS ELITE AX
  • CPU AMD Ryzen 7 7800X3D
  • Pamięć RAM Lexar DDR5 ARES RGB czarna 32GB(2*16GB)/6000 CL30 XMP 3.0 / AMD Expo
  • Chłodzenie wodne Endorfy Navis F240
  • GPU RTX 4070 
  • Obudowa ENDORFY Regnum 400
  • Dysk Lexar 790mn 1tb
  • Zasilacz 750 / 850.. więcej? 

Jak macie jakieś uwagi / propozycje to chętnie wysłucham, z góry dzięki za pomoc 

Nie wiem na 100% jaki zasilacz powienienem umieścić w tym zestawieniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

podobnych tematów odnośnie zakupu nowego PC na forum nie brakuje, wystarczy przejrzeć, poczytać i wysnuć własne wnioski czy wybrane przez Ciebie podzespoły (producenci i modele) to dobry wybór, czy tylko lub średni.

czy RTX 4070 zapewni Tobie odpowiednia wydajność w 1440p ? ( jak detale nie będą na max) to pewnie tak.

porządny zasilacz 650W w standardzie ATX 3.0 do takiego zestawu będzie ogarniał temat, a 750W już z zapasem , i jeśli np. dopłacając 30-50pln można zakupić o większej mocy i to dobry kierunek. 

bo zasilacze 850W to już swoje kosztują.  

np.

Zasilacz MSI MAG A650GL 650W (306-7ZP8C11-CE0) cena około 390pln. 

Zasilacz MSI MAG A750GL PCIE5 750W (306-7ZP8B11-CE0) cena około 430pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyśl nad zamianą na 7500f - 4070 ti w 1440p ten zespół wygra 

lub przebudować zestaw i w kwocie 7k wcisnąć 7900 xt ( jeśli nie zależy ci na RT a na czystej wydajności )

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mariusz28c napisał:
  • GPU RTX 4070 
  •  
  •  
  • Zasilacz 750 / 850.. więcej? 

 

Nie wiem na 100% jaki zasilacz powienienem umieścić w tym zestawieniu 

550 to ogarnie a 650 spokojnie.

Cytat

MSI MAG A650GL 650W (

Będzie idealny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za liczne odpowiedzi

@Mr.T... czy RTX 4070 zapewni Tobie odpowiednia wydajność w 1440p ? ( jak detale nie będą na max) to pewnie tak. - po obejrzeniu benchmarków - wiekszość gier działa grubo 60+ klatek przy 1440p ( oczywiscie wszedzie tam gdzie mozna wlaczyc rt i dlss - są włączone) 

@axsin302 pomyśl nad zamianą na 7500f - 4070 ti w 1440p ten zespół wygra  - potrzebuje mocniejszego procesora pod cs2 

@B@nita wybiore 850w z mysla o rozbudowie w przyszlosci. 

Zastanawiam się także czy jest sens odrazu teraz dobrać do tego zestawu płyte główną z pcie 5 mając na uwadze  planowaną wymiane karty graficznej za jakieś 3 lata? 

Nie wiem czy lepiej zbudować teraz mocną podstawę żeby kiedyś to ulepszać czy za 3 lata cały pc na sell i od nowa składanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mariusz28c napisał:

pomyśl nad zamianą na 7500f - 4070 ti w 1440p ten zespół wygra  - potrzebuje mocniejszego procesora pod cs2 

jeśli masz już dobry monitor 240hz lub więcej i świetnym overshootem to tak , sam gram w FPS i 200 klatek na sztywno wystarcza a mam 165hz i więcej klatek mi on nie pokaże nawet jeśli w rogu ekranu mam 500, więcej to już wymysły

Jak to historia pokazała płyty 350/370 mają czasem duże problemy aby obsłużyć serie 5xxx i myślę że to znowu zatoczy koło a AMD powie za dwie generacje: No wiecie Kochani daliśmy taką technologie, unowocześnienie i hiper super duper moc, że nie dajemy gwarancji stabilnej i wygodnej pracy 😄 

19 minut temu, mariusz28c napisał:

Nie wiem czy lepiej zbudować teraz mocną podstawę żeby kiedyś to ulepszać czy za 3 lata cały pc na sell i od nowa składanie? 

w sprzedaży trzeba liczyć się z tym, że więcej stracimy pieniędzy < za to daje nam to możliwość zrobienie czegoś nowego 

upgrade - w twoim przypadku tylko karta będzie rozwijana bo x3D będzie jeszcze brylował 

skoro się zdecydowałeś to zamień: 

navisa na arctic liquid freezer ii 280/360 aczkolwiek od razu cię uprzedzę że ten procek zawsze jest gorący bo taka jest jego budowa 

850w - przyszłościowo 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mariusz28c napisał:

@B@nita wybiore 850w z mysla o rozbudowie w przyszlosci.

Twój wybór, ale jak znam życie, nie będzie takiej potrzeby. Chyba, że będziesz planował jakąś 4090 i 14900k w innym przypadku strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mówimy tu o serii 9/10 ryzenów i 8-9 rx albo 5xxx/6xxx nvidi 

Ale tak pacząc to taki (spekulacje) 8900 xtx będzie zapewne potrzebował takiego zasilacze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mariusz28c napisał(a):

@gldstyle 6000Mhz  CL30 - złoty środek dla tego procesora,

polecam Lexar DDR5 ARES RGB czarna 32GB(2*16GB)/6000 CL30 XMP 3.0 / AMD Expo znajdziesz za 480 pln 

Ok, dzięki. A reszta wygląda w porządku? Ja ostatnio komputer składałem 8 lat temu i gdy człowiek ma wejść po takim czasie w research podzespołów to sieczka w głowie. Czy wgl taki chłodzenia do procka wystarczy czy już iść w wodne? Płyta główna - nie potrzebuje bajerów typu wifi/bluetooth. No i widzę po wątku ze zasilacz wybrałem z zapasem i czy nie dałoby się urwać tutaj jakiegoś grosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gldstyle napisał:

Też myślę o takim zestawie - 

https://www.morele.net/inventory/info/92188b86/

Przepraszam, że się dopinam, ale chętnie wysłucham, gdzie można byłoby zejść z ceny i czy wszystko jest tu kompatybilne ze sobą

Na pewno omijaj ten sklep szerokim łukiem. Watki masz nawet tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gldstyle napisał:

Też myślę o takim zestawie - 

https://www.morele.net/inventory/info/92188b86/

Przepraszam, że się dopinam, ale chętnie wysłucham, gdzie można byłoby zejść z ceny i czy wszystko jest tu kompatybilne ze sobą

Na milion procent nie bierz tylko składania w tym sklepie 😄 odradzam

Ramy do wymiany jak nie uzyskasz 6000/cl30 to będą gorsze jakbyś jakbyś wybrał ddr4 

Fera nie da rady x3D trzeba pomyśleć przynajmniej o fortisie(bedzie głośno) lub troszkę drożej aczkolwiek lepszym deeepcool (260zl) 

Endorfy 700 +50zl troszkę większą ale daje 140 wentyle x5 zdecydowanie najlepsza, chlodniejsza obudowa i ciężko o cokolwiek lepszego w tej cenie ( jest spora czasem trzeba sobie pomierzyć) 

Zasilacz to temat kolegi 650 gold wejdzie jak ulał to tych konfiguracji nie zabraknie mu mocy 

😄Co do plyty, malutka, zginie w obudowie, sekcja zasilania nadaje się pod procki bez x lub 7500f. Przyciśnięty 7800x3D da jej popalić i sekcja dojdzie do 100 lub przekroczy... A jak dojdą upały 

3 godziny temu, mariusz28c napisał:

ASRock B650E PG RIPTIDE WIFI i mieć spokój

😄 tia, jeśli chodzi o dyski żaden śmiertelnik używając w domu komputera nie zobaczy różnicy czy będziesz miał 5000 czy 7000 zapisu

Karty już pokazały że to nie PCIe nadaje jej moc i z 5 będzie tak samo, pic na wodę aby była reklama

Edytowane przez axsin302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2024 o 14:14, axsin302 napisał(a):

Na milion procent nie bierz tylko składania w tym sklepie 😄 odradzam

Ramy do wymiany jak nie uzyskasz 6000/cl30 to będą gorsze jakbyś jakbyś wybrał ddr4 

Fera nie da rady x3D trzeba pomyśleć przynajmniej o fortisie(bedzie głośno) lub troszkę drożej aczkolwiek lepszym deeepcool (260zl) 

Endorfy 700 +50zl troszkę większą ale daje 140 wentyle x5 zdecydowanie najlepsza, chlodniejsza obudowa i ciężko o cokolwiek lepszego w tej cenie ( jest spora czasem trzeba sobie pomierzyć) 

Zasilacz to temat kolegi 650 gold wejdzie jak ulał to tych konfiguracji nie zabraknie mu mocy 

😄Co do plyty, malutka, zginie w obudowie, sekcja zasilania nadaje się pod procki bez x lub 7500f. Przyciśnięty 7800x3D da jej popalić i sekcja dojdzie do 100 lub przekroczy... A jak dojdą upały 

😄 tia, jeśli chodzi o dyski żaden śmiertelnik używając w domu komputera nie zobaczy różnicy czy będziesz miał 5000 czy 7000 zapisu

Karty już pokazały że to nie PCIe nadaje jej moc i z 5 będzie tak samo, pic na wodę aby była reklama

https://www.morele.net/inventory/info/78dbe243/ - korzystam tylko z konfiguratora bo łatwiej :D. 

Po konsultacji z kolegą i waszymi opiniami udało mi się coś takiego złożyć... Wymieniona płyta, chłodzenie, obudowa i ram. Wyszło drożej, ale chyba powinno być teraz wszystko git żebym się nie martwił 🙂

Liczę na jakieś spadki cen rtx'a po wyjściu 4070 super, więc może akurat to co się dodało to się odejmie z karty 😛

Edytowane przez gldstyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...