Skocz do zawartości
gregory_portman

RX 7900 XTX ASRock Taichi czy Shaphire Nitro+

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko jak w temacie.

Która wersja RX 7900 XTX jest solidniejsza według was? ASRocka czy Sapphire'a? Może ktoś z was ma któryś z tych modeli i może podzielić się opinią w praktycznym, codziennym korzystaniu?

Mam możliwość każdą z tych kart kupić w jednakowej cenie, więc to nie stanowi o wyborze. Może jakieś inne za i przeciw o których sam nie pomyślałem?

Będę wdzięczny za wszelkie przemyślenia i podpowiedzi.

Edytowane przez gregory_portman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jeśli zapoznałeś się , z różnymi +/- kartami od AMD,  sterowniki/ temperatury , nie wymagany, ale każdy użytkownik napisze ze się przyda np. UD-undervolting samej karty itd. to raczej zdecydowanie 

Karta graficzna Sapphire Nitro+ Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24GB GDDR6 (11322-01-40G)

czy porównywałeś AMD vs Nvidia i np. możliwość posiadania czy korzystania z technologii rozmazywania obrazu, oj przepraszam po nowemu zwiększający ilość FPS, AMD FSR vs DLSS ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

Witam 

jeśli zapoznałeś się , z różnymi +/- kartami od AMD,  sterowniki/ temperatury , nie wymagany, ale każdy użytkownik napisze ze się przyda np. UD-undervolting samej karty itd. to raczej zdecydowanie 

Karta graficzna Sapphire Nitro+ Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24GB GDDR6 (11322-01-40G)

czy porównywałeś AMD vs Nvidia i np. możliwość posiadania czy korzystania z technologii rozmazywania obrazu, oj przepraszam po nowemu zwiększający ilość FPS, AMD FSR vs DLSS ?  

Zdaję sobie sprawę z minusów AMD, ale się na nie świadomie godzę. Używam GPU od AMD nieprzerwanie od 2015 roku i bardzo dobrze mi służą. Kwestia jest taka, że do tej pory nie miałem żadnych doświadczeń zarówno z marką ASRock jak i Sapphire. Nie czuję po prostu, która jest "lepsza". Biorąc jednak pod uwagę opinie jakie udało mi się znaleźć w internecie, wydaje się że lepsze notowania faktycznie ma Sapphire, a zwłaszcza wersja Nitro+.

Stąd bardziej myślałem, że może wypowie się ktoś, kto miał bezpośrednio do czynienia z tymi dwoma markami na przestrzeni ostatnich lat, a może nawet posiada te konkretne modele 7900xtx.

Ostatnie moje GPU były od Gigabyte i Asusa, nie byłem jakiś mega zachwycony ani z trwałości, ani z wyjątkowej jakości tych produktów, ale też świadomie kierowałem się głównie budżetem. Tym razem pierwszy raz mam okazję kierować się bardziej marką i samą jakością wykonania produktu, cena nie odgrywa zasadniczej roli. Oczywiście w granicach rozsądku, np nie biorę pod uwagę w ogóle pgu z chłodzeniem wodnym 🙂

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz testy na techpowerup,troche samodzielności

Co do tych graf są dobre bo nie maja serwisu wiec dostaniesz nową sztuke albo kase jak padną

Tym niemniej w życiu bym nie brał Radeona,masz 4080s.veez jakąś 3,5 slota np pny gainward,pait. Przy nich też nie będą lutować 

Edytowane przez karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 10:56, karro napisał(a):

Masz testy na techpowerup,troche samodzielności

Co do tych graf są dobre bo nie maja serwisu wiec dostaniesz nową sztuke albo kase jak padną

Tym niemniej w życiu bym nie brał Radeona,masz 4080s.veez jakąś 3,5 slota np pny gainward,pait. Przy nich też nie będą lutować 

Te wszystkie testy są bardzo stare. Wolałbym opinię realnego użytkowania, bo w internecie jest dużo legend i bzdur dotyczących GPU różnych producentów. Ostatecznie zdecydowałem się na wersję Red Devil.

Zobaczymy czy to nie był strzał w kolano 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wersję XTX, sapphire nitro + wypada najkorzystniej pod względem kultury pracy i temperatur. Red Devile miały problem z pozostałościami poprodukcyjnymi na początku, jednak również wiele nie odstają. Zaraz za tymi dwoma plasuje się Asus TUF, którego polecić nie mogę ze względu na obsługę klienta, choć z kolei mają ciekawe podejście do gwarancji przy zmianie pasty samodzielnie. Nie unieważniają gwarancji. 

 

Jeśli chodzi o Red devil, power color nigdy nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi czy unieważniają gwarancję w przypadku samodzielnego rozebrania karty, więc zapewne, jak nic po drodze nie uszkodzisz, nie unieważnią jej.

 

Jakby Red devil się nie spisał i rozważałbyś inny model, to omijaj XFX. Jeśli znajdziesz dobrą okazję cenową celuj w nitro+.

 

Odpowiedzi odnośnie wyboru nvidii przy twoim zdecydowaniu na AMD mnie nawet nie dziwią, tylko śmieszą.

Z Asrocka miałem kontakt jedynie z Phantom Gaming - wykonanie poprawne, nie wybijające się z tłumu. Coś pomiędzy sapphire pulse I gaming x od ms.

Na większy plus, wszystkie marki poza asusem obsługują normalne 120mm wentylatory najprostsza przejściówka, więc jak wentylatory będą za głośne, możesz bez utraty gwarancji je wymienić na standardowej wielkości śmigła. Jeśli planowałbyś taką podmiankę, interesuje cię tylko wydajność chłodzenia, nie hałas, bo ten zredukujesz samodzielnie. 

Odnośnie recenzji, wydajność ochłodzeń się nie zmieniła. Odnośnie osiągów, wersje z OC będą wydajniejsze, ale zawsze będziesz mieć wtedy sztukę, która będzie miała gwarantowaną stabilność tego fabrycznego OC. 

Edytowane przez vlad_8011
poprawki ortograficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vlad_8011 napisał(a):

Jeśli chodzi o wersję XTX, sapphire nitro + wypada najkorzystniej pod względem kultury pracy i temperatur. Red Devile miały problem z pozostałościami poprodukcyjnymi na początku, jednak również wiele nie odstają. Zaraz za tymi dwoma plasuje się Asus TUF, którego polecić nie mogę ze względu na obsługę klienta, choć z kolei mają ciekawe podejście do gwarancji przy zmianie pasty samodzielnie. Nie unieważniają gwarancji. 

 

Jeśli chodzi o Red devil, power color nigdy nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi czy unieważniają gwarancję w przypadku samodzielnego rozebrania karty, więc zapewne, jak nic po drodze nie uszkodzisz, nie unieważnią jej.

 

Jakby Red devil się nie spisał i rozważałbyś inny model, to omijaj XFX. Jeśli znajdziesz dobrą okazję cenową celuj w nitro+.

 

Odpowiedzi odnośnie wyboru nvidii przy twoim zdecydowaniu na AMD mnie nawet nie dziwią, tylko śmieszą.

Z Asrocka miałem kontakt jedynie z Phantom Gaming - wykonanie poprawne, nie wybijające się z tłumu. Coś pomiędzy sapphire pulse I gaming x od ms.

Na większy plus, wszystkie marki poza asusem obsługują normalne 120mm wentylatory najprostsza przejściówka, więc jak wentylatory będą za głośne, możesz bez utraty gwarancji je wymienić na standardowej wielkości śmigła. Jeśli planowałbyś taką podmiankę, interesuje cię tylko wydajność chłodzenia, nie hałas, bo ten zredukujesz samodzielnie. 

Odnośnie recenzji, wydajność ochłodzeń się nie zmieniła. Odnośnie osiągów, wersje z OC będą wydajniejsze, ale zawsze będziesz mieć wtedy sztukę, która będzie miała gwarantowaną stabilność tego fabrycznego OC. 

Popracuję z tym devilem i zobaczę co dalej. Jakoś specjalnie na ciszy mi nie zależy, więc nie tym się kierowałem przy wyborze. 

Co do kart NV, pewnie wziąłbym nawet 5080super, ale nie chciało mi się dopłacać kasy tylko za możliwość odpalania RT, która w grach w które czasami pogrywam w ogóle nie występuje... RT zainteresuje się wtedy kiedy będzie powszechne i zaoferuje stabilne 165hz w moim monitorze. To jednak pieśń przyszłości, może w ogóle już nie doczekam jako gamer do tej generacji, biorąc pod uwagę że mój poprzedni zestaw służył mi 13 lat 🙂 Za kolejne 13 lat, będę myślał raczej o emeryturze, niż o nowym kompie do grania. No chyba, że wyjdzie jakiś h'n's pokroju D2 i mnie skusi, ale w to wątpię:) To se ne vrati. Już nawet dawni porządni deweloperzy pokroju Paradoxu zeszli na psy... Także ten 😉

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...