Skocz do zawartości
urbas91

Piszczące cewki Gigabyte RTX 4070 Ti Super

Rekomendowane odpowiedzi

Na premierę zakupiłem kartę graficzną Gigabyte RTX 4070 Ti Super, do dnia wczorajszego nie miałem z nią żadnych problemów, aż wczoraj podczas uruchamiania gry usłyszałem piszczenie wydobywające się z obudowy, słyszalny dźwięk nagrałem i wrzuciłem na YouTube, link poniżej:

https://youtube.com/shorts/-IKtmKGUXGw?si=oEZVsWW_0TjsbHKm

Wygląda to na piszczące cewki pod obciążeniem. No i nie wiem czy to przypadek ale po chwili rozgrywki gra się zacięła i wyłączyła, po ponownym uruchomieniu problem z zacinanie już nie występował. 

Czy ktoś może mi powiedziec czy to jest problem cewek czy może czegoś innego? Dodam że wcześniej ten problem nie występował i czy taka przypadłość kwalifikuje się do reklamacji? 

Posiadam zasilacz  MSI MPG A850G PCIE5 850W i kartę podłączona poprzez złącze 12VHPWR

I moje drugie pytanie, czy dioda umieszczona na karcie graficznej przy złączu 12VHPWR powinna się palić na jakiś kolor w czasie kiedy komputer jest uruchomiony? Bo aktalnie ta dioda się nie pali, a mówiąc szczerze nie wiem czy tak było w dniu montażu karty. 

Dziękuję za wypowiedź odnośnie wyżej opisanego problemu oraz możliwości ewentualnej reklamacji karty. 

Edytowane przez urbas91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk występuje tylko pod obciazeniem po uruchomieniu gry i dodam że jeszcze dwa dni temu ten problem nie występował. Myślałem że to cewki ale jako że się na tym nie znam wolałem dopytać na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak
- dioda koło złącza zaświeca się w przypadku problemów z zasilaniem, lub niepoprawnym dociśnięciu/styku wtyczki
- Piszczenie cewek nie wpływa negatywnie na prace karty, lecz jeśli jest bardzo uciążliwe, możesz próbować reklamować. Z mojego doświadczenia Gigabyte problemów z reklamacjami cewek nie robi, jednak wiadomo - zależy na kogo trafisz. Muszę cię jednak uprzedzić - zjawisko piszczenia cewek podczas dużego obciążenia, generowania 500+ klatek na sekundę nie uchodzi za wadę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2024 o 10:56, urbas91 napisał:

Na premierę zakupiłem kartę graficzną Gigabyte RTX 4070 Ti Super,

Czyli w sumie którą, bo jest kilka mocno różniących się modeli Gigabyte RTX 4070 Ti SUPER:

  • Gigabyte AORUS RTX 4070 Ti SUPER
  • Gigabyte GAMING RTX 4070 Ti SUPER
  • Gigabyte EAGLE RTX 4070 Ti SUPER
  • Gigabyte WindForce RTX 4070 Ti SUPER

(te dwie najgorsze, czyli EAGLE i WindForce są bardzo podobne)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...