Skocz do zawartości
Krzysiak_PL_GDA

RX 7900XTX problem z temperaturami

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem z Kolei Asrocka AMD Radeon™ RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC , zainstalowałem Asrock Tweak włączyłem oc mode  i mam cos takiego po odpaleniu  Firestrike Extreme z 3dmarka  :

 

 

5pm.png

ale kiedy odinstaluje tego tweakera...

Temperatura maksymalna to ok 90 st przy load gpu 100%, przy czym wiem że jest podkręcona it ,chcialem tylko zwrócic uwage na ten asrock tweaker, wczoraj na tym oc profilu z tweakera  karta w ostatnim teście 3dmarka prawie miala 110stC  i  wynika był ok 24k pkt zamiast 32k. 

EDIT:Teraz mam defaultowe zegary i tak zostanę chociaz te temperatury mnie niepokoją.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mieciop napisał(a):

Ja kupiłem z Kolei Asrocka AMD Radeon™ RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC , zainstalowałem Asrock Tweak włączyłem oc mode  i mam cos takiego po odpaleniu  Firestrike Extreme z 3dmarka  :

 

 

5pm.png

ale kiedy odinstaluje tego tweakera...

Temperatura maksymalna to ok 90 st przy load gpu 100%, przy czym wiem że jest podkręcona it ,chcialem tylko zwrócic uwage na ten asrock tweaker, wczoraj na tym oc profilu z tweakera  karta w ostatnim teście 3dmarka prawie miala 110stC  i  wynika był ok 24k pkt zamiast 32k. 

EDIT:Teraz mam defaultowe zegary i tak zostanę chociaz te temperatury mnie niepokoją.

Zalecam delikatne UV do 1100 mvi ustawienie na sztywno zegarów 500-2500 MHz, limit mocy na maksa w prawo i wtedy przeprowadzić ponowne testy. Wrzuć tak po 30 minutach testu jeszcze raz screena. Powiem Ci jak to się ma do mojej GPU.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregory_portman napisał:

Zalecam delikatne UV do 1100 mvi ustawienie na sztywno zegarów 500-2500 MHz, limit mocy na maksa w prawo i wtedy przeprowadzić ponowne testy. Wrzuć tak po 30 minutach testu jeszcze raz screena. Powiem Ci jak to się ma do mojej GPU.

Dzis tak zrobię, dam ci znać. Z napięciem zjechałem już do 1150mv na sztywno.  Widziałem że boost dla 7900xtx jest ok 2500MHz. A jak z pamięcią? Ile można dać? 2700Mhz?

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mieciop napisał(a):

Dzis tak zrobię, dam ci znać. Z napięciem zjechałem już do 1150mv na sztywno.  Widziałem że boost dla 7900xtx jest ok 2500MHz. A jak z pamięcią? Ile można dać? 2700Mhz?

Gdzieś tu na forum wklejałem już ten film, postępuj zgodnie z nim, wypracujesz swoje własne, optymalne ustawienia z czasem:

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem na default , tylko napiecie ustawilem na 1000mv, pół godziny w fire strike extreme , gdzie mi zwalnial i narazie ok, dzieki za link, dawno tutaj nie byłem na forum. Spróbuje obniżyc do 2500MHz rdzeń.

9ar.png

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest troche podkręcony do 5.1GHz 1.28v ten proc może wytrzymać do 95C więc te temperatury przy obiciążeniu nie  są złe., pamiętaj że to 8700G ktory ma jakąs paste pod czapką.  są o ściaganiu czapki filmiki na YT na temat tych procków stąd te temperatury (Debrauer, o ile dobrze pamiętam, ściagnął czapke i tempy spadły o 20st C) teraz mam ok 30 st C (drugi screen z temperaturami)  a to co pokazuje to była temperatura max. BTW @gregory_portman  ustawilem dla Karty gpu clock   min 500MHz a maks 2500MHz napięcie 1.1v i temperatura  j 76C i fan speed 43% to nieźle.2gt.png

image.png.938d1fd76dcdc4e2e39081dab00af1f7.png 

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mieciop napisał(a):

no jest troche podkręcony do 5.1GHz 1.28v ten proc może wytrzymać do 95C więc te temperatury przy obiciążeniu nie  są złe., pamiętaj że to 8700G ktory ma jakąs paste pod czapką.  są o ściaganiu czapki filmiki na YT na temat tych procków stąd te temperatury (Debrauer, o ile dobrze pamiętam, ściagnął czapke i tempy spadły o 20st C) teraz mam ok 30 st C (drugi screen z temperaturami)  a to co pokazuje to była temperatura max. BTW @gregory_portman  ustawilem dla Karty gpu clock   min 500MHz a maks 2500MHz napięcie 1.1v i temperatura  j 76C i fan speed 43% to nieźle.2gt.png

image.png.938d1fd76dcdc4e2e39081dab00af1f7.png 

No to nawet masz teraz lepiej niż u mnie. Przy podobnych ustawieniach mam temp 70/80 stopni podczas długich sesji gier. Wydaje się, że na ten moment kartę masz ogarniętą.  Jak widziałeś na filmie, podkręcanie ponad te poziomy nie wiele daje jeśli chodzi o FPS,  a temperatury i prąd strasznie rosną... moim zdaniem tego typu ustawienia są dla tej GPU optymalne. No chyba, że zmieni się blok chłodzenia na wodny, wtedy można się bawić nawet do 3100 MHz 🙂

Aha, ja podkręciłem też lekko ram karty do 2714MHz, działa to u mnie stabilnie bez wpływu na temperatury. Możesz u siebie pokombinować,  czy coś Ci to da. Osobiście wielkiej różnicy w płynności grania czy czymkolwiek nie widzę,  więc być może gra nie warta świeczki... Chyba że ktoś bawi się w 4K, to może wtedy jakąś różnice poczuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na bloki typu AIO do tego i ceny zabijają , spróbuję ją podkręci c ale na razie chodzi mi o temperatury, pamięci nie ruszę bo od razu prawie wywala. Widziałem kiedyś na YT film tego gościa jak opisywał MSI afterburnera.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gregory_portman napisał:

No chyba, że zmieni się blok chłodzenia na wodny, wtedy można się bawić nawet do 3100 MHz 🙂

Mam blok Alphacoola na tym Asrocku. 3100 MHz może i ustawisz ale limit mocy nie pozwoli tyle uzyskać. Zauważcie że tylko GCD hotspot się tak grzeje. Ja zmieniłem pastę na PTM 7950 i temperatury spadły do max 80*C. Na reddit są tematy, gdzie ludzie tłumaczą dlaczego po czasie "wypływa" pasta spod rdzenia i właśnie coś pokroju PTMa albo KryoSheet ratują sytuację. Tylko to się wiąże z utratą gwarancji. 

11 godzin temu, mieciop napisał:

pamiętaj że to 8700G ktory ma jakąs paste pod czapką.  są o ściaganiu czapki filmiki na YT na temat tych procków stąd te temperatury (Debrauer, o ile dobrze pamiętam, ściagnął czapke i tempy spadły o 20st C)

Derbauer zdejmował czapke z Ryzen 7000, nie 8000. Te 8X00G mają rdzeń Phoenix, czyli monolityczny, nie powinny się tak grzać jak Ryzeny 7000.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bonusso3 napisał(a):

Mam blok Alphacoola na tym Asrocku. 3100 MHz może i ustawisz ale limit mocy nie pozwoli tyle uzyskać. Zauważcie że tylko GCD hotspot się tak grzeje. Ja zmieniłem pastę na PTM 7950 i temperatury spadły do max 80*C. Na reddit są tematy, gdzie ludzie tłumaczą dlaczego po czasie "wypływa" pasta spod rdzenia i właśnie coś pokroju PTMa albo KryoSheet ratują sytuację. Tylko to się wiąże z utratą gwarancji. 

Derbauer zdejmował czapke z Ryzen 7000, nie 8000. Te 8X00G mają rdzeń Phoenix, czyli monolityczny, nie powinny się tak grzać jak Ryzeny 7000.

 

Dobrze wiedzieć, pewnie z czasem będzie trzeba pastę wymienić na GPU, chociaż nigdy tego nie robiłem,  nie wiem czy bym się odważył samemu dłubać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeją się z powodu tej pasty pod czapką , zrobil to der8auer  -  jest kwestia tej pasty pod czapką, zreszta sprzedaja przyrządy do zdejmowania czapki . pod spodem jest link do artykulu. Różnią się właśnie tym od serii Ryzen 7xxx. 

i test na youtubie . Nie chce już tu poruszac tej sprawy bo to nie ten watek . pod spodem masz linki  @Bonusso3.

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/youtuber-poprawia-amd-ryzen-7-8700g-jest-wydajniejszy-i-mniej-sie-grzeje/9hc8zx2

 

 

Edit

Temperatury  i częstotliwośc , na razie stabilnie po 3dmarku stress test 20 Fire Strike Extememe pętli i Fire Strike Extememe tez ok 10 petli , gdzie mi gubil klatki , ten stress test dał popalic  a w punktach 3dmark fire Strike Extreme to ok 1300 punktów przybyło było 32100/jest 33400.

m2f.png

 

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rzadko zaglądam, ale widzę ten temat wraca jak bumerang i to co napisał Bonusso3 o ptm7950 i Kryosheet to najszczersza prawda. 
Pasta na 7900XTX się za szybko "wypomopwuje", producenci dają zbyt płynne pasty termoprzewodzące. 

Sam nie tak dawno robiłem research odnośnie unieważniania gwarancji z powodu otwarcia karty (zdarcia plomby) i ASUS, Inno3D, Gigabyte na 100% nie unieważniają gwarancji po otwarciu karty. Power color nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, podobnie jak Zotac i gainward, którzy nie udzielili jej wcale. Reszta producentów niestety ubija gwarancję (XFX, PNY, Palit, Sapphire, ASrock, MSI).

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto z pudełka Taichi 7900xtx wczoraj dostałem nówkę po wymianie.Takie tempy gry i benchmark. Cewki zero i ciche wentylatory.

n2.gif

Edytowane przez Han44
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karro napisał(a):

Tu trza pograć z 1h a nie pichcić na time spy xD

Pichciłem w gry i bench przeczytaj mój post ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że temperatura GPU i HS jest bardzo przyzwoita w przypadku AMD ( 20stC różnicy ) jest jak najbardziej na plus dla całej konstrukcji. Znaczy to, że całość jest dobrze dobrana i złożona, ALE jak wspominano nie raz, czas ( wystarczy parę miesięcy ) pokaże, co się dzieje z pastą pod chłodzeniem. Jak znowu temperatury wskoczą na +100stC na HS, to producenci topowych kart AMD powinni się mocno zastanowić nad swoim poziomem jakości. Tak czy siak na chwilę obecną są to bardzo dobre odczyty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 

W dniu 30.04.2024 o 19:10, Han44 napisał:

Pichciłem w gry i bench przeczytaj mój post ze zrozumieniem.

Jakie Gry odpaliłeś?

Edit:

Tak wyglądaja temparatury po grze w Cyberpunku20770 RTX 0n , AMD fluid motion frames , rozdzielczość 4k, gra przez ok 4-5h z przerwami, Średnio 46 klatek.

ffb.png

@Han44 Próbowales grac w cyberpunka2077 z takimi ustawieniami?

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mieciop napisał(a):

Jakie Gry odpaliłeś?

 World of Warships, Manor Lords ,CoH3 (tu miałem na byłej 3080 10Gb za mało ramu do maksa w ustawieniach terenu.)i wspomniany bench , wszystko w 4k na tv

23 godziny temu, leven napisał(a):

ALE jak wspominano nie raz, czas ( wystarczy parę miesięcy ) pokaże, co się dzieje z pastą pod chłodzeniem

Oczywiście czas pokaże ,jeśli tempy sie zmienią będzie wymiana termopadów pod vram i wstawię termopada na chipa..Service i tak nie wstawi termopada więc zrobię to sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie gram w cyber,wszystkie gry w które gram mam na maxa, z tego co wyczytałem na TPU to taichi ma trochę lepsze chłodzenie od phantoma, ale tu nie oto chodzi tylko chciałem pokazać jakie są temp. zaraz po wyciągnięciu z pudła , teraz jakbym zrobił UV to pewnie tempy dużo by nie spadły ale chłodzenie byłoby na niższych obrotach.Grałem teraz 2 godz w WoWs-a wszystko max , temp max hot spot 79 a na gpu 62,5 miałem tylko odpalony hwmonitor.Nie chcę tu nic udowadniać to tylko moje spostrzeżenia, nie można porównywać kart w ten sposób każdy ma inne bebechy mi nigdy nie brzęczały cewki zawsze dobre zasilacze itd. inne chłodzenia i wentyle w budzie to wszystko wpływa na wynik całościowy. Moja karta siedzi pionowo może to też ma wpływ na cyrkulację powietrza, aio (stare ale się sprawdza)nie klocek 2 kg który blokuje przepływ powietrza.

dJSgzxj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Han44też mam Wows i gram w niego  i mam na nim dużo nizsze temperatury, chcialem ci tylko pokazac że nie każda gra obciąza tak  samo i fajnie ze masz takie temperatuy ja po prostu chcialem wiedzieć porownanie , ile byś miał przy Cyberpunku2077 który przy rtx- on i innych parametrach u mnie wyciska większe temperatury. Też mam podobno obudowe tylko PHANTEKS ENTHOO PRO 2 BLACK ARGB , CHlodzenie wodne na górze, tylko 3 wentylatory dmuchajace do środka w przodu, a wyciagające powietrze z góry.

EDIT : w WOWs mam 83 stC.

8yt.png

Edytowane przez mieciop
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Han44 napisał:

 Nie gram w cyber,wszystkie gry w które gram mam na maxa, z tego co wyczytałem na TPU to taichi ma trochę lepsze chłodzenie od phantoma, ale tu nie oto chodzi tylko chciałem pokazać jakie są temp. zaraz po wyciągnięciu z pudła , teraz jakbym zrobił UV to pewnie tempy dużo by nie spadły ale chłodzenie byłoby na niższych obrotach.Grałem teraz 2 godz w WoWs-a wszystko max , temp max hot spot 79 a na gpu 62,5 miałem tylko odpalony hwmonitor.Nie chcę tu nic udowadniać to tylko moje spostrzeżenia, nie można porównywać kart w ten sposób każdy ma inne bebechy mi nigdy nie brzęczały cewki zawsze dobre zasilacze itd. inne chłodzenia i wentyle w budzie to wszystko wpływa na wynik całościowy. Moja karta siedzi pionowo może to też ma wpływ na cyrkulację powietrza, aio (stare ale się sprawdza)nie klocek 2 kg który blokuje przepływ powietrza.

dJSgzxj.jpg

Jaki masz PCI express  Riser włozony do slotu PCI express ? Na taśmie? Wersja 3.0 czy 4.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, mieciop napisał(a):

Jaki masz PCI express  Riser włozony do slotu PCI express ? Na taśmie? Wersja 3.0 czy 4.0?

Dokładnie taki https://cablemod.com/product/cablemod-vertical-pci-e-bracket-2-x-hdmi-black/ ale jak wróce za 2,5 miecha wymieniam na taki https://cablemod.com/product/cablemod-vertical-pci-e-bracket-pci-e-4-0-edition-black-2-x-displayport/ i chyba wymiana wentyli na phanteks t30 , chcę bez led no i te mają już swój przebieg.

Edytowane przez Han44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...